Şimdi Ara

Sapphire AMD R9 380X Nitro inceleme videosu 'Orta seviyede yeni fiyat / performans oyuncusu'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin orta seviyede Fiyat / Performans lideri olması muhtemel yeni ekran kartı modeli R9 380X, Full HD'nin ötesinde 2K oyunculuğu hedefliyor. Bu videomuzda kartı detaylıca değerlendiriyor, performansını gözlemliyoruz. 

• amd güzel ekran kartı yapmış fiyat hakkı 850 tl olmalı

• R9 380X bile orta seviye olduysa ölelim biz :/

• geldiği gibi mağazamda satmış oldum ekran kartını. 380x uzun zamandır beklediğim bir kart idi ancak arkadaşın bahsettiği gibi fiyat seviyesi yüksek 850 899 bandında olmalıydı

2007 Ağustosta orta seviye dediğimiz 2600XT 256 MB GDDR4 bellek ile geliyordu ve 239 TL idi şimdi ise bu segment 900 - 950+ oldu

üreticilerin bu soyguncu yaklaşımı artık bitirmeleri gerekiyor.

• 1.000 TL orta seviyemi siz ne kazanıyorsunuz merak ediyorum.

• acaba bu kartın bir önceki nesil seri olan R 280x in çok üstünde bir kart mı acaba?
    veya tam olarak bi,r önceki nesil amd kartlar ile karşılaştırıldığında nereye konumlandırılır?
    @Speed-Step @fx57
  • Asus strix soğutmasının neresi daha iyiki ne ramleri soğutuyor ne vrm leri strix en kötü soğutma aslında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be bir zamanlar 500TL ortaseviye ekran kartı alırdık.

• Bu çöpleri bu fiyatlara satanlara en ağır sinkaflı küfürleri ettiğimi varsayın bu kartlar normalde 300tl den 1 kuruş fazla etmez her 2 senede bir ekonomik ömrünü tamamlıyor ve sistem değil o fiyata sadece bir donanım bileşeni alıyorsunuz yani ortada büyük bir vurgun var. Dolardı şuydu buydu hep işin bahanesi bu adamlardan tek çöp almasanız 10 günde ite döner adam olurlar ama bu baba parasıyla kolay harcayan bilinçsiz kitle yüzünden çarkları dönmeye devam ediyor.

• Adamlar zaten battı batacak diye konuşuluyor "feda"deyip alanlar olur belki ayrıcà ülkemizde dolar kuru unutulmamalı öyle dersen bizde böyle deriz onlarda türkiye şartlarına göre fiyat etiketi koysunlar herkes haklı haksız ben bunları yazan olarak görünğrüm belki ama nvidia daha ucuz haklısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRAMURAT -- 2 Aralık 2015; 10:12:00 >
  • Arkadaşlar Merhaba,

Aslına bakarsanız ekran kartı fiyatlarında çok zıplama olmadı. Bugün bize bu kadar yüksek görünmelerinin sebebi kazandığımız paranın dolar artışı ile eş artmamasından kaynaklı. Çok değil 2 sene önce 250 dolarlık ekran kartını 500TL seviyesinde alırken bugün 750TL seviyesinde para ödememiz gerekiyor.

Bu karta orta seviye diyoruz zira giriş seviyesi artık 950, 270 seviyelerinden başlıyor. Orta seviyeyi GTX960'lar 380x'ler doldururken orta üst kısımda 390'ları üst kısımda ise Fury ve 980Ti gibi canavarları görüyoruz.

Kısacası dolar bu hızla artarsa 1000TL'lik karta giriş seviyesi 10000TL'lik karta da üst seviye diyor olacağız ne yazık ki.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • 250 doları TL'ye çevirip %18 eklerseniz 850 TL gibi bir fiyata tekabül ediyor. İlk gün kazığı sonrası fiyatlar o seviyeye oturacaktır.
    Ancak hiçbir yenilik sunmayan, vasat F/P'ye sahip bir kart olmuş. HBM ve GDDR5X gibi teknolojiler eşliğinde sıçrama yapması muhtemel kartlar 2016'da gelecekken böyle bir kart almazdım. İncelemede de söylenildiği gibi ikinci el 770 düşünülebilir.
  • Mesut abi yanlışın var. Fallout 4'te 2K çözünürlükte Gtx 770'in R9 380X'i geçtiğini söylemişsin. Fakat tabloda R9 380X 48 Fps alırken Gtx 770 41 Fps almış.

• Fiyatı 4 gb gtx960 ile hemen hemen aynı.

Gtx 960 4 gb 850 tl'den başlıyor bu kart ise 925 tl'den başlıyor. Ki zamanlar aynı seviyelere gelecektir.

Ama performans olarak gtx960'ı %20-30 geçen bir kart bu. Buradan çıkan sonuç Nvidia gtx960 ile resmen milleti kazıklıyor. Bu karta pahalı diyen 960 için Nvidia'ya baya bir küfür etmelidir.
  • iş yapar gibi
  • 960ı, 770i kolay geçiyor sanıyordum hayalkırıklığına uğradım, 380x zaten 960tan daha üstün bir kart olmuş, nvidia tarafında 960ti şart
  • yorum yapmadan geçemeyeceğim ne yazık ki dolar ve piyasa şartları yüzünden dolar 1,7 tl iken orta seviyenin o zaman ki f/p kralı olan gtx 660 500-550 tl ye alıyorduk.Şimdi 2,90 tl ve gtx 960 lar 1.000 tl civarında peki kazancımız böyle iki katına çıktı mı tabi ki hayır;Korkarım böyle giderse donanım olayı ve sistem toplama hayalimiz bitecek en azından benim için
  • Kartın güç tüketimi 960dan bariz şekilde yukarıda aradaki performans farkı da çok bariz olmadığı için bence bu durum kartı f/p olarak 960dan çokta üstün kılmıyor. güç tüketimi düşük olsaydı(ve dolar tabiki) tam f/p kartı olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Arkadaşlar Merhaba,

Aslına bakarsanız ekran kartı fiyatlarında çok zıplama olmadı. Bugün bize bu kadar yüksek görünmelerinin sebebi kazandığımız paranın dolar artışı ile eş artmamasından kaynaklı. Çok değil 2 sene önce 250 dolarlık ekran kartını 500TL seviyesinde alırken bugün 750TL seviyesinde para ödememiz gerekiyor.

Bu karta orta seviye diyoruz zira giriş seviyesi artık 950, 270 seviyelerinden başlıyor. Orta seviyeyi GTX960'lar 380x'ler doldururken orta üst kısımda 390'ları üst kısımda ise Fury ve 980Ti gibi canavarları görüyoruz.

Kısacası dolar bu hızla artarsa 1000TL'lik karta giriş seviyesi 10000TL'lik karta da üst seviye diyor olacağız ne yazık ki.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Hocam merhabalar, öncelikle inceleme için teşekkürler.

O kartı iyice parçalamadan inceleme pek tat vermemiş. :(

Şöyle bir için açsaydınız vram, vrm soğutmaları nasıl. gpu-z de vrm sıcaklıkları neler iyice bir görseydik.

Bir kaç Oc denemesi yapsaydınız keşke.

Sanki test verileri internetten alınıp maket kart ile inceleme yapılmış gibi olmuş.

• Yenilerde ekran kartı alacak olsam kesinlikle hedefim olurdu. Ama zaten R9 280 model ekran kartım var. Monitörüm 2K ve bu ekran kartı gayet yetiyor 2K oyunlara. Yani yenilememe gerek yok. Zaten dolar yüzünden fiyatlar da uçtu gitti.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.