Şimdi Ara

N11 Mağazası olanlar ve Mağaza Açmayı Düşünenler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
4.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle konuyu tam olarak nereye açacağımı bilemedim buraya açdım yanlış yerdeyse affola

Şimdi n11 mağaza açma süreci ve mağaza açanlar için n11 kullandığı kandırma yöntemi hakkında bilgi vermek istiyorum bu konuda mağduriyet yaşayan çok mağaza var şuan mağazası olup satış yapan ve kazıklanan fakat kazıklandığından haberi olmayan da birçok mağaza var bu konudab bir nevi bilgilendirme yapmak istiyorum.

İlk olarak n11 de mağaza açmak için üye oluyorsunuz üye olurken sizden bir alt kategori seçmenizi istiyor mesela Ev&Yaşam ana kategorisi altındaki Mutfak Gereçleri kategorisi gibi sadece bir kategori seçebiliyorsunuz sonra size bu kategori ile ilgili komisyon oranları olan bir komisyon sözleşmesi imzalatıyor Burdaki gibi sonra satış yapmaya başlıyorsunuz ürünün kategorisini bulmak için ismini yazıyorsunuz size kategri buluyor mesela diyelim bi ürün yazdınız kategori Ev Tekistili çıktı yani ürün Ev Tekistili kategorisinde bir ürün siz de doğal olarak ürünü eklediniz yayınladınız ve ürünü sattınız hesabınıza yatırılan tutara bi bakıyorsunuz %25-%30 gibi bir komisyon oranı kesilmiş e hayırdır diyip arıyorsunuz farklı kategoride sattığınız için öyle bi komisyon kesilmiş diyorlar iyi de bana bunu söylemeniz gerekmiyormuydu veya ben bu kategoride ürün eklemeye çalışırken bu kategoride satarsanız böyle komisyon oranı kesilir demeniz veya başka kategoride ürün eklememi engellemeniz gerekmiyor mu diyorum bişey demiyorlar yapacak bişey yok diyorlar ve ben 2014 yılından bu yana sattığım her üründe n11 e %25-%30 komisyon ödemişim farketmeden nasıl olsa %15 diye hiç hesap makinesini elime alıp hesaplamadığım için bu güne kadar farketmemişim ve emini bu durumda olan baya bir mağaza var

N11 komisyon oranlarını sır gibi saklıyor e bir mağazaya her kategoride ürün satmasına izin veriyorsan komisyon oranlarının hepsini sözleşmede belirtmen gerekmiyor mu. Sadece ilk mağaza açtığınızda seçdiğiniz kategorideki komisyon oranlarını gösteriyorlar internette de hiçbiryerde komisyon oranları yok

Not: şuan bu durumu yeni öğrendiğim için ve n11 e baya bi para kaptırdığım sattığım her üründe zarar ettiğim için çok sinirliyim o yüzden biraz karışık oldu daha sonra güncelleyip ayrıntılı şekide editleyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mntl -- 30 Kasım 2015; 15:22:58 >

• Düşünüyordum artık düşünmüyorum , teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.