Şimdi Ara

Resimlerde çirkin çıkma diye bişey varmı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merak ediyorum arkadaşlar fotograflarda çirkin çıkma diye bişey varmı yoksa bu bizim kendi kendimizi avutmadan başka bişey değilmi ? yani düşünüyorumda bi insan fotografda nasıl çirkin çıkabilir ? çirkin çıktığı fotografdan nasıl güzel görünebilir

• Fotojenik bir yüze sahip değilsindir bende öyleyim , dışarıda yakışıklısın diyorlar aynada evet yakışıklıyım diyorum fotoğraflarda :D:D D: D:D :D
  • gerçek yüzünü görmek için 2 aynayı 90 derece açıyla kesiştirip 3 aynada gerçek görünütünü görürsün
    bunu yapıp gerçek hallerini gördüklerinde psikolojisi bozulanlar bile var..
    insan gözüyle ve kamera merceğiyle arasında dağlar kadar var ,
    özetle aynada kendini nasıl görüyorsan başka insanlarda o görüntüne yakın bir görüntü görürler..
    ayrıca insanların sağ ve sol yüzleri biribirinden farklıdır aynaya dikkatlice baktığında örneğin sol gözünün sağ dakinden
    daha küçük olduğunu görebilrisin veya kulaklarının veya burun yapının kemikleri vs..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ray Palmer

quote:

Orijinalden alıntı: youlost038

gerçek yüzünü görmek için 2 aynayı 90 derece açıyla kesiştirip 3 aynada gerçek görünütünü görürsün
    bunu yapıp gerçek hallerini gördüklerinde psikolojisi bozulanlar bile var..
    insan gözüyle ve kamera merceğiyle arasında dağlar kadar var ,
    özetle aynada kendini nasıl görüyorsan başka insanlarda o görüntüne yakın bir görüntü görürler..
    ayrıca insanların sağ ve sol yüzleri biribirinden farklıdır aynaya dikkatlice baktığında örneğin sol gözünün sağ dakinden
    daha küçük olduğunu görebilrisin veya kulaklarının veya burun yapının kemikleri vs..

"gerçek yüzünü görmek için 2 aynayı 90 derece açıyla kesiştirip 3 aynada gerçek görünütünü görürsün"

Anlayamadım hocam

Aynaya baktığında gerçek yüzünü göremezsin aynaya baktığındaki suratın şekli simetrisi kulağının burnunun büyülüğünü sen farklı görürsün dışarıdan bir insan bakarsa o farklı görür yani aynadaki görüntün bi aldatmadır yani aynada kendini ters görürsün

• Arkadaşın dediği doğru sırf ben bunu bi ara takıntı haline getirmiştim ve herkese normalde ki benle ayndaki benim farkını soruyordum

Şöyle eğer iphone hn varsa direk ön kameradan fotoüraf çek galerine bak normalden tipsiz görceksin kendini ( ama fotoğrafı çektikten sonra bak ) işte gerçekte insanlarda seni öyle görüyor

Sebebi ise basit aynada bi t shirtindeli yazıyı okuyamazsın ayna tersine çevirir fotoğraflarda da öyle görüntü tersine çevirir

Ama iphone ön kamerasıyla çektiğinde fotoğrafı tıpkı karşudaki nasıl görüyorsa öyle gösterir .

Eğer iphoneum yok diyosan şunu yap normal bi fotoğrafı bi fotoğraf uygualaması ile simetrisine çevir .. Sonra insanların böyle gördüğünü düşün .. Ve kendini değerlendir

Eğer yapamazsan özelden bana her hangibi fotoğrafını atarsan yardımcı olabilirim

Amma yazdım haa

Çünkü bu konuda psikoloğa bile gitmiştm ben ..

Son edit : başkasının fotoğrafına yağınca çok sorun olmuyo ama kendi fotoğrafına yapımca beynin alışamıyo kabullenemiyosun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ya işte belkide küçük durmuyodur ama beynin abartıyodur

Başkasının fotoğrafını yapınca abes kaçmıyo .. Ama kendisininkisini yapınca baya bi kötü oluyo

• aynen la fotolarda çok tipsiz çıkıyom ama şimdiye kadar aldığım çıkma teklifleri beni rahatlatıyor :)
  • şu aynayı 90 derece koyma olayı nedir birbirine bitiştiriyorum 90 dik olarak ama arada görüntü yok nereye bakcaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kukaraça

şu aynayı 90 derece koyma olayı nedir birbirine bitiştiriyorum 90 dik olarak ama arada görüntü yok nereye bakcaz

Aynen abi birisi açıklasın tam olarak nasıl oluyor bu iş??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çirkinsen çirkinsindir kameraya cama aynaya suç bulmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Var yahu öyle fotoğraflarda çok kötü çıkıyorum bazen Lan ben Cidden böyle miyim tipe bak diyorum :) ama evde filan bazen tipe bak yakışıklı diyorum
    Biraz kendimi avutma biraz Cidden öyle

• Bir insan güzelse, fotoğraflarda da güzel çıkar. Aksi pek mümkün değildir. Fakat evet gerisi fotojenikliktir.
  • Evet doğrudur.Ve arttırıyorum.Konuştuğunuz da, duyduğunuz ses de sizin sesiniz değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.