Şimdi Ara

Oynayamıyorum !!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bana yardım gerek. Ne oynarsam oynayım hangi şampiyonu alırsam alıyım hangi koridoru alırsam alıyım kaybediyorum. Aşırı iyi oynamaya çalışsamda olmuyor. Bana bir şampiyon ve koridor önerin lütfen. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xyzhide -- 28 Kasım 2015; 21:34:24 >

• Dostum senin olaya tilt deniyor. Bir kac gun oyunu oynama, cok oynamak istiyosan zeka ve strateji gerektirmeyen aram maci oyna. Daha az olmeye calis, hatalarini gozlemle bir daha yapma vs daha sayarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xyzhide

Bana yardım gerek. Ne oynarsam oynayım hangi şampiyonu alırsam alıyım hangi koridoru alırsam alıyım kaybediyorum. Aşırı iyi oynamaya çalışsamda olmuyor. Bana bir şampiyon ve koridor önerin lütfen. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Sana bir lane veya champ öneremeyiz.Çünkü zevklerin ve düşünme şeklin bizle aynı değil.Ama bize nasıl herolardan hoşlandığını ve nasıl bir amacın olduğunu(yani alan etkili vurmayı severim kendi halimde takılırım)söylersen daha çok yardımcı olabileceğimizi umuyorum.

• senin sorunun tek atmayan deli danasus. tıpta adı bu halk arasında da teq atıo. teq atan herolar alcan
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Reikokuna

senin sorunun tek atmayan deli danasus. tıpta adı bu halk arasında da teq atıo. teq atan herolar alcan

+1
    Topa renekton
    Adc draven
    Jungle olaf shy falan oyna erken oyunu güçlü
    Midde zed al zed ile safe oynayarak 6 yaşında çocuk bile lane tutabilir

• Şimdi yine herkes bana sövecek ama, irelia oyna

• vayne oyna
  • çarı at bronz yapim oynarsın
  • Alıyorsun tahm kenchi önce bir kaç maç normal atıyorsun, öğreniyorsun. Jungle için as/armor/mr/cdr run diziyorsun. Mastery'i 0/12/18 veriyorsun. Ayrıntılı mastery için internetten rehberlere bak aşağı yukarı hepsi aynı zaten. (+%4 Total Health açık olsun mutlaka ama.) Daha sonra machete + pot ile oyuna başlıyorsun.

Karşı ad ağırlıklı ise;

Mavi hp veren jungle item > MR bot > Ölü Adamın Zırhı > Randuin > Banshee > Warmog > Ekstra can ve direnç veren pot.

Full ad ise;

Mavi hp veren jungle item > Ninja Tabi > Ölü Adamın Zırhı > Randuin > Frozen Hearth veya Thormnail > Warmog > Ekstra can ve direnç veren pot.

Ap ağırlıklı ise;

Mavi hp veren jungle item > MR bot > Banshee > Ölü Adamın Zırhı > Ruh Gömleği > Warmog > Abyssal Scepter > Ekstra can ve direnç veren pot.

Bunları alıyorsun.

Gank atmaya çalıştığında eğer rakibin arkasında isen dil atma. İyice yanına git ve basic yapmaya çalış. Özellikle kırmızı varsa üstünde veya ölü adamın zırhını 100 stack yapmış isen %100 skor alırsın. Eğer adamı kovalıyorsan ve yaklaşmaya yakınsan yine dil atma. Çünkü karşıdan ki rakip "aha şimdi dil atacak dur bi geri-ileri tık yapayımda doclim ehehe" diyip senin ona iyice yaklaşmanı sağlayacak. İyice yaklaştığında 3 stack bırakıp yutup adamın üstünde dilediğin fanteziyi gerçekleştirebilirisin. Aşağı yukarı o buildlerden birini tamamen yaptığında 5k ile 6k arası hp oluyor. Şampiyona hakim olursan ve sakince oynarsan taşıyamayacağın oyun yok. Bu oyun bu aralar aşırı dengesizleşti. Madem riot böyle abzürt karakterler çıkarmaya devam edecek bizde faydalanalım. Çünkü saçma yani düşününce 6k hp kasıp karşı adc/apc ye tek atacaksam eğer alayım rahat rahat oynayayım.

Birde hızlı stack bırakmak için mesela çimende bekliyorsan ve adam sana doğru geliyorsa önce basic sonra q sonra tekrar basic yapıp direk w ile yutabilirsin. En hızlı böyle oluyor yani.

Diyeceklerim bu kadar. Artık sizde bir çilingirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SokemoN -- 29 Kasım 2015; 5:17:50 >

• Eğlenmek amaçlı biraz ARAM girip oyalanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SokemoN

Alıyorsun tahm kenchi önce bir kaç maç normal atıyorsun, öğreniyorsun. Jungle için as/armor/mr/cdr run diziyorsun. Mastery'i 0/12/18 veriyorsun. Ayrıntılı mastery için internetten rehberlere bak aşağı yukarı hepsi aynı zaten. (+%4 Total Health açık olsun mutlaka ama.) Daha sonra machete + pot ile oyuna başlıyorsun.

Karşı ad ağırlıklı ise;

Mavi hp veren jungle item > MR bot > Ölü Adamın Zırhı > Randuin > Banshee > Warmog > Ekstra can ve direnç veren pot.

Full ad ise;

Mavi hp veren jungle item > Ninja Tabi > Ölü Adamın Zırhı > Randuin > Frozen Hearth veya Thormnail > Warmog > Ekstra can ve direnç veren pot.

Ap ağırlıklı ise;

Mavi hp veren jungle item > MR bot > Banshee > Ölü Adamın Zırhı > Ruh Gömleği > Warmog > Abyssal Scepter > Ekstra can ve direnç veren pot.

Bunları alıyorsun.

Gank atmaya çalıştığında eğer rakibin arkasında isen dil atma. İyice yanına git ve basic yapmaya çalış. Özellikle kırmızı varsa üstünde veya ölü adamın zırhını 100 stack yapmış isen %100 skor alırsın. Eğer adamı kovalıyorsan ve yaklaşmaya yakınsan yine dil atma. Çünkü karşıdan ki rakip "aha şimdi dil atacak dur bi geri-ileri tık yapayımda doclim ehehe" diyip senin ona iyice yaklaşmanı sağlayacak. İyice yaklaştığında 3 stack bırakıp yutup adamın üstünde dilediğin fanteziyi gerçekleştirebilirisin. Aşağı yukarı o buildlerden birini tamamen yaptığında 5k ile 6k arası hp oluyor. Şampiyona hakim olursan ve sakince oynarsan taşıyamayacağın oyun yok. Bu oyun bu aralar aşırı dengesizleşti. Madem riot böyle abzürt karakterler çıkarmaya devam edecek bizde faydalanalım. Çünkü saçma yani düşününce 6k hp kasıp karşı adc/apc ye tek atacaksam eğer alayım rahat rahat oynayayım.

Birde hızlı stack bırakmak için mesela çimende bekliyorsan ve adam sana doğru geliyorsa önce basic sonra q sonra tekrar basic yapıp direk w ile yutabilirsin. En hızlı böyle oluyor yani.

Diyeceklerim bu kadar. Artık sizde bir çilingirsiniz.

o rünler ve kabiliyetler ile başta nasıl jungle dönüyosun

• Üst tarafta başlıyorsan alt koridordan yardım isteyip kurbağa çıktığı gibi smite atıyorsun ve normal atak yapıyorsun. Canı 400-500 civarına geldimi yutup maviye atıyorsun. Daha sonra E açıp oraya buraya koşarak maviyi kesiyorsun W geldikçe küçükleri yutup atıyorsun bu arada 1 tane pot basman lazım. Maviyi kestiğin an dakika 2.25 falan olacak. Ondan sonra alt derede çıkan ward yaratığını kesiyorsun ve kurtlara gidiyorsun. Smite atmadan kurtları kesip kargalara çıkıyorsun. Karganın büyüğü yutup küçüklere fırlatıp önce küçükleri kesiyorsun. Potun kalmamış oluyor bu arada. Sonra kırmızıya gidip küçükleri yine kırmızıya fırlatıyorsun smite açılmış olacak bu arada. 60-70 canın kaldığında smite atıp hp topluyorsun ve kesmeye devam ediyorsun. Baktın ölecek gibisin E basıp kalkanı aktif ediyorsun. Kırmızı bittiğinde yine smite gelmiş olacak. Üste çıkıp büyük golemi yutup atıp smite atıyorsun ve onlarıda kesiyorsun. Böylece 900g ile base atıp avantajlı konuma geçiyorsun.

Eğer alt taraftan başlıyorsan iş biraz daha sıkıntılı. Golem çıktığı gibi smite atıyorsun alt koridorun yardımı bitince büyüğü yutup küçüğe fırlatıyorsun ve kesiyorsun. Kırmızıyı etrafta koştura koştura kesiyorsun. Duruma göre 2 pot basman gerekebilir. Sonra kargaları alıyorsun smite gelmiş olacak bu arada. Ama ben genelde kargalara smite atmıyorum. Küçükleri önce kesmek önemli çünkü çok vuruyorlar. Sonra yine alt göle gidip ward yaratığını kesiyorsun. Ardından kurtlara gidip orayıda temizledikten sonra kurbağaya gidiyorsun smite'ı ona atıp yutup fırlatıp onu da basit bir şekilde kesiyorsun. 700g ile base atıp jungle item tamamlayıp dönüp maviyi alıyorsun.

Skill verirken W-E-Q- Hep W - Hep Q - Hep E bu sırayla veriyorsun.

@Dalağına Talibim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SokemoN -- 29 Kasım 2015; 14:17:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SokemoN

Üst tarafta başlıyorsan alt koridordan yardım isteyip kurbağa çıktığı gibi smite atıyorsun ve normal atak yapıyorsun. Canı 400-500 civarına geldimi yutup maviye atıyorsun. Daha sonra E açıp oraya buraya koşarak maviyi kesiyorsun W geldikçe küçükleri yutup atıyorsun bu arada 1 tane pot basman lazım. Maviyi kestiğin an dakika 2.25 falan olacak. Ondan sonra alt derede çıkan ward yaratığını kesiyorsun ve kurtlara gidiyorsun. Smite atmadan kurtları kesip kargalara çıkıyorsun. Karganın büyüğü yutup küçüklere fırlatıp önce küçükleri kesiyorsun. Potun kalmamış oluyor bu arada. Sonra kırmızıya gidip küçükleri yine kırmızıya fırlatıyorsun smite açılmış olacak bu arada. 60-70 canın kaldığında smite atıp hp topluyorsun ve kesmeye devam ediyorsun. Baktın ölecek gibisin E basıp kalkanı aktif ediyorsun. Kırmızı bittiğinde yine smite gelmiş olacak. Üste çıkıp büyük golemi yutup atıp smite atıyorsun ve onlarıda kesiyorsun. Böylece 900g ile base atıp avantajlı konuma geçiyorsun.

Eğer alt taraftan başlıyorsan iş biraz daha sıkıntılı. Golem çıktığı gibi smite atıyorsun alt koridorun yardımı bitince büyüğü yutup küçüğe fırlatıyorsun ve kesiyorsun. Kırmızıyı etrafta koştura koştura kesiyorsun. Duruma göre 2 pot basman gerekebilir. Sonra kargaları alıyorsun smite gelmiş olacak bu arada. Ama ben genelde kargalara smite atmıyorum. Küçükleri önce kesmek önemli çünkü çok vuruyorlar. Sonra yine alt göle gidip ward yaratığını kesiyorsun. Ardından kurtlara gidip orayıda temizledikten sonra kurbağaya gidiyorsun smite'ı ona atıp yutup fırlatıp onu da basit bir şekilde kesiyorsun. 700g ile base atıp jungle item tamamlayıp dönüp maviyi alıyorsun.

Skill verirler W-E-Q- Hep W - Hep Q - Hep E bu sırayla veriyorsun.

@Dalağına Talibim

Neden jungle oynayamadığımı çözdüm nightblue3 bu dediğini yapabiliyor ama ben kırmızıya ölüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: -Reikokuna

senin sorunun tek atmayan deli danasus. tıpta adı bu halk arasında da teq atıo. teq atan herolar alcan

İstediğim şampiyon tek atan bir assasin. Oyun zevkim : Gelip tek atmak
  • vladimir putin al keyfine bak fazla dusunme q at yeter

• deligibifeedle
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.