Şimdi Ara

LoL'ün Şuan En Zevksiz ve En Yetenek Gerektirmeyen Döneminde Olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
2
Favori
3.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://champion.gg/statistics/#?sortBy=general.winPercent&order=descend

En zevksiz ve oynaması en kolay olan keko champleri uçuşlarda ve de hayvani derecede güçlüler şuan. Sanki oyundan yetenek kavramı tamamen yok olmuş gibi. Tamam evet bu preseason da bunun pek değişeceğini sanmıyorum ben açıkçası.

"Evet khazix'in epey sorun yaşadığını farkettik ve ona biraz sevgi göstermek istedik." (3 zırh buffladılar) - AMMAN TANRIM KHAZIXIN WIN RATE 42.DEN 45E ÇIKMIŞ BAŞARDIK ÇOCUKLAR.
    "Evet zed'in animasyon iptalini kaldırdık ama ona biraz daha hasar potansiyeli ekleyelim dedik, o kadar da kötü insanlar değiliz dimi ehe." - AMMAN TANRIM ZEDIN WIN RATE 43TEN 46YA ÇIKMIŞ NE YAPTIK BİZ HEMEN GERİ NERFLEYELİM

Eskiden Nidalee'ye çok uyuz olurdum, çok güçlü olduğunu düşünürdüm ama herkes oynayamazdı. Belli bir oyun tecrübesi ve zeka isteyen bir champti. Angut adama verince direk fedlerdi ama şuan yeteneklisi de fedliyor aynı derecede. Azir, oyunun belki de oynaması en zor champi kaç patch'tir sürünüyor ve Rito önümüzdeki Nisan-Mayıs reworkleyene kadar bu halde kalır herhalde. Sırf Competitive'de çok güçlü diye solo Q'yı bir gram düşünmeden nerflediler şuan çöp gibi geziyor ortada.
    Riven, forumun %80'inin nefret ettiği ve herkesin tek yumruk olup kin kustuğu yegane şampiyon. %45 win rate imiş şuan. Hala bile konular açılıyor yok animasyon iptalini kaldırın yok kalkanında adyi kaldırın nerfleyin diye. Riven nerflensin ama Jax Mundo Malph kalsın böyle değil mi, çünkü çok zevkli hepsinin karşısında oynamak. Guinsoo denen lanet item sayesinde Top lane'e gidilmiyor, jax olmuş pick-ban alan takım direk selectte kazanıyor.
    AP champler zaten tokadı yedi adcler geleni geçeni tokatlıyor. Zhonyanın parasını arttırmışlar ebesinin hörekesi kadar çıkana kadar oyun bitecek. 40 cdr bile yapamıyorsun artık adam akıllı. Ama sorun yok MF ulti açınca 1.4k vursun, hem hayvan gibi ad hem hayvan gibi attack speed hem de 40 cdr çıkabilen ADCler sağı solu teklesin ne olacak, ADC metası sonuçta.

TLDR: Nefret ettiğiniz/ettiğimiz champleri bile oynamak en azından yetenek ve bir birikim istiyordu. Ama oyunu kimin kazanacağı şuan champ selectte belli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teemo Erdoğan -- 28 Kasım 2015; 17:04:14 >

• 3 ad değil zırh

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khanjui

3 ad değil zırh

Zırh diyecektim de aklımda zed vardı ona gitmiş demek ki, düzelteyim.
  • Okumadim edit; okudum haklisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rivenordisco -- 28 Kasım 2015; 17:09:12 >
  • yetenek gerektiren max 3-4 heronun olduğu oyunda normaldir

okudum kusura bakma da rivenin nerf yemesi aşırı doğal ve normal. 1 sezon boyunca haram ettiler oyunu artık bitsin riven kurtulalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-77293B3E8 -- 28 Kasım 2015; 17:06:18 >
  • Sezon3 ten sonra en zevkli zamani bence kisiden kisiye gore degisir

• Başka zaman olsa ''quinn neden oynanmıyor,mundo öldü,rammus rework .s'' diye konular açarsınız.Meta bu yeri gelir mundo çok kötü olur yeri gelir %100 pick ban olur.Morde %100 pick-ban rate var wordls'te ama şu an yüzüne bakılıyor mu ? 3-5 ay sonra bufflayacaklar dolaylı veya dolaysız yollardan yine oynanacak belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Reikokuna

yetenek gerektiren max 3-4 heronun olduğu oyunda normaldir

okudum kusura bakma da rivenin nerf yemesi aşırı doğal ve normal. 1 sezon boyunca haram ettiler oyunu artık bitsin riven kurtulalım

Riven hala eski gücünde neden win rateyi duşmus cozemedim xd

• Sezon 3 en güzeliydi.Sezon 4 idare ederdi.Sezon 5 hastalığın başlangıcıydı.Sezon 6 ne olacak göreceğiz bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rivenordisco

quote:

Video izliyen alıyor belki ondandır

• quote:

Orijinalden alıntı: Rivenordisco

quote:

hero ne kadar az oynanırsa aldığı winle doğrultulu şekilde win ratei artar. ama gel gör ki her oyun riven spamlayan prolar düşürüyor ratei. quinne bak %1.43 oynanıyo ama 1. riven %10.88
  • Şu anda Riven'ın kabaca 3 tane sorunu var, şöyle açıklayayım:

1-Rakipleri çok güçlü, ctlediği champler bile çok güçlenirken skill matchup'lar bile artık çok zorlaştı ( Mundo'yu Ctlerdi Riven, ya da İre'ye karşı çok daha güçlüydü. Malph'i eskiden kesmek daha kolaydı aşağıda yazdığım diğer seçeneklere bağlı olarak. Jax early game müthiş güçsüz iken artık açığı corrupiton potion ile çok rahat kapatıp sizden üstün bile çıkabiliyor. Rageblade alınca gerisi malum zaten.)

2-Brutalizer'ın kaldırılışı ve diğer item nerfleri. Brutalizer kaldırılınca Riven'ın early game gücü kayboldu. Hem arpen hem Cdr'yi çok ucuza alabiliyordunuz. Lucidity bot'tan 5 cdr kaldırılması ve Hydra'nın nerflenmesi falan da Riven'a bayağı koydu. Ayrıca yeni last whisper'ın bonus armor pen vermesi squishylere verilen hasarı çok büyük ölçüde azalttı.

3-Masteries değişiklikleri. Burası en önemli kısım bence. Riven'a hiç biri tam olarak uymadığı için sıkıntı yapıyor. Fervor en mantıklı seçenek bana göre, q ile stackleyip saldırabiliyorsunuz ama skill kontrolünü çok iyi yapmalısınız yoksa kabak gibi ortada kalırsınız. Aslında thunderlord çok daha iyi bir mastery fakat potadaki diğer mastery'ler Ferocity'deki kadar iyi değil. Eğer 12/18/0 giderseniz Arpeni bırakmış oluyorsunuz ve %7 Arpen şu metada Riven'ın en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri. Ayrıca artık 5 cdr gelen bir yer olmadığı için Cooldown eksik kalıyor ve fazladan 1 itema ihtiyaç duyuyorsunuz.

Bunun yanında en son ultimate cd nerfü de Riven'a koyan şeylerden biri şuan. Eskiden pek fazla önemi yoktu çünkü Riven dakika 15'te 40 cdr yapıp ortalığın ağzına yüzüne koyuyordu. Fakat Lucidity ve mastery'den kaldırılan 5'er nerf Riven'ı fazladan bir item almaya itti. Üstüne brutalizer'ın kaldırılmasıyla alınması gereken 2. item artık çok daha pahalıya patlıyor. Örnek olarak:

Early 10 cdr için Warhammer alıyorum, 1.1 gold. Benim bir tane daha Cooldown item'ı almak için bu item'ı tamamlamam gerekli çünkü başka bir cdr kaynağı yok. O yüzden bunu oyunların çoğunda karabalta'ya tamamladım diyelim, 3.5 gold total gold. Daha sonra bir tane daha warhammer alıyorum ve o da 1.1k. Bu süre zarfında benim bir ayakkabı da almış olmam gerekecek en kötü ihtimalle 300 gold, duruma göre büyük ihtimalle ayakkabıyı geliştirmem gerekecek. 1.1k da ayakkabı. Rakamları topladığınız zaman 5.7k sadece 40 cdr yapmak için gereken miktar. Karabalta yerine youmuu giderseniz de 5.4k gibi bir rakam yapıyor. Ve bunları yaparken bile Hydra alamıyorsunuz ki hasar gücü kaybı buradan oluyor genellikle. Ayrıca Tiamat pasifi ve hydra gold nerfü de bayağı etkili.

Tabii bunu QQ olarak görmeyin, Riven şuan bence de çok daha fazla yetenek isteyen bir champ ve win rate'i bu yüzden düşük. Açıkçası ben bu değişikliklerden memnunum çünkü önüne gelen yeteneksiz ve noob oyuncular Riven alıp QQQWR yapıp kill alamıyor artık, doğru düzgün combo ve iptalleri bilmek zorundasınız. Bu açıklamayı genel olarak neden güçsüz olduğu ve zayıf yönleri hakkında bilgi vermek için yaptım, forumda da daha öncelerde konusu geçmişti bu da yardımcı olur sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teemo Erdoğan -- 28 Kasım 2015; 18:03:16 >

• Katılıyorum.Preseasondan beri Jax olan takımın kaybettiğini görmedim gerçekten.Rengar ilk hali,Ezreal Smite halinden sonra gördüğüm en overpowered şey şu an Jax.O kadar güçlenmişki champ.Adc ler uçtu diye ağlıyorlar fakat Jax oldumu adc oynanmıyorki.Adam flash q la üstüne atladığı gibi tek yiyorsun.Saçmalık.

• quote:

Orijinalden alıntı: halilibrahim44

Katılıyorum.Preseasondan beri Jax olan takımın kaybettiğini görmedim gerçekten.Rengar ilk hali,Ezreal Smite halinden sonra gördüğüm en overpowered şey şu an Jax.O kadar güçlenmişki champ.Adc ler uçtu diye ağlıyorlar fakat Jax oldumu adc oynanmıyorki.Adam flash q la üstüne atladığı gibi tek yiyorsun.Saçmalık.

bende sorun var sanırım rengar ile guinsoo jaxları eziyorum xS
  • Tank metasindan iyidir. Suikastcilarin biraz bufflanmasi lazim ozellikle kha talon ve katarinanin. Ozellikle Katanin oyun basi yuruyen totemden farki yok. Biraz buff getirmeleri lazim bence oyun sonu gucunu kisarak

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halilibrahim44

Katılıyorum.Preseasondan beri Jax olan takımın kaybettiğini görmedim gerçekten.Rengar ilk hali,Ezreal Smite halinden sonra gördüğüm en overpowered şey şu an Jax.O kadar güçlenmişki champ.Adc ler uçtu diye ağlıyorlar fakat Jax oldumu adc oynanmıyorki.Adam flash q la üstüne atladığı gibi tek yiyorsun.Saçmalık.

bende sorun var sanırım rengar ile guinsoo jaxları eziyorum xS

Çizgi film izlemediği için eziyorsundur qnq çizgi film izlemeyenler low çünkü xd xd
  • İrelia ile win almaya devam

• Ben memnunum şimdilik. Alışmak lazım sadece. Yakında biraz daha yerine oturur.
  • tam senlik sezon işte^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teemo Erdoğan

Şu anda Riven'ın kabaca 3 tane sorunu var, şöyle açıklayayım:

1-Rakipleri çok güçlü, ctlediği champler bile çok güçlenirken skill matchup'lar bile artık çok zorlaştı ( Mundo'yu Ctlerdi Riven, ya da İre'ye karşı çok daha güçlüydü. Malph'i eskiden kesmek daha kolaydı aşağıda yazdığım diğer seçeneklere bağlı olarak. Jax early game müthiş güçsüz iken artık açığı corrupiton potion ile çok rahat kapatıp sizden üstün bile çıkabiliyor. Rageblade alınca gerisi malum zaten.)

2-Brutalizer'ın kaldırılışı ve diğer item nerfleri. Brutalizer kaldırılınca Riven'ın early game gücü kayboldu. Hem arpen hem Cdr'yi çok ucuza alabiliyordunuz. Lucidity bot'tan 5 cdr kaldırılması ve Hydra'nın nerflenmesi falan da Riven'a bayağı koydu. Ayrıca yeni last whisper'ın bonus armor pen vermesi squishylere verilen hasarı çok büyük ölçüde azalttı.

3-Masteries değişiklikleri. Burası en önemli kısım bence. Riven'a hiç biri tam olarak uymadığı için sıkıntı yapıyor. Fervor en mantıklı seçenek bana göre, q ile stackleyip saldırabiliyorsunuz ama skill kontrolünü çok iyi yapmalısınız yoksa kabak gibi ortada kalırsınız. Aslında thunderlord çok daha iyi bir mastery fakat potadaki diğer mastery'ler Ferocity'deki kadar iyi değil. Eğer 12/18/0 giderseniz Arpeni bırakmış oluyorsunuz ve %7 Arpen şu metada Riven'ın en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri. Ayrıca artık 5 cdr gelen bir yer olmadığı için Cooldown eksik kalıyor ve fazladan 1 itema ihtiyaç duyuyorsunuz.

Bunun yanında en son ultimate cd nerfü de Riven'a koyan şeylerden biri şuan. Eskiden pek fazla önemi yoktu çünkü Riven dakika 15'te 40 cdr yapıp ortalığın ağzına yüzüne koyuyordu. Fakat Lucidity ve mastery'den kaldırılan 5'er nerf Riven'ı fazladan bir item almaya itti. Üstüne brutalizer'ın kaldırılmasıyla alınması gereken 2. item artık çok daha pahalıya patlıyor. Örnek olarak:

Early 10 cdr için Warhammer alıyorum, 1.1 gold. Benim bir tane daha Cooldown item'ı almak için bu item'ı tamamlamam gerekli çünkü başka bir cdr kaynağı yok. O yüzden bunu oyunların çoğunda karabalta'ya tamamladım diyelim, 3.5 gold total gold. Daha sonra bir tane daha warhammer alıyorum ve o da 1.1k. Bu süre zarfında benim bir ayakkabı da almış olmam gerekecek en kötü ihtimalle 300 gold, duruma göre büyük ihtimalle ayakkabıyı geliştirmem gerekecek. 1.1k da ayakkabı. Rakamları topladığınız zaman 5.7k sadece 40 cdr yapmak için gereken miktar. Karabalta yerine youmuu giderseniz de 5.4k gibi bir rakam yapıyor. Ve bunları yaparken bile Hydra alamıyorsunuz ki hasar gücü kaybı buradan oluyor genellikle. Ayrıca Tiamat pasifi ve hydra gold nerfü de bayağı etkili.

Tabii bunu QQ olarak görmeyin, Riven şuan bence de çok daha fazla yetenek isteyen bir champ ve win rate'i bu yüzden düşük. Açıkçası ben bu değişikliklerden memnunum çünkü önüne gelen yeteneksiz ve noob oyuncular Riven alıp QQQWR yapıp kill alamıyor artık, doğru düzgün combo ve iptalleri bilmek zorundasınız. Bu açıklamayı genel olarak neden güçsüz olduğu ve zayıf yönleri hakkında bilgi vermek için yaptım, forumda da daha öncelerde konusu geçmişti bu da yardımcı olur sanırım.

Tamda Riven mid başlayacaktım.Sağol bu açıklaman için.Durumu şuan mid oynanabilmesi için nasıl?Genelde AP şampiyonlar oynadığım için çok ilgimi çekmeyen bir şampiyon olduğun için sordum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.