Şimdi Ara

VPN'de fark edilen yeni açık ip adresinizi ortaya çıkarabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • VPN'de fark edilen yeni açık ip adresinizi ortaya çıkarabilir 

VPN aslında ülkemizdeki kullanıcılar tarafından da bilinen bir terim. Türkçemize "Sanal Özel Ağ" şeklinde çevrilen VPN(Virtual Private Network) genellikle ardında iz bırakmak istemeyen kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Sanal olarak oluşturulmuş bir ağa dahil edildiğiniz bu bağlantıda internet erişiminiz bu sanal ağ üzerinden yapıldığı için IP adresinizin takip edilmesi oldukça zor. Perfect Privacy adındaki bir VPN sağlayıcısı ise bu ağlarda keşfettiği bir açık sayesinde IP adreslerinin takip edilebildiğini ortaya koydu.

Tüm işletim sistemleri ve VPN protokollerini etkileyen bu açığın kullanılabilmesi için saldırganın ve hedefin aynı VPN ağında bulunması gerekiyor. İki tarafta aynı ağda bulunduktan sonra port yönlendirmeleri ve bu sırada alınan hatalar sayesinde kurbanın IP adresi ortaya çıkarılıyor.

Açığın nasıl uygulandığını da anlatan Perfect Privacy bu sayede diğer VPN sağlayıcılarına da düzenleme yapmaları konusunda öncülük etmiş oldu.Private Internet Access (PIA), Ovpn.to ve nVPN gibi VPN sağlayıcıları durumun ardından düzenleme yaparak önlemlerini aldıklarını da belirtti. Hatta Private Internet Access (PIA), Perfect Privacy'ye açığı paylaştığı için 5000 dolarlık bir bağışta bulundu. VPN sağlayıcıları önlem almaya başlasalar da kullanıcıların bir süre dikkatli olmalarında fayda var.

• toru tek gecerim

• quote:

Orijinalden alıntı: patren

toru tek gecerim

O kadar guvenme derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış anlamayın da bu forumdaki arkadaşlara soruyorum. IP inizi gizleyerek ne gibi işler yapıyorsunuz? ip nizi tespit edildiğinde kodese gidecek donanımhaber kullanıcıları ne yaparlar ne ederler?
  • iP lemiyoruz
  • Yaptığımız bişey yok zorno izliyoz ne diyecekler 75.98.43.56 zorno izliyor diye evi cia mi basacak.

• O kadar bin kisiden benimi bulacaklar :D

• adamların hayatı kolpalık üzerine vpn diyorlar o bile kolpa çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

O kadar bin kisiden benimi bulacaklar :D

@kadirirdem

....staa arar olduk seni nerelerdesin ?
    seyrelttin yazilarini, uzman yorum yoksulu oldu haberler......
    el altindan rutbe mi aldin, benzer rakiplerdenmi sogudun, nooldun ?
  • vpn,tor vb. yazılımlar kullanarak,gizlendiğini sanmak saçmalık bence. böyle bir şirketiniz olsa kapıya,fbi gelse sana şu kadar para bu bilgileri bir tek benden gizlemeyecen derse,kabul etmez gönderir misiniz? yoksa el altından anlaşıp,kullanıcılardan kazandığın paranın daha çoğuna evet mi dersiniz?
    günümüzde paranın çok önemli olduğu bir dünyada babanıza bile güvenmeyin derim,ben size! adamlar daha geçen amerika'da bir üniversiteye 1 milyon $ yatırım yaptı,tor şifrelemelerinin çözülebilmesi için.

• Hs elit kullaniyorum. Her yil para oduyorum bunun icin. Yaptigim tek seyde erisimi engelli siteleri acmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arel.gr kullanıcısına yanıt
    Dalgami geçmeye çalışıyorsun yoksa gerçek mi soruyorsun gerçekse bu aralar pek giremiyorum vizeler filan var.... Dalga gecmeye calisiyirsan bas git bana yine ban yedirtmeyin...
  • Türkiye de VPN olmadan internet mi kullanılır

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PIA vazgeçilmez

Yıllık 35Dolar kadar TR sunucusuda ping açısından iyi
  • yalan haber tamamen iss çakalların vpn kullanılmasını engellemek için yaydığı palavra...

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Low

Türkiye de VPN olmadan internet mi kullanılır

aynen
    sansürcü mantık saçma sapan mantıksız kısıtlamalar ile ülkeyi orta çağ karanlığına sürükleme peşindeyken hele.... VPN şart...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.