Şimdi Ara

iOS 9 ile gelen Live Photos fotoğrafları nasıl paylaşılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iOS 9 ile gelen Live Photos fotoğrafları nasıl paylaşılır?

iOS 9 ile birlikte gelen ve iPhone 6S serisindeki 3D Touch dokunmatik teknolojisi temelinde çalışan hareketli fotoğraflar Live Photos, kullanıcı tarafından oldukça beğeniliyor. Peki Live Photos dosyaları nasıl dışarı aktarılır ve sosyal mecralarda paylaşılır? Yazımızda anlatıyoruz.

Live Photos aslında normal bir fotoğraf çekme özelliği gibi duruyor ancak siz deklanşöre bastığınızda kamera asıl sahnenin öncesi ve sonrasında kayıtlar yapıyor. Böylece toplamda 3 saniyelik hareketli resimler ortaya çıkıyor. Bu resimleri oynatabilmek için 3D Touch teknolojisinde bulunan, parmağı daha sert biçimde ekrana bastırma hareketini kullanmak gerekiyor. 

Dışarı aktarma

Fotoğrafların paylaşılabilmesi için önce dışarı aktarılması gerekiyor. iPhone 6S serisi ile kaydettiğiniz hareketli fotoğraflar MOV dosyası olarak saklanıyor. Bu yüzden farklı bir format aramaya gerek yok. 

Mac kullanıcıları iPhone 6S telefonlarını bağladıktan sonra Görüntü Yakalama aracını açarak tüm MOV dosyalarını listeleyebiliyor. Live Photos görüntülerinin dosya numarası bilinmediği için en iyisi tüm MOV dosyalarını dışarı çıkarmak. Sonrasında hareketli fotoğrafın bulunduğu video kolayca bulunabilir. 

Windows kullanıcıları ise Dosya Gezgini üzerinden iPhone 6S dosya sisteminde DCIM klasörünü bulmak zorunda. İsterseniz klasör içerisinde “*.mov”. şeklinde arama yapabilir, isterseniz de tek tek alt klasörleri arayabilirsiniz. Daha sonra tüm MOV dosyalarını dışarı çıkarabilirsiniz. 

GIF yapma

Hareketli fotoğrafların sosyal mecralarda en iyi paylaşım yolu animasyon GIF haline getirmek. Giphy.com sitesi bunun için iyi bir alternatif. MOV dosyasınızı yükledikten sonra Giphy bunu otomatik olarak animasyon GIF haline dönüştürüyor. Oluşturulan GIF dosyasını kendi formatında Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest üzerinden kolayca paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca bilgisayarınıza da indirebiliyorsunuz. 

Elbette telefonunuzdan da doğrudan paylaşım mümkün. Instagram uygulamasına giderek ilgili videoyu seçtiğinizde çeşitli filtrelerle paylaşabiliyorsunuz. Eğer MOV dosyasını dışarı taşıdıysanız AirDrop üzerinden tekrar telefon atabilirsiniz. Instagram'da paylaştığınız videoları bildiğiniz gibi Facebook'a da yollayabiliyorsunuz.  

• apple tutorial

• Güya akıllı telefon ama bilgisayara bağlamadan bir halt yapılamıyor.Zil sesi icin bile Itunes lazım

Gerci kullanici kitlesinin Whatsapp,Instagram,Candy Crush tan baska bir sey yapmadigi dusunulurse sorun degil.

Kullanici kitlesinin asil amacinin "en pahalisi bu ve ben bunu alabiliyorum"demek icin aldigi bir telefonda bunlari sorgulamak hata aslinda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Cahilsin bari belli etme.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Geldi bir isheep daha

Yazdiklarimin neresi yanlis,nerede cahillik sezdin,aciklarsan sevinirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece iPhone 6S içinse olmamış.

Zil sesi için sadece bilgisayardan itunesa ihtiyaç yok. Bilmiyorsun bari konuşma.

Kullanıcı kitlesini de genellemeni de sendeki saygıya veriyorum. Android kullanıcılarını bilmiyoruz sanki. Google play store'a girince yorumları okuman yeterli.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Hadi ya,neye ihtiyac varmis?

İstedigin bir mp3 u itunes olmadan nasil yapacaksin?

Yazik ya,malinizi savunmak icin sacmalamayin

Evet,Play Store da cok fazla sacma yorum var.

Katiliyorum

Oranin kullanici kitlesi de oyle,daha programin ne ise yaradigini bilmeden yukleyen adamlarla dolu

Mahalle ağzıyla konuşma istersen...

App Store'da Garageband adlı bir uygulama var. Onla sahip olduğun müzikleri zil sesi haline getirebiliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Mahalle ağzıyla konuşma istersen...

App Store'da Garageband adlı bir uygulama var. Onla sahip olduğun müzikleri zil sesi haline getirebiliyorsun.

Cahil deyip saldıran sensin,ama mahalle ağzıyla konuşan benim ha?

Siz ne içiyorsunuz,yoksa iphone sahibi olmak kafa mı yapıyor?

Garage band 12,99 tlye satın alınan bir uygulamadır.Telefonun default özelliği olarak zil sesi yapma bunun neresinde?

Android de en takoz cihazda bile bu özellik var,ki bence özellik bile değil ama iphone için ya itunes yada garage band paralı uygulaması...

Ha bu arada play store daki yorum kalitesi demişken,al sana app storedan yorumlar,garage band uygulamasından.

İos 8 uyumlu uygulama ios 7 de açılmıyor diye bir yıldız veren,küfür eden

Senin elit app storeun...

Bilgisizlikten olan bir durumdan dolayı cahil dedim. Bilmemek ayıp değil.

Hakaret içerikli konuşan sizsiniz. Laflarınza bakarsanız anlayabilirsiniz.

Bilgisayardan itunesten yapamam dersen, garageband'te de yapamam dersen itunesa girip zil sesi alırsın.

Ben App Store'un kitlesi hakkında bir iddiada bulunmadım. Hep sen çalıp sen oynamışsın. Hayal dünyana selam ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Güya akıllı telefon ama bilgisayara bağlamadan bir halt yapılamıyor.Zil sesi icin bile Itunes lazım

Gerci kullanici kitlesinin Whatsapp,Instagram,Candy Crush tan baska bir sey yapmadigi dusunulurse sorun degil.

Kullanici kitlesinin asil amacinin "en pahalisi bu ve ben bunu alabiliyorum"demek icin aldigi bir telefonda bunlari sorgulamak hata aslinda

Genelde boyle bos seylere yazmayi sevmem ama dayanamadim. Kusura bakmayin da bu kadar mi issiz gucsuzsunuz?

Siz telefondan dunyayi kurtaracak isler yapıyorsunuz sanirim.

Neyse bunları gectim buradaki haberin amaci sadece kullanicilari bu konuda bilgilendirmek. Size kullanisli gelmiyorsa bu platformu begenmiyorsaniz kullanmazsiniz bu kadar basit. Ya da "elestiri" yaparsiniz. Ama once elestirinin ne oldugunu ogrenin derim.

Cihaza ve kullanicilarina kadar bos beles laflar soylemek issizlikten ibaret. Elestiri olmuyor bu.

Bir kere bile iphone kullanmayip asla da almayacak biri olarak yaziyorum bunu. Yillardir android kullaniyorum boyle de surecek bu gidisle ama asla bu bos beles isleri yapmadim.

• iPhone alabilene ciğer fakire murdar.Adamların piyasa değeri Google ve Microsoft'tun toplamından 200 milyar dolar daha fazla devlet kuracak nakit paraları var kasalarında hala iPhone şöyle böyle bir gülme geliyor sormayın gitsin.Objektif olmak ne kadar zor bu ülkede.

• Live Photo dediğimiz olay 3 saniyelik .MOV uzantılı videoymuş ya laa... Oğlum ben yıllardır Live Photo çekiyormuşum meğerse. Hem de sınırsız. Apple sürekli yeni özellik diye kullanıcısını kandırmaktan vazgeçmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ersin ÇAKI -- 29 Kasım 2015; 14:26:25 >
  • traştan birşey olduğu zaten belliydi en azından gif formatlı olsaydı da o gpu nun hakkını verselerdi. telefonu aldığım gün bakmak bile aklıma gelmedi live fotoya.daha sonradan bi bakiyim neymiş dedim dahada kullanmadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.