Şimdi Ara

'BACANAK' DEDİM DİYE HAKARET UGRADIM HATALIMIYIM ACİL ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar kiz arkadasimin ablasi ve enistesiyle önceden tanismistik bayadir konusmuyorduk isler nedeniyle , kiz arkadasimin ablasi evli.

Bende kiz arkadasimin enistesine yazayim dedim ,
    Mesaj buydu "Nasilsin bacanak"
    Gelen mesaj ise "sen kim oluyorsunda bacanak diyon akılli ol aklini almayim"yazmiş..

Ben herhangi bir sey yazmadim bu mesaj uzerine
    Sonra kiz arkadasimi durumu soyledim pda ablasina falan soylemis ablasida esini arayip konusmus sanirim

4 5 saat sonra tekrar mesaj atti ve "kusura bakma iyi gun gecirmedim seni asiri derece tersledim" yazmis

Evet insanlik hali sinirle soyleyebilir ama insan kendi iradesiyle ozur diler ama bu sirf baskalari baski yaptigi icin ozur dilemesi benim icin bir onemi yok.
    Yazdigim mesaj sadece iyi niyet gostergesiydi cunku kiz arkadasimin annesiyle dahi gorusup konusuyorum anneside beni sever ..

Belki yazdigim mesaj yanlisti belki hataliyim bu tartisilir ama neden terbiyesizce saygisizce bir mesaj atilir ki rahatsiz olduysa insan daha kulturlu bicimde uyarabilirdi demi yani boyle dememem gerektigini hatali oldugumu...

Sizce nasil davranmaliyim ?

dip not ; 5 buçuk yıldır sevgiliyiz ve epeydir muhabbetimiz var hem ablası hem eniştesi hemde annesiyle ..
    ve bu zamana kadar saygısızlık aıdna bir sözüm ve davrnaışım olmadı . ve enişteyle aynı yaştayız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi youlost038 -- 30 Kasım 2015; 13:56:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mesafeni koru bence o adamla, tepkilerine bakılırsa kız arkadasinda gozu var.Arkadasinada şöyle dikkatli olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: atla

Mesafeni koru bence o adamla, tepkilerine bakılırsa kız arkadasinda gozu var.Arkadasinada şöyle dikkatli olsun

Gozu oldugunu sanmiyorumda bilmiyorum bisey yazayim sence

• bence tamamen iyi niyetiyle seni uyarmış. daha evlenmedin ne bacanak diyorsun diye sinirlenmiş günü de kötü geçtiyse normal bence.
    aynı şeyi bende yapardım. yani öyle yazmazdım ama bacanak değil abi de derdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

bence tamamen iyi niyetiyle seni uyarmış. daha evlenmedin ne bacanak diyorsun diye sinirlenmiş günü de kötü geçtiyse normal bence.

Ne abisi la ayni yastayiz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: youlost038

quote:

bence tamamen iyi niyetiyle seni uyarmış. daha evlenmedin ne bacanak diyorsun diye sinirlenmiş günü de kötü geçtiyse normal bence.

ne bileyim dostum kızın ablası diyince.
  • quote:

quote:

quote:

Dogrusun tabi ama yok ayni yastayiz

• seni şuan pek kale almıyorlar sanırım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Dogrusun tabi ama yok ayni yastayiz

Yazma bir şey fazla muhatap alma artık. Bırak o seninle iletişim kurşun kurmazsa salla keyfine bak..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Evlenince de pek muhatap olma. Benim bacanagima bacanak diyorum bi sıkıntı olmuyor sonuçta kötü bisey değil. Bence o akıllı olsun

• kendi statüsünü sanden üstün görüyor galiba. Evlenip aile tarafından kabul gördü ya seni hor görüyor.. Kaç yaşındasın?

bu arada fazla tepki vermiş, kardeş evli değilsin bişey değilsin biz bacanak değiliz deseymiş daha doğru ve dürüst olurmuş.
  • henüz evlenmediğiniz den bu yaklaşımınızı beğenmemiş olabilir ama bu ona bu şekilde bir cevap yazma hakkını vermez. bana göre sizle yüz yüze gelip özür dilemezse de bundan sonra fazla muhatap olmayın.
  • Yüzde yüz hatalısın.ayrıca sana ettiği laftan ötürü yine erdemli davranmış kusura bakma demiş.bence bi gün yanına git sen de özür dile.ortada fol yok yumurta yok.

• Küçük şeylere küçük insanlar takar burda seni hatalı bulandı var anlamadığım bu ölümlü dünyada bu küçümseme nedir abi bu adamın ne Özelliği ne dünya görüşü ne ufku varki karşıdakini küçümsüyor bu aralar ülkemizde sen kimsin benle doğru konuş lafı moda olmuş herkeste bi ego tatmini karşıdaki insanı küçümseme durumu var hepimizin bi kurşunluk canı var kimse peygamber değil sen baya bi.büyüklük göstermişsn tebrk ederim bence hiçbişey yazma iyi yada kötü unutma hepimiz topraktan geldik kendini ezdirme

• -Nasılsın bacanak-

Lafını biraz laubali algılamış olabilir. Ne tepki vereceğini şaşırmıştır. Ne oluruyoz diyip seni def etmek istemiş bence.

• biraz laubali buldum ben de. ben olsam sanırım kızardım sana. ama kesinlikle öyle bir şey de söylemezdim. abartmış. takılma ilerde olur ise unutulur gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1myst

Samimi olmadığınız insanlarla samimi konuşursanız ters tepiyor. Şekil A

Merhaba nasılsınız? Yazmış olsaydınız herkes mutlu olacaktı.

S- En başta hatayı siz yapmışsınız. -1
    E- Ardından o da terslemiş. -1
    E- Sonra hatasını anlamış kendince özür dilemiş. +1
    S- Ateşe körükle gitmişsiniz. -1

Enişte -1 +1= 0
    Siz -1 -1= -2

Sonuç = Enişteyi üzmüşsünüz ve siz kaybeden hatalı taraf.

Özür dileyin olsun bitsin.

Adamı suçlu çıkardın ya git savcı ol

• kardeş bu yazanların tamamına bakma ya adam ters gününde tersleyecek vakitte buldun onu tersledi seni sonra gelip özür dilemesi zaten olayı kapatmıştır benden tavsiye konuyu uzatma o adamla da mesafeli değilde yakın arkadaş gibi davran ona aran kötü değil yanılmıyorsam onun? şayet aranız normalde iyiyse normal devam et şayet pek alakanız yoksa birbirinizle yine aynı şekilde devam et hatalı falan değilsin adamın üstüne gidebilirsin azcık şımarıklık fena olmaz yani aranızı ısıtırsınız ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Téquila

quote:

Enişte -1 +1= 0
    Siz -1 -1= -2

avukatı da ben olurum :D arkadaşın

• quote:

Orijinalden alıntı: JusTiMe

quote:

Orijinalden alıntı: Téquila

quote:

Enişte -1 +1= 0
    Siz -1 -1= -2

avukatı da ben olurum :D arkadaşın

Bu mesajı alıntıladım ama cevap üsttekine,arkadaş haklı hatta ben yerinde olsam yine aynı mesajı atardım.Bakalım cevabı ne olacak,atarlı davranırsa mesaj atma ara,ara ki tırssın sonra açar açmaz da adam gibi mesaj atıyoruz sen bıdı bıdı yapıyorsun ne biçim adamsın lan sen şerefsiz vs. gir olaya.Sen buna kuyruğu düşük tutarsan,ilerde evlendiğinde filan iki bacanak olarak sana üstünlük kurmaya çalışır,şimdiden kafasını ezmelisin.Tabi kızla ciddi düşünüyorsan.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.