Şimdi Ara

Yeni Metada Mid Lane Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba yeni metada mid lane hakkında ne düşünyorsunuz. Bazı şampiyonlar gereksiz güçlü değil mi sizcede??

Bknz. Leblanc alıyorum. Lanede ilk q w dan sonra adama aynı komboyu 2.defa yapıp tutuştur bırakıyorum ölüyor.

Bknz. Yasuo base atıp coşku aldıktan sonra adama düm düz yürüyüp sağ clik atıyorum. Adam skill atarsa w basma zahmetine giriyorum. Adam tüm q ları dodgelasa bile neye yarar düz vuruşların hepsi krit zaten.

Bknz. Veigar ile karşıda ap var ise r basıp çekiliyorum. Rakip AD ise r attıktan sonra q atma zahmetine giriyorum. Adam zaten yok.

Sonuç olarak yetenek mi ? O da ne ? Kullanmıyorum.

• Hocam ara sezondayız. Çok normal bunlar. Mesela bir takımda Soraka varsa rakip takımın oyunu kazanma şansı %10'a düşüyor. Bu tür dengesizlikler yeni sezon başlayana kadar düzelir.
  • Çok basitçe anlatmışsın,bot değil karşıdakiler bazen onlarda düşünür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IreliaCarriesU

Çok basitçe anlatmışsın,bot değil karşıdakiler bazen onlarda düşünür

hocam tabi haklısınız onlar da düşünüyorda genel olarak lanede çoğu zaman üstün çıkıyor bu karakterler. Örneğin siz bir Ap şampiyonsanız ve Karşınızda Yasuo var ise hem sizi rahat haresliyor hemde kabiliyet sayesinde çok seri canını dolduruyor. Ve siz o adamı hareslemek için mana harcamak zorundasınız.
  • Yasuodan nefret ediyorum ya 0-30 oynasa bile ayrik ittirip her turlu farm yapip kasiyor skill setinin op oldugunu bilmeyen yok zaten. Erken oyunda ve oyun sonunda cok guclu ayrica koridor safhasi da guclu zed bile oyundan dusuyor bu lanet yaratik tek atiyo herkese oyunun her asamasinda. Yeni kabiliyetlerle op oldugunu bilmeyen yok zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erescat-

Yasuodan nefret ediyorum ya 0-30 oynasa bile ayrik ittirip her turlu farm yapip kasiyor skill setinin op oldugunu bilmeyen yok zaten. Erken oyunda ve oyun sonunda cok guclu ayrica koridor safhasi da guclu zed bile oyundan dusuyor bu lanet yaratik tek atiyo herkese oyunun her asamasinda. Yeni kabiliyetlerle op oldugunu bilmeyen yok zaten

Genelde late game de skill setini kullanmaya ihtiyaç duymuyor. Sağ click daha çok işe yarıyor :D :D
  • Lcs de ve worlds de kontrol büyücüsü alıyor 25 dk farm yapıyorlar riotun dengeleme yaparkenki ilk amacı prof arena orda oplar opluğunu belli edene kadar büyük nerfler gelmez diye düşünüyorum. Off sezon zaten al güçlü heroları mmr kas.

• Anivia,Brand çok saçma derecede güçlü şuan.Neyse yavaş yavaş profesyonel arenada da oynanmaya başladı.Umarım silinirler oyundan.Hiç counterplay şansı yok Riotun deyimiyle.İstediği kadar az mobiliteye sahip olsun bu şampiyonlar o kadar saçma burstleri var ki hamle yapamıyorsunuz.Yeni kabiliyetlerle daha da ayrı bir güçlüler.
  • Hurricane10 kullanıcısına yanıt
    Anivia mı saçma derecede güçlü? Fizz,lux,lb,zed ve yasuo içinden geçiyor anivianın.
  • Evet saçma derecede güçlü.Olmasa zaten şuan sürekli oynandığını göremezsin ama görüyoruz.Lb ve Zedi geç ct olarak geçiyorlar ama Aniviadan tek yemeleri çok daha olası.Şuan dediklerinin arasında Fizz'i sayabiliriz Anivia'nın üstesinden gelebilecek ama o da gelsin yani.İsterseniz hiç Anivia ctsi olmasın nasıl olur? Burda fanatik derecede şampiyon korumasına gerek yok.Şuan bu saydığım 2 şampiyon Brandda dahil olmak üzere gereksiz derece de güçlü.Earlysine gelen mana buff ve doranın mana regeni ile hiç zorluk çekmiyorlar earlyde.Şunu da söyleyim de karışıklık olmasın bir şampiyon counter dediğimiz antisi şampiyonla baş edebilecek güçteyse bana göre fazla güçlüdür.Bu saydığım durumdan diğer koridorlarda da var ama orta koridorda şuan durum bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hurricane10 -- 28 Kasım 2015; 4:22:05 >
  • Yasuo banlanması gerek şuan zaten lanede öldürsen bile rahatça toplayabiliyor, ayrıca ap itemleri pahalı olduğu için, daha rahat ie ve statik bitiriyor, karşısındaki ap ise zaten 50-60 cs fark atıyor 15.dkda.

lb yi de brand ve anivia çogunlukla dövüyor zaten
    Aniviaya son zamanlarda herhangi bi buff gelmedi. Sadece e si ejder ve barona 2 kat daha fazla vuruyor. Yani ulti e yada q e yaptığında normal bi şekilde damage atıyorsun. Ki bu buff taaa ne zaman geldi. Anivia yıllardır aynı anivia.
  • Ap sampiyonlara buff vs gelmedi ki bu sezon op olsunlar sadece itemlarin tamamina zam grldi. Hatta bir kac esya nerf yefi. Hatta ve hatta en onemli sey mana potu kaldirildi.

Ad sampiyonlar ise yeni itemlerle cok guclendi. Ki bazi itemler var ki sampiyon ile sinerjisi cok iyi durumda.

Eski sezonlarda turnuvada dikkat edersiniz bir cok takim en az 3 ap ile oyniyordu. Bazen 4 bilene oluyordu. Galiba bunun onune gecmek icin boyle bir sey yaptilar.

• Lb demişsin ordu kalkani al counter karsinin beyni varsa q attiktan sonra w ile dodgeler yasuo demissin al karsisina jax irelia sonra gel yanima veigar al zed birde sihiriçen belki ezber build veya yeni herolar karsina gelirse anliyabilirisn

• quote:

Orijinalden alıntı: 1sorumvar

quote:

Orijinalden alıntı: IreliaCarriesU

Çok basitçe anlatmışsın,bot değil karşıdakiler bazen onlarda düşünür

hocam tabi haklısınız onlar da düşünüyorda genel olarak lanede çoğu zaman üstün çıkıyor bu karakterler. Örneğin siz bir Ap şampiyonsanız ve Karşınızda Yasuo var ise hem sizi rahat haresliyor hemde kabiliyet sayesinde çok seri canını dolduruyor. Ve siz o adamı hareslemek için mana harcamak zorundasınız.

Yasuo bir bakıma lane bully,mesela zed de çok zorlanıyor yasuo ya karşı.ama mage heroların item alma zorluğu ve mana problemi konusunda sana katılıyorum.

Brand, Anivia aşırı güçlü alan maçı kazanıyor yazıyodum tam ki üstteki arkadaş yazmış.
  • Anivia brand gayet guclu kardesim. Kimse bosa savunmasin. Sahsen oynuyorum. Gozu kapali pickliyorsun direk. 400-500 ap ulasir hic sorun degil. Dun 490 apli lux tek komboda adc apc siliyor. Bu da fazla geldi bana nedense. Rabadon luden cik sirtin yere gelmiyor nedense. Aynisi adcler icin de gecerli. 2 item de bu kadar can yakmasi kotu olmus.

• quote:

Orijinalden alıntı: calibrane

Anivia brand gayet guclu kardesim. Kimse bosa savunmasin. Sahsen oynuyorum. Gozu kapali pickliyorsun direk. 400-500 ap ulasir hic sorun degil. Dun 490 apli lux tek komboda adc apc siliyor. Bu da fazla geldi bana nedense. Rabadon luden cik sirtin yere gelmiyor nedense. Aynisi adcler icin de gecerli. 2 item de bu kadar can yakmasi kotu olmus.

lux hep öyle late kalmış bi takımda lux varsa %80 kazanıyo
  • Aniviaya da aşırı güçlü diyen çıktı ya artık ne denebilir.. Hiçbir kaçma skilli olmayan soloq girilince latede rezalet pasifi olan o bahsettiginiz carry teklicem yha havalarına girmek için earlyde deli gibi mana stacklemek zorunda kalan latede carryye yaklaşmak için tfnin ortasına dalması gereken bir şampiyon. Güçlü mü ? Güçlü fakat alın karşısına yasuo görün late gamede o tek atan anivianın halini. Zhonya, knock up, silencr vb etkilerdr ultisinin saçma bir şekilde kapanması da cabası

• sezon 6 da oyunun içine ettiler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.