Şimdi Ara

iphone 6s aldım İlk şarjım ve sonraki şarjlarım nasıl olmalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ip 6s aldım şarj şuan % 21 şarja takmalımıyım yoksa kapanana kadar kullanayım mı vede ilk şarjdan sonra nasıl yol izlemeliyim genellikle % 20 oldumu takın diyolar

• %20 yi düşürme dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sefa5152 kullanıcısına yanıt
    Telefonunu %20'nin altına düşürmemeye çalış.

Ayda 1, en fazla 3 kez %20'nin altına düşür. Yani en fazla ayda bi kez batarya bitsin tamamen, bu kalibrasyon işlemi oluyor.

Bataryaların belirli bir döngü süresi var ( %100' den %0'a indiğinde 1 batarya döngüsü olur) bu yüzden bu döngüyü sömürmemeniz lazım.

Mümkün olduğunca şarja takın telefonu. %80'e insin, takın. %50'ye insin yine takın. En sağlıklı ve uzun ömürlü yöntem bu.
  • İlk şarj olayı yeni pillerle kalktı. Telefonunu % 100 yap kullanmaya başla. Bir de arkadaşın dediği gibi mümkün mertebe %20 altına indirme yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: nahege270

Ayda 1, en fazla 3 kez %20'nin altına düşür. Yani en fazla ayda bi kez batarya bitsin tamamen, bu kalibrasyon işlemi oluyor.

Bataryaların belirli bir döngü süresi var ( %100' den %0'a indiğinde 1 batarya döngüsü olur) bu yüzden bu döngüyü sömürmemeniz lazım.

Mümkün olduğunca şarja takın telefonu. %80'e insin, takın. %50'ye insin yine takın. En sağlıklı ve uzun ömürlü yöntem bu.

yani % 50 olsa bile % 20 ye inmeden takmaktan ömür kısalmaz demi
  • Teşekkürler % 20 de takacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefa5152

quote:

Hayır, tam tersine ömrü uzar.

Telefonu mümkün olduğunca şarja takıp doldurmaya çalışın. Kaçta takıp kaçta çıkardığınız hiç önemli değil, ama dikkat etmeniz gereken bir şey var. Eğer %100 şarj ediyorsanız %100 olduktan sonra 30 dakika daha şarj etmesine imkan tanıyın. Bu, pili "tamamen" dolduracaktır.

Ayda en az bir kez en fazla da 3 kez %20' ye inmesine veya tamamen bitmesine izin verin. Eğer bataryayı hiç bitirmezseniz ömrü iyice kısalır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sefa5152

quote:

Hayır, tam tersine ömrü uzar.

Telefonu mümkün olduğunca şarja takıp doldurmaya çalışın. Kaçta takıp kaçta çıkardığınız hiç önemli değil, ama dikkat etmeniz gereken bir şey var. Eğer %100 şarj ediyorsanız %100 olduktan sonra 30 dakika daha şarj etmesine imkan tanıyın. Bu, pili "tamamen" dolduracaktır.

Ayda en az bir kez en fazla da 3 kez %20' ye inmesine veya tamamen bitmesine izin verin. Eğer bataryayı hiç bitirmezseniz ömrü iyice kısalır.

Sağolasın teşekkür ederim cevabın için Birde Telin kullanım süresini denemek için şarjı komple bitireyim mi 1 sefer ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefa5152 -- 28 Kasım 2015; 10:08:33 >

• nahege270 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu 6s plus için de geçerli mi?

Ben tam olssun diye hep %1'de iken şarja koyuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

takabilirsin ama arkadaşın dediği gibi ömürü gidiyo o yüzden dikkatli davranacağım ve düzenli olarak uygulayacağım
  • İlk 100e kadar fulle sonra şarjı tamamen bitirip yine fulle
  • quote:

%100den 0'a da bir döngüdür, senin dediğin gibi parça parça yapmak da aynı şeye gelir. Yani ister 100den 0a tek seferde indirmişsin ister önce 70e indirip fulleyip sonra 30a indir, totalde ikisi de 100 eder. Apple’ın sitesinde de açıkça belirtiliyor, toplam 100 kullanım 1 döngüdür yani bunu parçalaya parçalaya hiçbir şekilde uzatamazsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk şarj diye birşey yok artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonun bataryasını kandıramazsınız. Yok yarımken koy, yok %20 ken koy vs. En fazla yazılım olarak döngü saymasını engellersiniz batarya yine aynı gücü alıcaktır içine.

Yani sen %50 deyken 2 defa koymakla, %0 ken 1 kere şarja koyarsan bataryanın içine aynı miktarda dolum gerçekleştiricektir.

Zırt-pırt şarja koyup çıkartma yeter. Sonuçta her pilin bir ömrü var. Telefonda da olsa illaki biticektir.
  • %20 nin altına inebilir bunda bir sorun yok yanlış bilgi vermeyin insanlara

%100 bir tam döngüdür ister %3 de tak ister %50 de sonuçta bir döngüyü sağlayacaksın kaçta taktığının bi önemi yok

Ha ama şu var telefon kapanasıya kadar kullanma .

• Niye özellikle %20'nin altına inmesin? %20'yi kriter kılan şey ne? Niye %15 değil de %20?

• quote:

Orijinalden alıntı: galaxyg

%20 nin altına inebilir bunda bir sorun yok yanlış bilgi vermeyin insanlara

%100 bir tam döngüdür ister %3 de tak ister %50 de sonuçta bir döngüyü sağlayacaksın kaçta taktığının bi önemi yok

Ha ama şu var telefon kapanasıya kadar kullanma .

Asıl sen yanlış bilgi verme insanlara Li Ion piller %20 altında sabit akım modundan pre moda geçerler ve bu batarya ömrünü azaltır. Hiçbir şekilde %20yi bile göstermeden şarja takmak yapılabilecek en iyi şey

• quote:

%20yi bile görmesine izin vermeyin mümkünse 21iken takın. Hergün telefonunuzun % kaçta olduğunu önemsemeden şarja takın. Ayda 1 kez tam deşarj yapıp fulleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: confuest

quote:

%20yi bile görmesine izin vermeyin mümkünse 21iken takın. Hergün telefonunuzun % kaçta olduğunu önemsemeden şarja takın. Ayda 1 kez tam deşarj yapıp fulleyin

Kafam karıştı ağa eli olan yazıyor deşarj kapanana kadar kullanmak mı ayda 1 kez ?

• aynen bu konuyu bende merak ediyorum herkes değişik birşey yazıyor işin aslı nedir %20 demi %20 altındamı şarja takak

kardeş sen en iyisi bir anket aç
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.