Şimdi Ara

Tıp fakültesini bırakıyorum (öğretmen olucam)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu dışında çok trollediler beni en iyi siz anlarsınız.

Arkadaşlar csb değil ben yıllar öncede foruma üyeydim şifremi unuttum. 2 Yıl önce aile zoruyla ankara tıp yazdım kazandım mf öğrencisi olsamda mfden nefret ediyorum şahsen. Ben 2 yıldır ankara üni. Tıp okuyırum ve bu mesleğin bana göre olmadığını düşündüm en sevdiğim meslek türkçe öğretmenliği bu yıl okulu bırakıp ygs lysye gırıcem hacettepe türkçe öğretmenliği istiyorum benim idealimdeki meslek bu paraymış atama sıkıntısıymış hiç umrumda değil ben yeterki diplomamı elime alıp öğretmenim diyim öğretme aşkı olan insan her sekılde insanlara yardımcı olur. Doktorluk severekte yapılacak iş değil buraya severek gelip benim gibi bırakma niyeti olan çok insan var. Çünkü dışardan on numara içine girince rezalet bi meslek zaten okuyanların çoğu para ve statü için gelmiş tipler öğretmen olur 2700 alırım ama ilerde karıma kızıma çok vakit ayırırım, birde bayan bir hocayla evlenir ayda 4 5 k gelirim olur, yinede iyi para insanlara birşeyler öğretirim, beni sanırım tek mutlu edecek bu iyi bi doktor olmak için 10 sene harcıyorsun 30 yaşından sonra 8 9 k kazansam nolur ayda ben gençliğimi yaşamamışım bile, doktorların çoğu aşk değil mantık evliliği yapıyor adamların aşık olmaya bile vakitleri yok şuan fakültenin 4/3 birbiriyle sevgili çünkü diğer insanlarla sosyalleşecek kadar vakıt yok sadece içimi döktüm umarım pişman olmam 7 ay sonra ediltleyeceğim bunu :) bu yıl bi kızla çıktım kız hacettepe tıptaydı bi konferansta tanıştık kız 500 aldım geldi başka yazcak yer yoktu diyor yani o puanı aldım geldım severek geldım demıyor tıptaki çoğu insan böyle hoş bende aile zoruyla geldim ama zararın neresınden dönsem kardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yolundan asla vazgeçme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: harleydavidson006

Konu dışında çok trollediler beni en iyi siz anlarsınız.

Arkadaşlar csb değil ben yıllar öncede foruma üyeydim şifremi unuttum. 2 Yıl önce aile zoruyla ankara tıp yazdım kazandım mf öğrencisi olsamda mfden nefret ediyorum şahsen. Ben 2 yıldır ankara üni. Tıp okuyırum ve bu mesleğin bana göre olmadığını düşündüm en sevdiğim meslek türkçe öğretmenliği bu yıl okulu bırakıp ygs lysye gırıcem hacettepe türkçe öğretmenliği istiyorum benim idealimdeki meslek bu paraymış atama sıkıntısıymış hiç umrumda değil ben yeterki diplomamı elime alıp öğretmenim diyim öğretme aşkı olan insan her sekılde insanlara yardımcı olur. Doktorluk severekte yapılacak iş değil buraya severek gelip benim gibi bırakma niyeti olan çok insan var. Çünkü dışardan on numara içine girince rezalet bi meslek zaten okuyanların çoğu para ve statü için gelmiş tipler öğretmen olur 2700 alırım ama ilerde karıma kızıma çok vakit ayırırım, birde bayan bir hocayla evlenir ayda 4 5 k gelirim olur, yinede iyi para insanlara birşeyler öğretirim, beni sanırım tek mutlu edecek bu iyi bi doktor olmak için 10 sene harcıyorsun 30 yaşından sonra 8 9 k kazansam nolur ayda ben gençliğimi yaşamamışım bile, doktorların çoğu aşk değil mantık evliliği yapıyor adamların aşık olmaya bile vakitleri yok şuan fakültenin 4/3 birbiriyle sevgili çünkü diğer insanlarla sosyalleşecek kadar vakıt yok sadece içimi döktüm umarım pişman olmam 7 ay sonra ediltleyeceğim bunu :) bu yıl bi kızla çıktım kız hacettepe tıptaydı bi konferansta tanıştık kız 500 aldım geldi başka yazcak yer yoktu diyor yani o puanı aldım geldım severek geldım demıyor tıptaki çoğu insan böyle hoş bende aile zoruyla geldim ama zararın neresınden dönsem kardır

Bende öğretmenlik okuyorum ama tıp istiyorum takas yapsak olur mu?

• Ulan tıp okuyon niye bırakıyon biz orayı istiyoz ama maalesef olmuyor boşver öğretmen çöp veletlerle uğraşcan
  • harleydavidson006 H kullanıcısına yanıt
    hocam eger ıstıyorsan gec ama ataması zor be senelerce ıssız kalabılırsın bana göre dunyanın en guzel meslegi asker polisden sonra ogretmenlikdir hem bu ulkenın severek meslegını yapacak ınsanlara ıhtıyacı var ALLAH yolunu acık eylesın
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon1881

hocam eger ıstıyorsan gec ama ataması zor be senelerce ıssız kalabılırsın bana göre dunyanın en guzel meslegi asker polisden sonra ogretmenlikdir hem bu ulkenın severek meslegını yapacak ınsanlara ıhtıyacı var ALLAH yolunu acık eylesın

Adam mantıklı

• Vay be böylesini ilk defa gördüm ama bi ss atmanı isterim
  • quote:

Ki tek Eğitim Fakültesi mezunları bu işi yapmıyor. Fen Edebiyat Fakültelerine sınırsız formasyon hakkı verildi. Hatta mühendislik okuyup öğretmenlik yapan da var.

Bence merkezi yatay geçişi dene puanınla ankara tıp kazandıysan istediğin üniversite bölüme gidebilirsin

• Aga sınırsız formasyon diye bişey yok 15 bin kontenjanı var yanlış hatirlamiyosam Neyin kafasını yasiyosunuz :D

En iyisini yapmışsın kardeşim tip okuyasan hayatından vazgececeksin sosyal hayat tabi olmaz. Ki bu da anlaşılan sana gore degil İnşallah kazanirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Eren_SD

Aga sınırsız formasyon diye bişey yok 15 bin kontenjanı var yanlış hatirlamiyosam Neyin kafasını yasiyosunuz :D

En iyisini yapmışsın kardeşim tip okuyasan hayatından vazgececeksin sosyal hayat tabi olmaz. Ki bu da anlaşılan sana gore degil İnşallah kazanirsin

Haberleri takip etmiyorsun sanırım YÖK formasyon kontenjanını gelen talep doğrultusunda yetkiyi üniversitelere devretti. Üniversitelerde ne kadar çok formasyon o kadar formasyon olduğundan tüm öğrencilere verecek.

15 bin formasyon verilmesi bile hata şu durumda.

• Bu hayat senin kardeşim ona buna aldanma bence vazgeç gir öğretmen sevmiyorsan senin için bir tutku değil ise çekilmez. Çünkü ağır bir meslek. Gerçekten istemiyorsan inan yapamazsın.
  • hocam yanlıs oldu herhalde ben konu sahıbı degılım
  • Cumhuriyet Türkiyesinin ilk yıllarında Öğretmenlere ne kadar önem verildiğini hatırlanması lazım mılletımızın tarafından sındı ögretmenliğin bi degeri yok barajı zorla gecen adamı egitim fakultesıne alıyorlar boyle olmaz Güney Koreye bı bakın adamlaırn ögretmenleri nasıl kazanıyorlar egitim her seyi degistırır o yuzden egitmenı rahat yasatıcaksın kı egitimini güzel sekilde genc nesillere versin Güney Korenın halı ortada Türkiyenın kı de ortada
  • quote:

Cumhuriyet Türkiyesinin ilk yıllarında Öğretmenlere ne kadar önem verildiğini hatırlanması lazım mılletımızın tarafından sındı ögretmenliğin bi degeri yok barajı zorla gecen adamı egitim fakultesıne alıyorlar boyle olmaz Güney Koreye bı bakın adamlaırn ögretmenleri nasıl kazanıyorlar egitim her seyi degistırır o yuzden egitmenı rahat yasatıcaksın kı egitimini güzel sekilde genc nesillere versin Güney Korenın halı ortada Türkiyenın kı de ortada

Mantıklı

• cancanlakop kullanıcısına yanıt
    sag ol gardasum ya hocam su avatarını görünce beni bı gulme alıyor
  • falcon1881 kullanıcısına yanıt
    cumhuriyet zamanında kitap yoktu o yıllarda öğretmenlere ihtiyaç çoktu. şimdi ögrencilerin büyük bir kısmı derste hocayı bile dinlemiyor birebir ya da sürüsüyle kaynak var. kusura bakma da senin ki hayalden ibaret...
  • maykaya M kullanıcısına yanıt
    hacı dayı ben nerdeyim sen nerde o zaman okulada ıhtıyac yok kaynak varya, evde kaynakdan calıs dıplomanıda kendın bas tamamdır.Dogru kitap yokdu o zaman ama hersey kıtapdan ogrenılmez ATATÜRK okullarla ögretmenlerle ılgılı sözleri var bıldın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maykaya

cumhuriyet zamanında kitap yoktu o yıllarda öğretmenlere ihtiyaç çoktu. şimdi ögrencilerin büyük bir kısmı derste hocayı bile dinlemiyor birebir ya da sürüsüyle kaynak var. kusura bakma da senin ki hayalden ibaret...

Birebirde yada kitapta anlatılanları yazan da öğretmen zaten.

Öğretmenliği bu duruma getirenler belli zaten. Kontenjanların ihtiyacın üstünde artması ve eğitim fakültelerinde varken fen edebiyat Fakültelerinden de öğretmen alınması.

Türkiye şartlarında öğretmenlik zor. Herkes yatıyor yarım gün filan diyorlar ama klasik maaşı alıp gideyim öğretmenleri. Ki zaten öğretmen olup köşeyi dönenler online eğitimle oluyor artık. Özel ders de değerini yitiriyor.

• aynı şeyleri söylüyoruz. ben ögretmenligin artık böyle kalacagını düzelmeyecegini söylüyorum. çünkü imkanlar fazla. benim bulundugum lise her sene 30-40 odtü itü tıp diş çıkarıyor. burda bile ögretmenler eski değerini görmuyor çünkü ögrenci burda ögrenemese etüt merkezine gidip ögrenicek bilmem hangi dersanesine gidicek. ama hocalarıma da laf ettirmem hepsi elinden geleni yapıyorlar. mesela bi geometricimiz var kurstan sonra bedavaya ek ders koyuyor adam. bimden abur cubur alıyor aç kalmayalım diye. hepsini cebinden ödüyor akşam 7e kadar bazen ek ders felan yapıyor. sürekli kitap soru bankası kontrolü yapıyor. böyle adamların eli öpülür ama az kaldı böyleleri

Atatürk'ün zamanında söyledikleri doğrudur. ancak o o zaman için geçerli. şuan ögretmenler eski değerinde degil görüşüm aynı. olamaz da . o zaman için dedigi gibi ögretmenler belki de önem olarak hep en öndeydi çünkü bir savaştan çıkılmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maykaya -- 27 Kasım 2015; 21:41:13 >

• Tıpta sosyal hayat yok diyen kişi asosyaldir net. Gayet zamanımız oluyor hayır yani iyi bir yeri kazanmışsın bir sürü uğraşlarla derece yapmışsın bu hayatının kararı tıpı bir kalemde silme.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.