Şimdi Ara

Silecek kaldırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
9.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    son 3 günde 2 kere bu durumla karşı karşıyayım. Ara sokakta oturuyoruz haliyle bir apartmanın önüne ancak 2 araç park edebiliyor. Diğerleri ya ana sokakta sağa sola parkediyor orda da yer olmassa hangi evin önü boşsa oraya.

Ben öğrenciyim fakat geç çıktığım için araç kullanıyorum ve bu sebeple genellikle yer bulmakta zorlanıyorum. Bu aralar yan sokakta(evden görünebiliyor) bir yer varsa oraya çekiyorum. Fakat sabah kalktığımda aracın sileceği kaldırılmış halde buluyorum.
    İlk olduğunda zaten canım sıkılmıştı bugün gece 2 ye kadar bekledim belki çöpçüler araç yanlış park edilmiştir diye sileceği kaldırıyordur dedim.(ki araç gayet düzgün park halinde)
    Anlaşılan sabah işine giden biri bu araba kimin diyor sileceği kaldırıyor.

Bu durumda ne yapmalıyım ? araç sonuçta babamın, kısmen emanet oluyor. Gelip aracın bir yerini çizerler diye tedirgin oluyorum. Başka yer de yok. Ee nereye çekecez bu arabayı ?

• müsait bi yere parket
  • telefon numaranı görünür biyere bırak,insanları mağdur etme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

telefon numaranı görünür biyere bırak,insanları mağdur etme

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim eğer ki yine o taraflara çekmek zorunda kalırsam dediğiniz gibi yapayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TsuBLK

teşekkür ederim eğer ki yine o taraflara çekmek zorunda kalırsam dediğiniz gibi yapayım.

bence her zaman yabancı biryere araba parkedersen numaranı bırak,birinin eşyası taşınır bi dükkan nakliye yapar hastası olan vardır,otopark girişi veya herşey olabilir,ön camın oraya bi kağıda yazıp bırak mutlaka .

• Telefon bırakmak da pek uygun değil. Niye birisini aramak ve beklemek zorunda olayım ki?
    Uygun olan, hiç kimseyi engellemeyen en müsait yere bırakmak olur. Kimse kimseyi rahatsız etmesin/engellemesin.

*Bizim insanımız biraz farklı, 100-200mt yürümek yerine işinin olduğu yerin önüne bırakmayı her zaman tercih eder. Bkz.Banka önleri, vs...
  • Bilmiyorum işe yarar mı ama durumunu anlatan bir not yazıp ön cama yapıştır.Belki iyi niyetini anlayıp bir daha yapmaz.

• Muhtemelen uyuzun tekidir. Evine 10 adım az atacak diye milletin sileceğini kaldırır çizer yetmez lastiğini keser. Bizim millet niye böyle ya çarşıda pazarda bile girebilse dükkana arabayla girecek adam
    Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cakma Iphone -- 26 Kasım 2015; 13:25:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük ihtimal ile sürekli oraya park eden birisidir, alışmıştır oraya. Sen gelip onun tapusunu aldığı yere park edince sinirine dokunmuştur. Aynı yere park et ve tel no bırak. Bakalım ne diyecek merak derdim ben :)
  • Bu bazen ben olabiliyorum. Nedeni ise şöyle. Sokak dar kaldırım abartısız 30 cm falan. Birde adamlar gelip apartman kapısını tam kapatacak şekilde park ediyorlar. Ne pazar arabası ne bisiklet ne bebek arabasını çıkaramıyoruz apartmandan. çıkarsak bile aracı mecbur çiziyoruz istemeden. o yüzden bunu bende yapıyorum...
  • Yanlış hatırlamıyorsam Bahçelievler civarındaydı adamın karısı hamile sancısı tutuyor hemen hastaneye gitmesi lazım 3. Şahıs arabanın dibine girmiş adamda sileceği kaldırınca 3.şahıs sen kimsin benim arabamın sileceğini kaldırırsın diye adamı vuruyor. Hocam gözünü seveyim uzak dur.

• Bu silecek kaldirma isinede uyuz oluykrum.kimsenin bir baska araca dokunma ve zarar vermeye hakki yok ya.bi sikintin varsa git polisi ara kardeskm.

• Bizim sokak dar sadece sağ tarafa park edilebiliyor. Pazar günleri sağlı sollu park ediyorlar. Pazar sabah arabayı sokaktan çıkarmak eziyet oluyor. Geçen gece amcamın biri ortalamış yolu, bırakmış aracı gayet rahat biçimde. Biri çıkmaya çalışır mi, gece hastaneye gitmek zorunda kalan olur mu diye düşünmemiş. Kibar dille not yazıp bıraktım silecege. Bir daha yapmadı. Silecek kaldırmaya, aracı çizmeye gerek yok. Kolay almıyoruz araçları ne diye zarar verelim.

• Bugün ayının teki arabanın önüne parketmiş çıkmak için 30dk bekledim geldiğinde ne bucaraç burda dedim yol senin mi dedi lan bas git özür dileyeceğine terbiyesizlik yapma dedim ğolis geçiyordu polisi durduruyorum derken kaçtı

• Evimin önüne birakiyorum iki kere silecek kaldirilmis şekilde buldum. 3.ye kalem ve kagit koydum silecegi kaldiracagina telefon numaraniz yaz diye not biraktim. 1hafta yatirdim kapinin onunde arabayi. Daha bir şey cikmadi o günden sonra. İnsanlar kasiniyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence araç içi kamera al. Çizme gibi durumlar olabilir çünkü.

• Araba yeni model ise dikkat et. Çünkü polo da flan bakım moduna almadığın sürece silecek kalkarken kaputun boyasını kaldırıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekli albay yapmistir.

• Senin durumunla ilgisi yok ancak ben avm lerde aracını beyaz çizginin ortasına park edenlerin dolayısıyla iki araçlık yere park renlerin silecegini kaldırıyorum sonra 90 derece açıp yerine indiriyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.