Şimdi Ara

Hazırlığı bırakıp TOEFL'a hazırlanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben gazinin bu yıl açılan ingilizce mühendislik bölümünü kazandım fakat sanırım ilk yıl olduğu ve yeni vizyonundan dolayı tüm mühendislik öğrencilerini hazırlığa aldılar.Fakat hazırlıkta kur denen sistem yok.Günde 6 şar saat 50 dakika dersimiz var ve elemantaryden başladık daha yeni preintermediate ye geçtik.Hem fiziksel olarak yoruyor hem Ankara'nın çok uzağında hem de açıkcası kendimi geliştiremiyorum.Hazırlığı bırakıp TOEFL'a hazırlayan ingilizce kurslarına kaydolsam 120 üzerinden +79 alabilir miyim? Şuan seviyem intermediate-upper arasında.Ayrıca okul Eylüldeki muhafiyet sınavına girmeme izin veriyor.TOEFL yada Muhafiyetle geçmek istiyorum her şey bana bağlı tabiki ama sizce bu riski almaya değer mi?

• Up up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seviyeler belirlenmeden hazırlık mı olurmuş. Toefl çok zor bi sınav diye biliyorum ama çalışınca olmayacak diye bir şey yok tabi.

• Aynen öyle yaptıkları iş değil.TOEFL akademik bir sınav bilgisayar başında giriliyor sınava toplam 4.5 saat sürüyor.Az çok biliyorum içeriğini fakat inter-upper arası olan birinin +79 seviyesine ulaşması ne kadar zaman alır
  • Ayni düşünceyle yola çıktım hazırlığı bırakıp kursa kayıt oldum.Pişmanım 2.sene ders kaydı yapamadim halen kurslara ve evde calismalara devam ediyorum.Ocak sonunda profiency sınavı var onuda gecemezsem lanet olsun okulunada hayatinada diyip bölüm degistirmeyi düşünüyorum.Kısacası önermiyorum ama karar sizin.

• furkan24x kullanıcısına yanıt
    Hocam moralim bozuldu.Sizin kursa başlamadan önce seviyeniz nasıldı ve sınavdan kaç aldınız?Olayların nasıl geliştiğini anlatabilir misiniz rica etsem
  • Dil dile degmeden ogrenilmez.

• hocam o sinav öyle kolay bir sınav değil en az 2 yıl gerekiyor advanced seviyesinde ingilizcen olmalı okuma yazma dinleme ve konuşma yeteneğini geliştirmen gerekiyor kısacası her yiğidin harcı değil
  • Sanmiyorum bence hazirliga devam et

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.