Şimdi Ara

Bir Doktor Maaşı Ortalama Ne Kadar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Normalde parayı takan birisi değilim ama sürekli spekülasyonlarla karşılaşıyorum o yüzden merak ettim.

Diyelimki Mezun oldum kaçla başlıyorum ?

Tusu kazanınca kaça çıkıyor ?

Neye göre belirleniyor ?

Döner sermayeden ne geliyor ?

Başhekim olunca maaşta ne gibi bir değişim oluyor ?

• Diyelim ki mezun oldun 2 bin ile başlıyorsun.
    Tusu kazandın 2 bin daha fazla kazanıyorsun.
    Sen neye göre belirlenmesini isterdin.
    Döner sermayeden 2 bin daha geliyor.
    Başhekim olunca 2 bin daha fazla geliyor.
  • Mezun olunca 6-7 arası. Asistanlarda da branşa göre değişiyor ama buna yakın. Uzmanlar da +10
  • idealist biri değilsen aile hekimi ol kebap yaparsın
  • kukaraça kullanıcısına yanıt
    baya baya idealistim hocam başhekimliğe kadar çıkmak var hedefte
  • pratisyenim şuan yeni mezun oldum, 4,5 - 5 bin alıyorum, ama 8bin alan arkadaşlarım da var hastanenin dönerine göre çok değişiyor,

uzman maaşıda 12-15 bin tl arasında, o da yine hastaneye göre çok değişiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkin

pratisyenim şuan yeni mezun oldum, 4,5 - 5 bin alıyorum, ama 8bin alan arkadaşlarım da var hastanenin dönerine göre çok değişiyor,

Çok az yav. Hiç hasta gelmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SlayerCarlion

baya baya idealistim hocam başhekimliğe kadar çıkmak var hedefte

Maaşı sorarakmı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1300₺. Ama belli bir süre çalıştıktan sonra 1500₺ oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hippokrates

quote:

pratisyenim şuan yeni mezun oldum, 4,5 - 5 bin alıyorum, ama 8bin alan arkadaşlarım da var hastanenin dönerine göre çok değişiyor,

Az mı ? Sen doktor olamassın ama çok iyi bir hasta olursun gelecegin parlak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Babam beyin cerrahi 60k+ ustu kazaniyor. Abim gecen sene mezun oldu 7k falan kazaniyor sanirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isimkoymayausenenadam

quote:

quote:

Az mı ? Sen doktor olamassın ama çok iyi bir hasta olursun gelecegin parlak

Yaptıkları işe göre evet az. Git derece yap tıp kazan. Sonra 6 sene dirsek çürüt; ömrünün en güzel yıllarını heba et. Mezun ol acillerde sürün; 36 saat nöbetlerle uyku düzenin, evlilik hayatın altüst olsun. 5k maaş sana çok mu geliyor tüm bunlara rağmen?

• quote:

Mezun olunca 6-7 arası. Asistanlarda da branşa göre değişiyor ama buna yakın. Uzmanlar da +10

Aynen böyle maaşları bu adam doğru söylüyor

• quote:

Hocam buyuksrhirdesiniz heralde...tasrada maaslar daha yuksek heralde..

Bu arada ben de 2.siniftayim..4 5 i muhendisler de aliyor be hocam degecekmi bu kadar calismamiza

• quote:

Orijinalden alıntı: İssiz Adam

quote:

Hocam buyuksrhirdesiniz heralde...tasrada maaslar daha yuksek heralde..

Bu arada ben de 2.siniftayim..4 5 i muhendisler de aliyor be hocam degecekmi bu kadar calismamiza

Hakkini veren muhendis, doktordan daha cok kafa patlatiyor anadolu comari seni. Asgari ucretle gecinen aile cocugu maas begenmiyor bak hele.

• tıp bitirmiş tus kazanmış ortalama bi doktorun ölüsü 3500-4000 arası bi maaş alır. dönerine göre hastanesine göre değişir. bu maaşa nöbet ücretleride dahildir. maaşı belirleyen kilit nokta dönerdir oda hastaneden hastaneye göre değişir. örneğin ailemden biri göz doktoru bi büyükşehirin tıp fak. da çalışıyor döneri aylık 30-40 lira gibi bi rakam.
    anlayacağınız uzuman olana kadar durum vahim. siz hasta muayene edin amelyata girin parayı hoca götürsün. uzuman olunca işler biraz değişiyor tabi bölümüne göre değişmekle beraber 6-10 bin arası rahat kazanıyorlar. ama değmiyor inanın bana çok zor bi meslek ve o aldıkları para verdikleri emeği kesinlikle karşılamıyor.
    örneğin. yukarda bahsettiğim göz doktoru lgs de öss de derece yaptı üni dahil hep okul birincisiydi üni hazırlık dahil 7 sene sürdü. mezun olduktan sonra 3 yıl tus için harcadı. tusda türkiye 7. si oldu kaç senedir doktorluk yapıyor 4 bini geçemedi daha. ayrıca hiç rahat bi meslek değil 1.5 senedir telefon harici görüşemiyoruz. çok yoğun bi şekilde çalışıyor. ve ailemdeki tek doktor bu değil 3-4 doktor tanıdığım ve onların arkadaşları var yakından tanıyorum hepsini. çok büyük bi kısmı kafayı sıyırıyor. daha bu güne kadar doktor olupta normal olan tanıdığım insan sayısı 5 i geçmez.
    özet: para için çekilecek çile değil meslek olarak sevmiyosanız uzak durun.

• Pratisyen 4-5 arası alır uzman 8-20 arası.

• Dayim uzman doktor. Uzmanlarin standart maasi 4000civari sabit, Döner ile yukseliyor. Dayim mesela 7000 aliyor. Hastaneden hastaneye, sehirden sehire degisir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.