Şimdi Ara

Yuksek çözünülük iyi mi kotu mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben yuksek cozunurlugun her zaman daha iyi olacagini saniyordum.

Ama her zaman iyi olmuyormus. kucuk ekranda yuksek cozunurluk yazilari okumada epey zorluk cikariyor.

Ama ppi degeri ne kadar yuksek olursa o kadar net cizgiler oluyor.

Tecrubelerime gore en kullanisli cozunurlukler soyle.

4" te 480x800
    4.5" te 540x960
    5" te 720x980 en ideal boyutmus.
    6" ve uzerinde 1080x1920

Benim gibi, telefon alirken cozunurluk konusuna takilan arkadaslara bir tavsiyem olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Ben yuksek cozunurlugun her zaman daha iyi olacagini saniyordum.

Ama her zaman iyi olmuyormus. kucuk ekranda yuksek cozunurluk yazilari okumada epey zorluk cikariyor.

Ama ppi degeri ne kadar yuksek olursa o kadar net cizgiler oluyor.

Tecrubelerime gore en kullanisli cozunurlukler soyle.

4" te 480x800
    4.5" te 540x960
    5" te 720x980 en ideal boyutmus.
    6" ve uzerinde 1080x1920

Benim gibi, telefon alirken cozunurluk konusuna takilan arkadaslara bir tavsiyem olsun.

Bilgi vermek için yazmışsın ama yazdıklarında hatalar var .... Donanım güçlü olduğu müddetce çözünürlük yüksek olması iyidir..
    5 inç te hd yani 1280x720 çözünürlük ideal sayılabilir ... Full hd 5 inç ve üstü ekranlar için ideal çözünürlüktür...2k yı çok grekli görmüyorum..

• Aynı donanımda düşük çözünürlüklü telefonu tercih ederim, hem performans hem de batarya süresi için avantaj sağlar
  • forumu kullanıcısına yanıt
    resimlerde 2k güzel oluyor
  • Tabiki iyi.

• Bende One mini var.
    4.3" ekran, 720x1280 çözünürlük. Takılma filan söz konusu değil.

Zaten anlatmak istediğim başka bişey.
    Mesela internete takılırken,yazıları rahat okuma açısından eşimin 4.5" ekranlı ve 540x960 çözünürlüklü telefonu daha kullanışlı geliyor. En basitinden forumdaki mesajları ya da bir köşe yazısını eşimin telefonunda daha rahat okuyorum. Çünkü yazı puntoları daha büyük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

Aynı donanımda düşük çözünürlüklü telefonu tercih ederim, hem performans hem de batarya süresi için avantaj sağlar

+1

gpuya cpuya batarya ekstra kulfet oluor fazla cozunurluk,g3 un en buyuk handıkabı ıdı.

ayrıca 2k cozunurlukle panel farkını yasamak ıcın 2k medya atmalısın,kı pek yok her ıstedıgın fılmı 2k zaten bulamazsın,bulup ıkı tane fılm atsan 15-20 gb depolamayı buna ayırman lazım,gereksız.

degıl 5 ınc 6 ınc te olsa 2k yı su asamada gereklı bulmuorum el kadar ekranda goz algısı ıle cok mantıklı degıl,kacımızın evındekı kocaman tvler 2k 4k ,kı cebımıze koydugumuz boyutta ekran 2k olsun.

kısısel kanatım 5ıncı gecmedıkce ppı degerı yuksek 720p ekran kullanılması,hem gpuya ve oyun performansına hemde bataryaya son derece yararlı (bkz.z3compact)

eskı telefonum G2 ıdı,3000lık batarya ve 5.2 ınc ekran ıle cok cok ıyı performs verıorsu her acıdan,hepde dusunmusumdur,korede satılan g2 ler sd karta sahıp.

o sd kartlı g2 versıyonun sadece ekranın 1080p yerıne 720p yapmıs olsalar,cpuda gpuda bataryada mukemmel olur,zaten lg nın gelmıs gecmıs en cok satan cıhazı ıken,benım onerdıgım sekılde belkıde 2 kat daha fazla satardı ve hala oyun performnasında amıral gemılere kafa tutardı.

• Eğer cihazın batarya ve gpu'suna olumsuz etki etmeyecekse,yüksek çözünürlük daha iyidir özellikle vr destekli uygulamalarda çok iyi iş çıkartır,tabi önce vr cihazı lazım
  • Görünüş açısından çok iyi ama işlemciye daha çok yük bindirmesi ve bataryayı harcaması açısından kötü
  • Dinamik bir ekran olsun yeterli. Fazla çözünürlük gereksiz. Kaldı ki 21 inç monitör bile 1920X1080 çözünürlükte yeterli.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.