Şimdi Ara

BEYLER YENİ KIŞ LASTİĞİ ALDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 25 km sonra ön tekerlere su tuttum çok yoğun duman çıktı bunun sebebi nedir balatalarla falanmı ilgilidir (konuyu açcak yer bulamadım bilirsiniz diye bıraya açtım)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıcak fren disklerine su tuttuysanız normal. Lastikten duman çıkması için bir sebep yok.

• yol yapıp fren kullanmışsınız diskler ısınmış, bu nedenle su tutunca duman çıkmış.

su tutturmasaymışsınız iyiymiş , böyle devam ederseniz diskleriniz eğilir frene basınca direksiyon titreme yapar torna işi çıkar yani masraf açar.
  • Sizinki gene bir şey değil. Hararet yapmış motora su tutanı bile görmüşlüğüm var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: monaktus

Sizinki gene bir şey değil. Hararet yapmış motora su tutanı bile görmüşlüğüm var.

Hararet yapınca motorun ısısı yükselir.Su tutarakda motor soğutulur garip birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FursıonnMann

quote:

Orijinalden alıntı: monaktus

Sizinki gene bir şey değil. Hararet yapmış motora su tutanı bile görmüşlüğüm var.

Hararet yapınca motorun ısısı yükselir.Su tutarakda motor soğutulur garip birşey yok.

Isısı çok yükselmiş bir metale su tutulursa çatlatma yapabilir diye düşünüyorum. Örn; motor bloğu
  • FursıonnMann kullanıcısına yanıt
    Siz öyle yaparsınız. Sıcak motora su tutup motor bloğunu çatlatabilirsiniz.
  • araç yıkandıktan sonra dahi duman cikabilir. bazen yıkama sonrası yola çıkınca ön camın altından farların oradan kaput çevresinden lastiklerden dahi duman çıkması normaldir bende oluyor. aslında dumanda değil su buharı hani. endişe etmeye gerek yok ancak sıcak aksama su dökmek ıslanan yerin çabuk soğumasına kuru yerlerin ise daha gec soğuyacagı için bir dengesiz soğuma yaratacaktır. metal homojen ısınıp homojen genleşir ancak bazı yerler çabuk soğursa çabuk büzüşüp küçüleceği için eğilme,çatlama,solma meydana gelir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.