Şimdi Ara

Honda'dan indim, Terios'a bindim(FOTOGRAF EKLENDİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
20.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok sevdiğim 1999 1.6 ies Civic'i 14 e verdim, 43 e 1.5 Terios sx mt aldım. 140 km kullandım. İlk izlenimlerimi ilgilenenler için paylaşıyorum.

-Tavan çıtaları ve yan basamakları ile dış görünüşü çok "sevimli" bir araba.
    -Direksiyonu biraz küçük olduğundan zevkli bir kullanımı var.
    -Arabanın manevra kabiliyeti, burun kısmının kısalığı ve tekerlerin epeyce çevrilebilmesi nedeniyle inanılmaz.
    -Lastik sesi yok denecek kadar ancak bir miktar motor ve egzoz sesi içeriye geliyor.
    -Motoru beklenenden atak ve güçlü, yokuşlarda sıkıntı çıkarmıyor.
    -Arabaya inip binmek eziyet olmaktan hakkaten çıktı.(Ben bunun için aldım)
    -Polodan biraz büyük bir araba için iç mekan genişliği yeterli.
    -Yoldaki çukurluklar rahatsız edici oranda hissediliyor.
    -Torpidosu küçük.
    -Farları mükemmel aydınlatıyor. (Belki civic den sonra bana öyle gelmiştir)
    -Yol bilgisayarına göre şu ana kadarki ortalama 7.9 L/100 km. (hepsi şehiriçi)
    -Kurşuni gri arabaya çok yakışıyor.

Bu forumda bu arabayı alanlara genelde "enayi" gözüyle bakıldığının farkındayım. Araç modelini beklentiler ve kullanım amacı belirler.

43 milyara pahalı denilebilir ancak rakipleri ile kıyaslamak gerekir.

Honda HRV (tipten kaybediyor, 7 yıldır araba yenilenmedi, 46 milyar)
    Fiat Sedici (tipten kaybediyor, artısı yok bana göre, 46 milyardan başlıyor)
    Suzuki Vitara 1.6 (Çok güzel araba, tek eksiği 2 kapılı olması. 4 kapı olsa tereddütsüz onu alırdım)
    Nissan Qasqai ( 2007 de gelecek, fiyatı belli değil, pek bilgim yok)

Faydalı olması dileklerimle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedekolsun -- 19 Şubat 2007; 20:57:00 >

• Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler.İyi seçim olmuş.
  • terios 4X4 honda civic ile karşılaştırma yanlış. Ben yerinizde olsam suzuki vitara alırdım
  • quote:

Orjinalden alıntı: yedekolsun
    Bu forumda bu arabayı alanlara genelde "enayi" gözüyle bakıldığının farkındayım. Araç modelini beklentiler ve kullanım amacı belirler.

bu laftan sonra bize "hayırlı olsun" demek düşer. kazasız belasız inşallah.

ama sedici de fena sayılmaz hani
  • Hayırlı olsun araç içinize sindiyse problem yok
  • çevremde duyduğum dayhatsu teroris cip

hayırlısı olsun ....toyota mimarisi sağlam güzel baş ağrıtmaz...
  • hayırlı uğurlu olsun, bence de iyi bir seçim olmuş
  • Teşekkür ediyorum arkadaşlar, herkesin gönlündekine kavuşması dileklerimle...
  • Yukarıda unutmuşum, bir ekleme yapayım. Başka bir konuda bu aracın yola tutunamadığı sürekli gezdiği gibi bişey söylenmişti. Ben hiç öyle bir duruma rastlamadım. Virajlarda dikkatli olmak gerektiği aşikar zaten.
  • Hayırlı olsun. Eski kasası arkadaşımın annesinde var. Onlar da memnun ancak içinin darlığından ve çok yakıt tükettiğinden şikayetçilerdi. Umarım yeni kasada bunları gidermişlerdir.

Bu arada Honda HRV biraz daha büyük bir araç. Segment olarak Terios'tan büyük ama CRV'den ufak bir araç. Nissan Qhasqai de CRV ayarındaki bir araç.

Kazasız belasız, iyi günlerde kullanman dileklerimle.
  • bunların arazi koşulların gayet başarılı olduğunu biliyorum..

hayırlı olsun yeni aracınız..kazasız sürüşler
  • hayırlı olsun arkadaşım kazasız belasız kullanırsın işallah..
    gönlümdekine gelinceee.. 911 turboooo...

quote:

Teşekkür ediyorum arkadaşlar, herkesin gönlündekine kavuşması dileklerimle...

• hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin İnşaallah...
  • hayırlı uğurlu olsun fotoları bekliyoruz.....

aracın dışına herhangi bir şey ekletmeyi düşünüyormusun yan basamak,ön tarafa koruyucu,camlara film vs.
  • quote:

Estrafurullah kimse öyle bir ithamda bulunamaz, dediğin gibi aracı beklentiler, farklılık isteği, kullanım amacı ve o anki ruh hali belirler. Umarım hepsine uygun bir tercih yapmışsındır, eğer sen kendini mutlu edecek bir seçim yapmışsan varsın olsun başkaları dilediği gibi düşünsün. Tekrardan hayırlı olsun, aracın fotolarını bekleriz, iyi günlerde kullanman dileğiyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: meganehb

hayırlı uğurlu olsun fotoları bekliyoruz.....

aracın dışına herhangi bir şey ekletmeyi düşünüyormusun yan basamak,ön tarafa koruyucu,camlara film vs.

Teşekkür ederim.
    Yan basamak hediye olarak aldım, taktırdım. Çok da yakıştı. Ön tarafa koruyucu yaptırmıycam, yaya güvenliği açısından sakıncalı olduğunu düşünüyorum. Arka camlar zaten orjinalinde koyu.

Bu haliyle binmeyi düşünüyorum.

Fotoğraf makinem arıza yapacak zamanı buldu, ilk fırsatta yaptırıp fotoları ekliycem.
  • hayırlı uğurlu olsun.

uzunca bir süre problemsiz binebileceğinizi düşünüyorum.ilerleyen dönemde arazi deneyimlerinizide bekliyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soylukan

quote:

Estrafurullah kimse öyle bir ithamda bulunamaz, dediğin gibi aracı beklentiler, farklılık isteği, kullanım amacı ve o anki ruh hali belirler. Umarım hepsine uygun bir tercih yapmışsındır, eğer sen kendini mutlu edecek bir seçim yapmışsan varsın olsun başkaları dilediği gibi düşünsün. Tekrardan hayırlı olsun, aracın fotolarını bekleriz, iyi günlerde kullanman dileğiyle

Teşekkür ederim. Gönlüme göre bir araç aldım kanaatindeyim.

Sadece bu araç için değil, genelde gençlerin tarzı olmayan bir araç sözkonusu olunca, hemen " O paraya neler alınırdı..." muhabbeti başlıyor. Tabi hoş bir tarz değil.

Benim amacım ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşmaktı. Değişen düşüncelerim olursa yine yazacam tabiki...

• Nerede Oturuyorsunuz Lakin Ulkenin Genelinde Soguk Hava Mevcut , 4x4 Ile artik millet Patinaj yaparken Siz ilerleyeceksiniz bunun keyfini Aldiginiz gibi tatmanizda guzel :) Insallah Hayirli Gunlerde Kullanir Foruma Guzel bir inceleme ile cabucak donersiniz :)

Kazasiz Surusler Dilerim
  • hayırlı olsun allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.