Şimdi Ara

Trafikte sıkıştırma, araç önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
2
Favori
4.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni birşey değil,surekli basimiza gelen şeyler trafikte insanların (lafin gelişi insan) üzerinize kirmasi,sağdan soldan sıkıştırması tampona yapışması. Ama dun sabah akıl almaz bir üzerime kırma oldu. Kornaya asildim ve tabi frene.
    Akşama kadar tansiyonum inmedi. Bu sefer yine başka bir yaratık tek şerit yolda geldi yanıma. Önde olan benim, trafik adım adım ilerliyor.yoluma devam etsem arabalar iç içe geçecek. La havle diye diye eve geldim. Dedim kesin değiştireceğim arabayı etrafı bariyerli bir araç alayım.

Amarok, navara , l 200 vb vb neyse artık. Bu tip araçları kullanan var mi?
    Bir binek otomobil konforu vermez belki hiçbiri ama en otomobilimsi olanı hangisidir? Uzun yol nasıl olur? Iskenceye dönüşür mu bu araçlarla? Yakıt nasıl olur? Ya da bu tip durumlar için bunlara gerek yok, tiguan tarzı araçta olur mu dersiniz?. Ya da ne bileyim , la havle diyerek arabanızı kullanmaya devam edin mi dersiniz? ?
    Hani nasıl olsa carpmaz çekilir diyor ya bu yaratıklar, istiyorum çelik bariyerli aracim olsun. Efendi gibi yolunda gideyim, önüme kırmak isteyenleri de kirmayim, güzelce traş edeyim.
    Görüş ve önerileriniz için teşekkürler.
    Ekleme: bütçe 70 bin civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BojanBogdanovic -- 25 Kasım 2015; 16:34:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sana böyle bir şey lazım hocam :) isterlerse önüne kırsınlar..
  • Kuzenimde Land Rover Freelander var. Şu anda eşi kullanmaya başladı, çok rahat ediyorlar.

Ben de 1 hafta kullanma şansı buldum, trafikte sıkıştırma vs olmuyor, olsa bile azıcık inat ile kimseninki "yemiyor"

sadece bir kere olan, yaşanmış gerçek bir olay anlatayım, CSB falan değil.

orta şeritte kaza olduğu için sol şeride geçmek için sinyal veriyor, 2,3 bekliyor herkes gaza yükleniyor. 5-6 araç geçtikten sonra müsait bir boşluk oluyor ve sinyali ile birlikte sol şeride çıkmaya başlıyor, arkadan gelen siyah Fluence sol şeridin kenarındaki boşluğa geçerek bir sürü selektör korna çalarak "sol şeride geçmesini engellemek üzere" gaza yükleniyor ve ön tampon hizasına aracın yarısını sokuyor.( ne kadar önemli bir mevzu ise !) kuzen de çok sinirlenip gaza basıyor ve çıtır çıtır sesler eşliğinde sağ ön kapı, dikiz aynası, çamurluk ve ön tamponu bi güzel "çıtır hasar" bırakıp şeride geçiyor. Sonra iniyorlar jipte hiç bir şey yok. Tampon da plastik, ufak bi kıymık gibi bişey var. biraz atarlanıp ayrılıyorlar.

araç şu: ( temsili )

• quote:

Orijinalden alıntı: ah güzel istanbul

sana böyle bir şey lazım hocam :) isterlerse önüne kırsınlar..

Resimdeki kamyonu mu söylüyorsunuz? Evet kirdiklari an er kişi niyetine :))

• boşa masraf yapma şahin kartal felan al,yollar senin olsun:)

• mr.big kullanıcısına yanıt
    Gayet güzelmiş. Hikaye de beni ayrı heveslendirdi ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

boşa masraf yapma şahin kartal felan al,yollar senin olsun:)

Yazmayı unuttum valla, siz deyince aklıma geldi. Evet bir seçenek de o. S.içi için bir tane şahin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Kuzenimde Land Rover Freelander var. Şu anda eşi kullanmaya başladı, çok rahat ediyorlar.

Ben de 1 hafta kullanma şansı buldum, trafikte sıkıştırma vs olmuyor, olsa bile azıcık inat ile kimseninki "yemiyor"

orta şeritte kaza olduğu için sol şeride geçmek için sinyal veriyor, 2,3 bekliyor herkes gaza yükleniyor. 5-6 araç geçtikten sonra müsait bir boşluk oluyor ve sinyali ile birlikte sol şeride çıkmaya başlıyor, arkadan gelen siyah Fluence sol şeridin kenarındaki boşluğa geçerek bir sürü selektör korna çalarak "sol şeride geçmesini engellemek üzere" gaza yükleniyor ve ön tampon hizasına aracın yarısını sokuyor.( ne kadar önemli bir mevzu ise !) kuzen de çok sinirlenip gaza basıyor ve çıtır çıtır sesler eşliğinde sağ ön kapı, dikiz aynası, çamurluk ve ön tamponu bi güzel "çıtır hasar" bırakıp şeride geçiyor. Sonra iniyorlar jipte hiç bir şey yok. Tampon da plastik, ufak bi kıymık gibi bişey var. biraz atarlanıp ayrılıyorlar.

Kardes boyle seyi yaziyosun adam guvenip alacak, oyle bir hareket yapacak. Turkiyede manyak cok o "citir hasardan" dolayi adam vurabilecek insanlarla ayni yolda gidiyorsun. Trafikte mumkun oldukca sakinliginizi koruyun. Konu sahibinin sorusuna gelirsek binek araca en yakin olan amarok. Yine de hilux, amarok, navara vs araclar ruhsatta kamyonet yazdigindan birinci kopruden gecemiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çarpışan araba tavsiye ederim

• Olay kuzenimin başına geldi hocam, benim değil. Sadece aracın sağlamlığını ve plastik tamponun avantajı çıkarımı yapılmalı. Yoksa trafikte sakinim şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokberks

quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Kuzenimde Land Rover Freelander var. Şu anda eşi kullanmaya başladı, çok rahat ediyorlar.

Kardes boyle seyi yaziyosun adam guvenip alacak, oyle bir hareket yapacak. Turkiyede manyak cok o "citir hasardan" dolayi adam vurabilecek insanlarla ayni yolda gidiyorsun. Trafikte mumkun oldukca sakinliginizi koruyun. Konu sahibinin sorusuna gelirsek binek araca en yakin olan amarok. Yine de hilux, amarok, navara vs araclar ruhsatta kamyonet yazdigindan birinci kopruden gecemiyor.

Aman Hocam çocuk muyuz Allahaşkına.
    Benim niyetim kesinlikle milletin hakkını, şeridini gaspetmek değil. Ben kendi hakkimi koruyabileyim yeter ;)

• sizin psikolojik yapınızı biraz çözdüğümü düşünüyorum ve buna istinaden sizin böyle bir araç almanız halinizde trafikte tutup birisini çiğneseniz aracınızda oluşacak çiziklerden, göçüklerden dolayı psikolojinizin daha çok bozulacağını tahmin ediyorum. en iyisi insan kalma ısrarınızda devam edin.

• Bütçe el veriyorsa, çok yakacagini ve MTV yi dert etmiyorsaniz kesinlikle Navara alin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

sizin psikolojik yapınızı biraz çözdüğümü düşünüyorum ve buna istinaden sizin böyle bir araç almanız halinizde trafikte tutup birisini çiğneseniz aracınızda oluşacak çiziklerden, göçüklerden dolayı psikolojinizin daha çok bozulacağını tahmin ediyorum. en iyisi insan kalma ısrarınızda devam edin.

Hocam yukarda Allah var. Sinyal yakıp insan gibi yok isteyene, tali yoldan ama yola çıkmak isteyenlere yol vermediğim olmaz. Arkadan hızlı bir araba gelmesi gibi durumlar hariç. Hem de yol verdiğime kızıp korna yapanlara rağmen.
    Ama ışte yolu babası yaptı zannedenler, nasılsa o geri çekilir diye guvenenler tansiyonu mu fırlatıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: DUSTER04

Bütçe el veriyorsa, çok yakacagini ve MTV yi dert etmiyorsaniz kesinlikle Navara alin.

Bütçe yaklaşık 70 olur. Mtv si felan da hiç hoş olmayacaktır tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_japan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-aslan-otomotiv-den-arazi-canavari-4x2-nissan-navara-2009-model-245365486/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-2009-mitsubishi-l-200-4-4-degisen-yok-klima-otomatik-vites-fulll-245080482/detay

Ikisi de çok güzel duruyor hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BojanBogdanovic -- 25 Kasım 2015; 16:37:09 >

• şöyle yerden yükseltilmiş bir araç iş görür.Zaten vursalar bile aracın kaporta aksamına gelmez boya derdiniz olmaz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-2011-canavar-kamyon-244331340/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

şöyle yerden yükseltilmiş bir araç iş görür.Zaten vursalar bile aracın kaporta aksamına gelmez boya derdiniz olmaz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-2011-canavar-kamyon-244331340/detay

Vur deyince öldüren dedikleri bu olsa gerek :) ben bunu trafikte görsem 100 metre yaklasmam :) çok sağlam.

• quote:

Orijinalden alıntı: BojanBogdanovic

quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

sizin psikolojik yapınızı biraz çözdüğümü düşünüyorum ve buna istinaden sizin böyle bir araç almanız halinizde trafikte tutup birisini çiğneseniz aracınızda oluşacak çiziklerden, göçüklerden dolayı psikolojinizin daha çok bozulacağını tahmin ediyorum. en iyisi insan kalma ısrarınızda devam edin.

Hocam yukarda Allah var. Sinyal yakıp insan gibi yok isteyene, tali yoldan ama yola çıkmak isteyenlere yol vermediğim olmaz. Arkadan hızlı bir araba gelmesi gibi durumlar hariç. Hem de yol verdiğime kızıp korna yapanlara rağmen.
    Ama ışte yolu babası yaptı zannedenler, nasılsa o geri çekilir diye guvenenler tansiyonu mu fırlatıyor..

haklısınız, ben de her gün trafikte bu psikopatlar ile karşılaşıyorum, artık hiçbirini takmıyorum. Çünkü en son sefer birisi ile kavga ettim, sonu kötü bitti. Bunlar ile muhattap olsak her günümüz kavga ile geçeri. Tır ile ezip geçmek de maalesef çözüm değil. Yine üzülen biz oluruz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.