Şimdi Ara

LAPTOP NASIL FORMATLANIR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • gELİRKEN yanında 2 tane cd geldi , onlarda windows cdsi ile ilgili bişey yok, normal formatlasam olmazmı ?

• MArka model verseydin iyi olurdu.
    Formatladıktan sonra ne yapacaksın, windows kuracaksan bir windows cd sine ihtiyacın var. Eğer cd varsa zaten ondan açılış yaparak formatlama yapabilirsin. Yanında verilen cdleri de incele birinde büyük ihtimalle driverler vardır.Windowsu kurduktan sonra onu yüklemen lazım.
  • dell inspiron 1300 ,

alırken adam bişiler demişti formatlaman gerekmez şurdan bişiler yapcan diye ama unuttum
    Windows cd im var , laptopumda biosa giremiyorum ama
  • f2 le biosa girersin, kardeş bu adamın dedi sistem geri yükleme ve ghost la image alma sd ye bak belki vardır ben inspiron 6400 kullanıyorum senin için bakarım cdlere ama sanırım cd de değilde hdd partiton açmışlar dell die cd başlangıc cd si olabilir
  • cd de ghost benzeri bişey vardır ordan yapabilirsin..
  • bilgisayar ilk açılırken bios ekranı sırasında biosa girme kısayolu ile birlikte boot menu kısayoluda verecektir. menu kısayolunu seç.ordan dc romu göster.
    bide bu işlemi yapmadan önce cdleri tak bilgisayara.sürücülerin olduğu cd yi belirle diğeri muhakkak işletim sisteminin olduğudur.

işletim sisteminin olduğu cd den bilgisayarını başlat.Basit yönergeleri vardır.o sana tertemiz bir sistemi kurar ve hazırlar. bildiğim kadarıyla sürücüde kurmak zorunda kalmazsın

***önemli nokta sabit diskinden yedek almayı unutma başka bir yere.yanlışlıkla diğer bölümleride silebilirsin sabit diskinde.sonrada kurtarman çok zor olur.
    ama dikkatli kur
  • Bilgisayarında büyyük ihtimalle RECOVERY i yüklüdür.Bİlgisayar ilk alındığında içinde sana driverlarla XP inle hepsi image file gibi hardiskinde olur. kaçak yazılımı önlemek için laptoplarda yeni bi moda.. Elindeki o 2 cdye ihtiyacın olmıcak büyük ihtimal
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.