Şimdi Ara

Ttnet fiber kullanıp online oyun oynayan arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar vodafone fiber baglatacakdım 21 gündür bekliyordum ve tesadüfen bulunduğumuz mevkiye fiber vermediklerini öğrenip cinnet geçirdikten sonra mecbur ttnet fiber baglatmak durumunda kaldım. Fiber de online oyunlardan ne kadar memnunsunuz? Özellikle bf4 oynayan varsa ping durumunuz nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ttnet fiber varsa vodafoneda fiber verebilir ama tabikide hiper verilmiş yani vdsl2 hızı verilmiş oluyor fiber kadar etkili olmayacaktır ama adsldende iyidir gibime geliyor ben lolde 56-60 ping arası csgodada60-80 arası alıyorum oynama olmuyor tabikide oyunun bağlandığı bölgeye bağlı olarak değişim gösteriyor
  • biggame B kullanıcısına yanıt
    Port vermiyorlarmış o yüzden vodafone fiber bağlatamadım. Ttnet de upload hızı 2mb oda bana biraz yavaş gibi geldi. Mecbur taahütlü alıcam 2 sene rezil olmak istemiyorum korkum ondan

• hidayet güneşi H kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=D-2YB7yqg48 için bunu düşünüyorum adsl kullanıyorum ping sorunu yok fakat internet 7 mbit ve 8 mbit ne demek 2016 da 4.5G öylemi gelecek
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Mağlesef hiç bir bilgim yok

hocam sana bi tavsiye ttnet den kurtul hala ttnet e abone oldugum bu akılma geliyo kendime soruyorum neden ttnet niye şimdiki aklım olsa ttnet den kalem bile almam!!!!! bu arada oyunlar ping fazla olmuyo genel 11 ile 25 75 arası ping
     Ttnet fiber kullanıp online oyun oynayan arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz? Ttnet fiber kullanıp online oyun oynayan arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz?

Taşınmadan önce superonline kullanıyordum çok memnundum ama mağlesef şuan ttnete elim mahkum

hocam konuyla alakasız yokta bi sorum olacaktı. turkcell superonline taksitle cep telefonu veriyomu acba ? veriyosa ttnet kapatırcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 23 Kasım 2015; 22:07:08 >
    Bildiğim kadarıyla öyle bir uygulaması yok

ıphone 6 plus alacaktım o zaman ttnet devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidayet güneşi

Selamlar vodafone fiber baglatacakdım 21 gündür bekliyordum ve tesadüfen bulunduğumuz mevkiye fiber vermediklerini öğrenip cinnet geçirdikten sonra mecbur ttnet fiber baglatmak durumunda kaldım. Fiber de online oyunlardan ne kadar memnunsunuz? Özellikle bf4 oynayan varsa ping durumunuz nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

Millet ttnet fiberi ttnet adsl ile kıyaslayıp boş laf atıyor (tamam kotüleyinde doğrucu olun hani kötuleyecek çokcšey var ama fiberdeki hizmet kalitesini kötüleyen ne amaç ediyor bilinmez) yani siz o ttnet kötüdür diyenleri sallayın o adsl zamanından kalma şuan ben ttnet fiber kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok eski adsl günlerindeki gibi her yağmurda internet gitmiyor.
    Zaten fiber dediğiniz için (fttc yi fiberden saymak pek doğru değil onun için saymıyorum) hız sıkıntınız zaten olmayacak ayrıca şuan en düşük ping değerleri Türktelekom da alınıyor yani şuan en uygunu bu (bu arada port diye bir sıkıntı olmayacak zaten binaya abone sayısına uygun sistem konuluyor.
    Dikkat etmeniz gereken tek konu lütfen bayilerden internetten ya da telefondan satın almayın gidin santrale yüzyüze konuşun ve alın (mutlaka santrale gidin ama) paket olarak fiberin kralı tarifesi var 24mbps/2mbps 75gb akk (isterseniz tivibu da ekletebiliyorsunuz) not:bu yalın değil ama ev telefonu kullanmıyorsanı da bir tarife var 3000dk 13tl yalın yerine o tarifeyi alın telefona da
    Sonra bu pakette size fiber uyumlu modem ya da router verecekler bağlantı tipine göre (modem için fark alınmıyordu bu pakette) ilk yıl 49+2 tl ödersiniz sonraları 49 diye devam eder.
    Simdiden hayırlı olsun.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    50 mb düşünüyorum eğer hat değerlerim kaldırırsa 100 mb de alabilirim aralarında 20 tl fark var. Benim kafama takılan tek şey upload hızının 2 mb gibi oldukca düşük bir değer olması. Bildiğiniz gibi online oyunlarda özellikle battlefield 4 de upload hızı oldukça önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidayet güneşi

50 mb düşünüyorum eğer hat değerlerim kaldırırsa 100 mb de alabilirim aralarında 20 tl fark var. Benim kafama takılan tek şey upload hızının 2 mb gibi oldukca düşük bir değer olması. Bildiğiniz gibi online oyunlarda özellikle battlefield 4 de upload hızı oldukça önemli

Zaten fiberse (yani fiber binanıza yada dairenize giriyorsa) kaldırmama durumu olmaz. 2mbit ise oyun için yeterli hızı sağlayacaktır yani 2mbit neye göre az bulut yedekleme fhd yayın yapımı harici yeterli (kesinlikle artmalı ama)

Eyvallah sağolasın.
  • Ttnet de suan bazı kullanıcılar ping yaşıyor bende dahil.

Bu arkadasin soylediklerinin altina ben de imzami atarim.

24 mbit ttnet fiber kullanicisiyim cok sukur bugune kadar 1 kez dahi sıkıntı yasamadim. Sık online oyun oynayan biriyim cogu oyunda durum iyi. Cok nadir CSGO da bazen pingler yuksek oluyor o da Turktelekom un olayi, ttnet ile alakasi yok cunku bu durum diger isslerde de sık sık meydana geliyor. CSGO da ping 50-60 arası. 2mbit upload az fakat oyun icin yetecektir sanırım. Hem baska da caren yok gibi. Ben dusunmeden baglat derim. Ama yukarda mention attigim arkadasin dediklerine dikkat et ilce mudurlugunden git baglattir bayii ile uğraşma. Hep diyorum TTNET le sıkıntı yasayan insanlarin %90 nın sorunları kullanicidan kaynakli sorunlar. Ttnet le cozeceginiz sorun fatura gibi sorunlar diger altyapi olaylari sansiniza kalmis. Adamin tesisati 20senelik 8mbit internet paketi var 2 mbit kullanabiliyor TTNET e sovuyor simdi TTNET napsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmirza -- 24 Kasım 2015; 13:29:40 >
  • TTnet 24mbit'e kadar Hipernet kullanıcısıyım,23mbit alıyorum, lolde ping 56ms Cs de 60-70ms civarında oluyor.1 aydır akşam 19:30-23:00 arası sıkıntı çıkıyordu fakat birkaç gün önce sorunu düzelttiler.Hiper böyleyse Fiber de iyidir diye düşünüyorum.
  • sasa45 S kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim

Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu :)
  • alpmirza kullanıcısına yanıt
    Geç gördüm cevabınızı kusura bakmayın. 444 0375 i arasam oradan baglatmak istesem olurmu. Santrale gitmeye mağlesef iş den dolayı vaktim yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.