Şimdi Ara

0 Dan 100 e 2. Bölüm geliyor (Arıcılık) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
79
Favori
8.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AlliedSL

Eğer zahmet olmazsa, neden olmasın :)

Ne zahmeti hiç sorun değil bu işi yapan kişileri hergün görüyorum yarın size mesaj yoluyla dönüp bilgilendiricem umarım yardımcı olabilirim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Misafir olarak ne kadar takıldın bilmiyorum ama gerçek bir dh li bu kadar uzun yazıyı O-KU-MAZ.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

hocam çok takdir ettim sizi.İnanın bir işe başlamak o işin yarısını yapmaktır.Bnde yaklaşık 2 sene önce bir işe atıldım ve 2 sene içinde 40 bin tl para kazandım.CEsaretli olmak la<ım

Babam hep derdi başlanmış iş bitmiş iştir.
    Demekki sözü nereden yuvarlarsak yuvarlayalım önemli olan bir işe başlamak birde dediğiniz gibi cesaret önemli. Birazda kör cesareti olduktan sonra ticaret güzeldir. Sizde girişimiminizi paylaşabilirsiniz. Paylaştıkça gerçekten insanın aklında olumlu fikirler oluşuyor işi ilerletmek adına çok faydası oluyor :) ticaret hayatınızda sizede başarılar diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maça Ası

Misafir olarak ne kadar takıldın bilmiyorum ama gerçek bir dh li bu kadar uzun yazıyı O-KU-MAZ.

Donanımhaberin sandığınızdan daha kültürlü ve medeni hatta okuma heveslisi insanlarla örülü olduğunu düşünüyorum nitekim konuya yaklaşım gösteren çoğunluk tüm yazılanları okumuş anlamış ve bu konu hakkında fikir üretme aşamasında olan çok değerli insanlar. Niye içinde bulunduğunuz ortam hakkında önyargılarla hareket edip genelleme yaptığınızı anlayamadım mazur görün yoksa cevap vermek istemiyordum. Konu başından itibaren yorumlara ve konunun işleyişine bakarsanız ben donanımhaber üyelerini sizin tanımınızdan çok çok farklı görüyorum. İyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çipetpet.

quote:

Orijinalden alıntı: olishernando

o koyunların arasına girsem beni ısırırlar mı (ciddi)

Sosis ne cahil adamsın

Aslında arkadaşın haklı olabileceği konular var koyunlar ısırır mı ? Tabiki hayır :) ancak erkek koyun yani koçlarda sıkıntı olabiliyor yetiştirilme esnasında yanlış bakım ile koçlar sürüsündeki koyunları gereğinden fazla sahipleniyor ve insanlara vurma eğiliminde bulunabiliyor. Ve koçun bir insana vurması gerçekten araba çarpmasıyla eşdeğer olabilir. Bu yüzden vefat eden insanlar mevcut. Sürülerde köpekler gibi sürüsünü koruma ve dışarıdan hayvan yada canlı sokmama gibi eğilimler gösterdiğine gözlerimle şahit oldum. Ancak koyunlar gerçekten çok masum canlılar, yani hem masumlar hemde hayvanların yapağıları ve derileri giyim sektöründe değerlendirilebiliyor. Sütü eti hatta bağırsakları dahi gıda sektöründe kullanılabiliyor. Allah özene bezene yaratmış demekten başka pek birşey söyleyemiyoruz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

keçi sütü yapsan daha faydalı.

Keçi bakımıyla koyun arasında çok büyük farklar var açıkçası.benim bulunduğum yörede keçi bakımı sadece sütü için yapılıyor ancak etinin pazarlanması inanılmaz zor. Koyun işinde ise süt sağımı yapan kişiye henüz rastlamadım onuda ilk ben yapacağım. Bu işleri yapan kişiler genelde orta yada daha üst yaşlarda insanlar oldukları için işi ilerleteyim sütünü sağayım dertleri pek yok. Ancak koyun işinin çok daha makul olduğu fikriyle yola çıktım. Öneriniz için teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: atheet

kardeş sen hayatın bugunu bulmuşsun ayıp oluyor ama
    şaka hocam yolunuz açık olsun istediğiniz duruma ulaşırsınız inşallah güncellemeleri paylaşın

Teşekkür ediyorum :) güncellemeleri paylaşacağım hatta yarın fotoğraflayıp ekleme yapmayı düşünüyorum doğumhane yapmaya başlayacağım. Yaptığım yapı ufak kalmaya başladığı için biraz uğraşıcaz artık :)

• Devletten katkı istemeyi düşünmedin mi hiç ? Çok güzel kredileri var hiybe ettikleri var. Kosgep e bir bak ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuitarxtanbuL

Devletten katkı istemeyi düşünmedin mi hiç ? Çok güzel kredileri var hiybe ettikleri var. Kosgep e bir bak ?

Kosgeb işine girdim 3 adet proje hazırladım dönüp bakan dahi olmadı. Devletten genç girişimciye destek verilecek sözlerininde geldiğini gördüm. Ben yine şansımı zorlamak istiyorum tabiki ancak malesef ülkemizde girişimciye ve üretimciye reklam edildiği kadar bir destek gelmiyor. Proje danışmanı bulup tekrar şansımı deneyeceğim ancak danışmanlık firmaları proje olsada olmasada nakit parayı alma hedefinde iş yapmaktalar. Yani boşa kürek çekmektense devletten hibe desteği hiç gelmeyecek şeklinde mesleği idame ettiriyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

• işte bu yüzden dh'yi seviyorum. çok ilginç bi konu , ilginç bi hayat.bizde okumak için atanmak için uğraşalım. konunu takipteyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinyortr1

işte bu yüzden dh'yi seviyorum. çok ilginç bi konu , ilginç bi hayat.bizde okumak için atanmak için uğraşalım. konunu takipteyim

Teşekkür ediyorum bende şu an kpss hazırlanıyorum ;) bu saatlere kadar burada olabilme sebebimde bu aslında :) 1 saat kadar daha çalışıp sabah koyunların başına gideceğim ;) mümkün mertebe hedefim olan 2020 yılına kadar konuyu güncelleyeceğim. Sormak istediklerinizi sorabilir fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Takip ettiğiniz içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

• Helal olsun takipteyim. Yazacağım bu konuya tekrar.

• Tebrik ederim güzel konu ve is sektörü.
    Sermayeniz e2 şeklinde büyüyor. Bence 3000-5000tl ye ise girmekten çok daha mantıklı is yapmışsınız. Önünuz açık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blgrçoban

quote:

Orijinalden alıntı: osurgan

turkiyede hayvancilik ne durumda? piyasa canli mi? devlet destek veriyor mu?

bildigim kadariyla tarım işi cok kotu, her şey ithal. yazık

Türkiyede hayvancılık piyasası ne durumda ?
    Türkiyede hayvancılık konusunda ciddi bir yetersizlik var bunun sebebi bilinçsizce yapılan hayvancılık ve devletin destek olarak yetersiz kalması başı çekmekte.
    Piyasa konusuna gelirsek talep arzdan daha fazla yani piyasada şişkinlik yok. Ancak piyasada kasapların kurnazlığı mevcut. Bizden 24 tl kilosu alınan kuzu eti rafa girdiğinde 48 tl ye fırlamakta. Yani üreticiyi dipte tutma potansiyeli piyasanın öğrenilmiş çaresizliği olmuş. Ancak ben ilerleyen yıllarda üreticilerin direk halka arz edeceği bir sistemin kurulacağına ve tüketici ve üretici arasındaki bağın dahada kuvvetlenip aracı olan kurumların işlevlerinin yitireceği görüşündeyim. Başka sorunuz varsa yanıtlamaya çalışırım.

sorum yok dostum, umarim basarili olursun, bol şans..

• Cok takdir ettim takipcinizim. Bol kazanclar

• quote:

Orijinalden alıntı: vladimir sergeyeviç

selamlar bayım,

zavallı hayvanlar üzerinden para kazanmaya, prim yapmaya utanmıyor musunuz ? ha bir de sütten kesilmeden sattığınızdan bahsetmişsiniz. zor durumda kalmanız bu yaptığınızı haklı kılmayacaktır

umuyorum ki salgın hastalık sonucu tüm koyunlarınız ölür de bu ahlak dışı işten vazgeçersiniz

Umarim salgin hastalik sonucu sen geberirsin de senin gibi mahlukatların en azindan birinden kurtulur şu dünya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam helal olsun, diyecek başka laf bulamadım. 2020'de de mercedes konularınızı görürüz inşallah. Allah bereket ve kolaylık versin. Darısı başımıza.

Dipnot: Çoban lazım mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yggdrasil Asgard

Helal olsun takipteyim. Yazacağım bu konuya tekrar.

Teşekkür ediyorum tabiki yazmanızı bekliyorum ;) uzun soluklu bir konu olması için çaba sarf etmekteyim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: _recoo

Hocam helal olsun, diyecek başka laf bulamadım. 2020'de de mercedes konularınızı görürüz inşallah. Allah bereket ve kolaylık versin. Darısı başımıza.

Dipnot: Çoban lazım mı?

Çok teşekkür ediyorum Darısı sizlerinde dediği gibi başınıza :) ben kendim çobanım yahu çobana ne gerek var :)

• quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Tebrik ederim güzel konu ve is sektörü.
    Sermayeniz e2 şeklinde büyüyor. Bence 3000-5000tl ye ise girmekten çok daha mantıklı is yapmışsınız. Önünuz açık.

Teşekkür ediyorum inşallah daha iyi şekilde ilerletebilirim :)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.