Şimdi Ara

Hangi Kabloyu Almalıyım Lütfen Yardımcı Olur musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar foruma baktım ancak pek bir şey anlamadım üzgünüm.
    Eski bir müzik setim var. Müzik setimde DVD vs izlerken görüntüyü Tv'ye nasıl bağlayabilirim yardımcı olur musunuz?
    Müzik setimde hdmi girişi yok, tv'de var.
    Görüntü ve ses kaybı en az olacak şekilde nasıl bağlayabilirim?
    Ben bir kabloyla denedim dvd açtım ama görüntü çok kötüydü.

Müzik setimin ve Led Tv'nin arkasındaki girişleri çektim hangi kabloyu alıp nasıl bağlarsam en güzel görüntüyü ve sesi alabilirim lütfen yardımcı olur musunuz?

Tavsiyelerinizi fotoğraf ile yaparsanız bende ona göre gidip o kabloyu alırım.
    Teşekkürler.
     Hangi Kabloyu Almalıyım Lütfen Yardımcı Olur musunuz? Hangi Kabloyu Almalıyım Lütfen Yardımcı Olur musunuz? Hangi Kabloyu Almalıyım Lütfen Yardımcı Olur musunuz?

• En iyi goruntuyu component ile alirsiniz.
    Kirmizi yesil ve mavi ile ....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap için teşekkürler.
    Müzik setinden component girişi ile Tv'ye de kırmızı, mavi, yeşil olan kısmına mı bağlıyoruz?
    Kusura bakmayın çok anlamıyorum bu işlerden.
    Ayrıca kablo alırken component kablo olarak mı isteyeceğim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet evde o kirmizi beyaz kablolardan uc tane var ise kablo almadan deneyebilirsiniz.

• Evde üçlü olanlardan var ancak kısa olduğu için deneyemedim maalesef.
    Peki component kablonun bir ucu scartlı olup onu Tv'ye bağlasam nasıl olur, hangisinde görüntü daha iyi olur? Ya da bir tarafı hdmi kablo, diğer tarafı component gibi bir şey var mıdır ve etkiler mi görüntüyü?

• Hubifrit H kullanıcısına yanıt
    Maalesef olmaz bu en iyi secenek...

• Tekrar merhaba, bir sorum daha olacak yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Yukarıda fotoğrafı olan televizyonumun sesinin müzik setimden 5.1 olarak çıkmasını istiyorum. Bunun içinde forumda araştırmalarım sonucu müzik setimde hdmi girişi olmadığı için en iyi sesi optik ses kablosuyla alacağımı öğrendim.
    Bunun sonucunda optik ses kablosu alıp tv'nin optik girişine ve müzik setinin optik girişine bağladım ancak ses gelmiyor. Tv ayarlarından harici sesi seçtim yine ses gelmedi. Kablonun ucuna bakıyorum kırmızı ışık geliyor onda da sorun yok gibi gözüküyor.
    Benim aklıma gelen tek şey Tv'nin de müzik setinin de arkasında optical out yazması. Bunlardan birisinin "in" olması gerekmiyor mu?
    Nasıl bağlamam gerekiyor başka bir yolu var mıdır?
    Uydu cihazından müzik setine bağlayayım dedim onun da arkasında coax girişi var. Çıkış coax, giriş optik o da olmuyor. Kafam çok karıştı yardımcı olursanız çok memnun olurum?
    Teşekkürler.

• TV out müzik setinin in olması lazım aynen.
    Tek çare kırmızı beyaz toz fiş gibi gözüküyor.

• Cevap için çok teşekkürler. Peki böyle bir ürün alsam verim alabilir miyim, yoksa o kadar para vermeye değmez mi?

http://www.playvision.com.tr/playvision-hda-51a-decoder.php

• Bir zamanlar almaya yeltendiğim bir cihaz ama mantıklı gelip alamadım kanımca değmez toz fişle bağlayın geçin varsa

• Sterio ses ile devam edin diyorsunuz yani.
    Zaten bana da pek mantıklı gelmedi o kadar para vermek ama seste çok kayıp olmadan verim alabilseydim belki düşenebilirdim.
    Ben bu müzik setimin (Sony Mhc-Gn88D) optik girişi değil de çıkışı neden var anlamadım. Zaten ses sisteminin sesini nereye neden aktarayım?
    Bir optik girişi olsaydı hiç bir sorun yaşamayacaktım ne güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hubifrit -- 14 Ocak 2016; 14:41:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hubifrit

Sterio ses ile devam edin diyorsunuz yani.
    Zaten bana da pek mantıklı gelmedi o kadar para vermek ama seste çok kayıp olmadan verim alabilseydim belki düşenebilirdim.
    Ben bu müzik setimin (Sony Mhc-Gn88D) optik girişi değil de çıkışı neden var anlamadım. Zaten ses sisteminin sesini nereye neden aktarayım?
    Bir optik girişi olsaydı hiç bir sorun yaşamayacaktım ne güzel.

Merhaba.

Hidefman ın tavsıyesine uymakla en doğru seyı yapmışsınız. Component kablo ile 1080p goruntu aktarabılırsınız. scart vs eskı teknolojılerdır hıc ugrasmayın.
    Tvnizin modelini bilmiyorum ama tvdekı optık cıkış Tv dekı sesı ses sıstemıne baglamaya yarıyor. (ben pek kullanmıyorum. )

Muzık setındekı optık Cıkısa gelınce.
    Muzık setınız DVD oynatabılen bır model sanırım.
    uretıcı firma kım ıse guzellık yapmış. Ornegın 5.1 kanal sesi olan dvd taktınız başladınız izlemeye.
    Goruntuyu full.HD aktardınız ama sesı muzık setınden alırsanız 2.0 yanı stereo alırsınız. muzık setınız (çıkışları görmedım ama) 5.1 kanal cıkış veremez.

5.1 kanal ses ıstıyorsanız araya bır amfı baglamız gerekır. Ucuz yollu olmasada z5500 gibi optık girisi olan bir ses sistemi işinizi görür. boyle bir sisteminiz oldugunda setın optık cıkısını amfıye gireceksiniz.
    daha daha kalıtelı birşey istersenız o zamanda amfi+oparlor+ bass seklınde AVRli sistem kurabılırsınız.

• muzık setının önden arkadan detaylı fotosunu eklermısınız. ekstra cıkıslar var gıbı duruyor.
  • Merhaba, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ancak zaten benim müzik setimde bahsettiğiniz özellikler var. Yani ben dvd oynatırken zaten o sesleri alıyorum. Benim amacım Tv'nin ses çıkışını kayıp olmadan müzik setimden 5.1 şeklinde almaktı.
    Sayfanın en başında Tv'nin ve müzik setinin girişlerin fotoğrafını atmıştım.
    Tv'de hdmi var, müzik setimde yok. Tv'de optik çıkış var müzik setimde de optik çıkış var. Yani müzik setimdeki çıkış değil giriş olmalıydı.
    Tv'nin modeli: SONY KDL-W807C
    Müzik seti: SONY MHC-GN88D

• fotografları gordum ama setın arkası yarım cıkmıştı. modeli verdiğiniz iyi olmuş.

Setten DVD oynatırken 5.0 ses almanız mumkun ama
    TV deki sesi Muz. setıne verecekseniz malesef bu sartlarda 2.0 ile yetineceksiniz gıbı duruyor.
  • Aslında bunun tek yolu var gibi gözüküyor. O da yukarıda paylaştığım digital sesi analoğa çeviren decoderden almak. Biraz pahalı olduğu için gerek var mı bilemedim.
    Teşekkür ederim.

• emın olun hıc bır işinize yaramaz.

sesı analoga cevırsenız bıle setınızın gırısı ıkı kanal

optık sesı 5 kanal olarak cevırdınız dıyelım nasıl gırıs yapacaksınız.

benım fotodan gordugum sette 2 gırıs var sadece

su anda da o parca olmadan 2 gırıs olarak kullanabılırsınız zaten
  • Evet haklısınız ona hiç dikkat etmemiştim. Tekrar teşekkürler. En iyisi mevcut şartlarda böyle kullanmak. Belki ileride Bluray Player alıp onu bağlamayı denerim.

• tavsiyem bluray yerine AVR almanız olurdu.

hem tvyi hemde dvd olan muzık setını bağlarsınız. hoparlor olarak ta setın hoparlorleri gayet iyi duruyor onları kullanırsınız.
    ilerde hopları iyileştirerek guzel bir sisteminiz olur gelecege yatırım olmuş olur bır nevı. laptop pc de bağlarsınız.
    dvd bluray modası gecmeye basladı mkv daha cok kullanılıyor artık.

tercih sizin.
    yukarıdakı soyledıklerımı uyguluyorum ben.

HTPC vardı z.5500 vardı once hop takımı aldım. daha sonra AVR alıp sistemi yeniledim. simdide projeksiyona geldi sıra. :D @Hubifrit
  • Aslında Avr hakkında çok bilgim yok. Sadece Avr alsam hoparlörleri bağlasam verim alabilirim değil mi?
    Ayrıca nasıl bir avr tavsiye edersiniz ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.