Şimdi Ara

Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi hazır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
4.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi hazır 

Android 6.0 sürümü Nexus ve Android One projesine dahil edilen akıllı telefonların yanı sıra diğer modellerde de görülmeye başlandı. HTC yeni modeli One A9'u direk olarak en güncel sürümden piyasaya sokarken, LG'de kısa bir süre içerisinde G4 modelini güncelleyerek en yeni sürüme taşıdı.

Ancak her yeni sürümler çoğu zaman bazı ufak tefek hatalar ile birlikte geliyorlar. Bu hataların giderilmesi için başlatılan çalışmalar da yeni güncellemeler olarak biz kullanıcılara geri dönüyor. Android 6.0 sürümünün ilk güncellemesi 6.0.1 ise hazır ve dağıtılmaya başlamak üzere.

Yeni güncelleme ile birlikte ufak hataların giderilmesinin yanı sıra bazı performans iyileştirmeleri, kararlılık konusunda geliştirmeler ve Google'ın Aralık ayında yayınladığı güvenlik paketini içeriyor. İlk olarak Filipinler'de ki Android One programına dahil edilen Cherry Mobile G1 akıllı telefonu için yayınlanmaya başlanan güncellemenin kısa süre içerisinde ülkemizde satılan General Mobile 4G modeline geleceğini de söyleyebiliriz.

• G4 için ülkemizde halen bekliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gugıl stok androide bile güvenlik güncellemesi çıkartıyorsa custom romlar allaha emanet o zaman
  • Keske tum modellerin Google Play Edition secenegi olsa begenmedigimizde saf android rom'a gecis yapabilsek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 22 Kasım 2015; 14:41:40 >
  • 6.0 dan sonra GM 4G deki uyanık kalma ve aşırı pil tüketimi sorunu da 6.1 ile hallolur inş.

Suan telefonda çoğu şeyi devre dışı yapıp 3-5 programla kullanıyorum. Yeni yeni eski pil performansına yaklaşmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 22 Kasım 2015; 13:40:53 >
  • HTC ye bekliyoruz

• Gm4 android 6 ile çok iyi oldu. Bu da gelirse süper olur öyleyse.

• Nexus 4'e bekliyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Nexus 4e bekliyoruz.

4'e gelmeyecek.

• Türkiye deki General Mobile 4G ye bu güncelleme ortalama 2 ay sonra gelir . Gelse de herkese aynı anda gelmeyecek .

Bir bakıyoruz 2 günlüj cihazına hemen güncelleme alırken lakin benim gibiler en az 1 ay bekliyor . Güncelleme mantığı yok. Sırf General Mobile 4G de cihazı ilk satın alanlar ilk güncellemesini de ilk ALANLAR olmuyor .

İlgili cihaz sahibi biri olarak ifade ederim.

Bu güncelleme ile belli ki SADECE Android One odaklı iyileştirmeler var yoksa Nexus cihazlarına da eş zamanlı ilan edilirdi .

Şunu anlıyorum : Android One için kabaca güncelleme çıkartıyorlar adı üstünde yayınladık demek için sonra da Android One lı cihaz sahiplerinden gelen stabilite sorunları geribildirimler vs.. ile anca optimize ve iyileştirmeler yapılıyor.

Niceliksel olarak 6.0.1 denilse de ( minor güncelleme .1 bile değil .0.1 ) ....

Nexus lar da ikinci Android 6.0 güncellemesini aldı ...

Google şekilci adımları da gözden kaçmıyor tıpkı Android One desteği eş zamanlı olmaması ve ikinci planda olması gibi ...

• General Mobile 4G için geldi.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=112092205
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Türkiye deki General Mobile 4G ye bu güncelleme ortalama 2 ay sonra gelir . Gelse de herkese aynı anda gelmeyecek .

Bir bakıyoruz 2 günlüj cihazına hemen güncelleme alırken lakin benim gibiler en az 1 ay bekliyor . Güncelleme mantığı yok. Sırf General Mobile 4G de cihazı ilk satın alanlar ilk güncellemesini de ilk ALANLAR olmuyor .

Bu güncelleme ile belli ki SADECE Android One odaklı iyileştirmeler var yoksa Nexus cihazlarına da eş zamanlı ilan edilirdi .

Şunu anlıyorum : Android One için kabaca güncelleme çıkartıyorlar adı üstünde yayınladık demek için sonra da Android One lı cihaz sahiplerinden gelen stabilite sorunları geribildirimler vs.. ile anca optimize ve iyileştirmeler yapılıyor.

Google şekilci adımları da gözden kaçmıyor tıpkı Android One desteği eş zamanlı olmaması ve ikinci planda olması gibi ...

Nexuslar ikinci 6.0 güncellemesini almadı o aylık olarak dağıtılan güvenlik güncellemesi bana geldi ordan biliyorum

• Guncellemeden sonra hard reset atmadan kullanip telefonlara bok atanlar baslamis yine !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestro58 -- 22 Kasım 2015; 17:13:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • A9 dediğinde aklıma hep Hz mehdi geliyor :)

bu arada hz mehdi 2019 da mı geliyor du !? :D

• linux çekirdeği neredeyse hep aynı ama aradaki android mimarisi hep araya giriyor ! uzun lafın kısası cep telefonlarımızı direk linux yükleyelimde bitsin şu güncelleme eziyeti !

• güncelleme konusunda apple 10 numara. şu pil olayını çözseler apple alırdım ama bu pile bu parayı vermem.

note2 kullanıyorum şu anda.

wp10 ile microsoft adam gibi telefonlar yaparsa lumia da alabilirim. zaten şu anda facebook a bile tarayıcıyla giriyorum bildirimler çalışmıyor twitter da fotoğraflar açılmıyor bazen uygulamada. yani bana adam gibi internet performansı kamera ve pil olayını yapsalar müzikçalar zaten günümüzde de iyi direkt alırım. parmak izi nabızölçer filan hikaye.

şu güncelleme olayı yüzünden samsungdan soğudum. sd kartı çıkardılar pil de değişmiyor hala 16gb hafıza veriyor. daha da almam hiç bi modelini.

• Ulan g2 ye de verin yazık degil mi bize o kadar reklamınızı yaptik bizim sayemizde çıkış yaptiniz duzgun bir guncelleme verin bi daha ki telefonum da LG olsun

• s6 edge plus 6 almadı daha umudum yok samsunga ön yargım kırılsın diye aldım. Daha kötü önyargım oluştu :D

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Türkiye deki General Mobile 4G ye bu güncelleme ortalama 2 ay sonra gelir . Gelse de herkese aynı anda gelmeyecek .

700 liralık telefon alıyorsun ve daha hiç bir amiral gemisine gelmeyen güncellemeyi alıyorsun sonra da burada beğenmemişlik yapıyorsun. Bırakta bir zahmet nexuslardan 1 ay sonra gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: gslicocuk

quote:

Orijinalden alıntı: GeTheFuckUp

s6 edge plus 6 almadı daha umudum yok samsunga ön yargım kırılsın diye aldım. Daha kötü önyargım oluştu :D

Çok komik
    Saçma sapan şeyler yazmayın buraya. Şuan türkiyede hiç bir telefon marshmallow almadı. Sadece google'ın telefonları aldı. Tüm telefonlar aldıda senin telefonun almadı gibi konuşma.

G4 felan almadı mı. Arkadaş kendi telefonumla neden kafa geçeyim belirtiyorum. Bak s6 edge plus var hani en yükseği buna rağmen diyorum ki samsung daha adam olmamış. M7 mi özledim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.