Şimdi Ara

35.000-38.000 Aralığında Otomatik Vites Araç Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    maximum 38.000 tl'ye kadar yükseltebileceğim bütçem var. otomatik vites bir araç arıyorum kendime. bu fiyat aralığındaki araçlar birbirlerinin aynısı/çok benzeri olduğu için aradığım ekstra bir özellik yok. sizler olsanız bu fiyata ne alırdınız? bana ne tavsiye edersiniz?

not: 2. el araçlardan çok anlamıyorum o yüzden az kullanılmış yeni bir araç tercihim, çok kullanılan araç çok başımı ağrıtır diye korkum var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swashbucklerjr -- 21 Kasım 2015; 23:21:30 >

• 2009 - 2010 Honda civic bulunabilir sanırım .
    Otomatik ve 2. El denilince benim aklıma ilk civic geliyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdardespp

2009 - 2010 Honda civic bulunabilir sanırım .

hocam o arabalar çok kullanılmış olmazlar mı? ben 2012 model fiesta falan düşündüm başımı ağrıtmaz diyerekten ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: swashbucklerjr

quote:

hocam o arabalar çok kullanılmış olmazlar mı? ben 2012 model fiesta falan düşündüm başımı ağrıtmaz diyerekten ?

Eksilenmişsin bile ben daha yazmadan :)
    Segment farkı var en başta .
    Fiesta beklentilerini karşılıyorsa neden olmasın ama yeni araba istemekte en doğal kriterlerden .
    Aman başımız ağrımasın diyerek yaklaştığımız için herşeye Honda sorunsuzluk konusunda kendini kanıtlamış . Honda alında demiyorum , arkadaşlar daha başka tavsiyelerde verecektir sebepleriyle .
    Benim ilk aklıma gelen civic'ti sadece

• quote:

quote:

quote:

Fiesta beklentilerini karşılıyorsa neden olmasın ama yeni araba istemekte en doğal kriterlerden .
    Aman başımız ağrımasın diyerek yaklaştığımız için herşeye Honda sorunsuzluk konusunda kendini kanıtlamış . Honda alında demiyorum , arkadaşlar daha başka tavsiyelerde verecektir sebepleriyle .

hocam benim endişelendiğim konu 7-8 yaşında bir aracın bana sürekli sorun çıkarması. ben kafam rahat olsun kullanırken istiyorum çok performansda aramıyorum şehir içinde kullanacağım ama konfor tabii fena olmazdı :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam benim endişelendiğim konu 7-8 yaşında bir aracın bana sürekli sorun çıkarması. ben kafam rahat olsun kullanırken istiyorum çok performansda aramıyorum şehir içinde kullanacağım ama konfor tabii fena olmazdı :)

Bende 2004 Clio var babam bana bıraktığından beri .
    Ne bakım ne bişe eşşek niyetine kullanıyorum afedersin .
    Geçen hararet yaptı artık ne zamandır suyuna bakmıyorsam sen düşün .
    Araç 2 sene önceye kadar full servis bakımlı sadece tek artısı bu .
    Hala ne arıza ne bişe taş gibi maşallah .
    Yani ,
    2008 üzeri temiz kullanılmış , bakımlı , kendini kanıtlamış , kronik sıkıntısı olmayan bir araç sizi üzmeyecektir merak etmeyin . Buda 2. Elde biraz dikkat , birazda şans .
    Ben otomotivci değilim , tecrübelerim bunlar .
    Dediğim gibi anlayan , bilen fanboyculuk yapmadan tavsiye verecek arkadaşları konuya bekliyoruz :)

• Baska onerisi olan ?

• Fiyat/performans aranıyorsa 2012 dopdolu Cruze,

İkinci eli kuvvetli olması çok önemliyse 2008-2009 Civic,

B sınıfı olması sizi tatmin edecekse Fiesta, Clio..

Hiçbiri baş ağrıtmaz.

• corsa için ne düşünüyorsunuz
  • Corsa fena değil fakat ben tercihimi C segmentinden yana kullanıp Cruze, Civic, 308 veya c4 bakardım
  • 2008 2010 Civic onermissinizde nerde 38 e otomatik civic. Malum site ucusta 2007lere 45 46 yazmislar

• Tam otomatik mi ? Yarı otomatik mi ?

Tam otomatik sorunsuz olup 4 ileridir genelde.Fazla yakar ve hantaldırlar.Yokusta geri kacırmazlar.Tamiri digerlerine gore kolay ve yaygındır.

Tam otomatik :

Honda 5 ileridir. 2010 kasa civarı.Sıkıntı yapmaz ama yere yakındır.Binip inmesi zordur tasarım icabı.Lpg uyumlu yanlıs hatırlamıyorsam.

Bora golf cok temiz alınabilir.Ama model eski.Lpg uyumu iyi.

2011 i30 veya ceed. Dizel otomatik 6 ileri tam otomatik olup performansları kayda degerdir.Onerilir.Hem model yuksek hem vites sayısı cok. Biraz fazla yakar manuellerine gore yaklasık 2 lt.

Cruze var guzeldir ama tutulmaz.İç trim sesleri fazladır hantaldır.Vitesi iyidir.

Honda 2005 vtec civic.4 ileri benzinli. İyidir.

Mazda 3 4 ileri otomatik sıkıntısızdır.Lpg ye uyum gostermez pek.

Yarım otomatiklerde ise reno magane 3 2010 model tavsiye edilebilir.

Focos hb veya sedan 4 ileri ve senin butcene uygun benzinli olabilir.Lpg ye uyumludur. Bence guzel secenek olur.

• sanırım fiesta alacağım çok eski bir araba almak istemiyorum fiesta mantıklı geldi.
  • Yanlıs secim bence.Fiesta polo ve corsadan cok daha basit ve izalasyonsuz bir aractır alınca anlarsınız.2006 focus ghia'dan inip 2014 fiestaya binen öz kardeşim arabanın çop oldugunu soyledi. 1-2 saatlik yolculuklarda yordugunu ve içeri cok ses aldıgından bahsetti.Ama dısarıdan bakınca oyle basit gorunmuyor değil mi? İşte işin püf noktasıda burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_unsal -- 23 Kasım 2015; 23:36:31 >
  • alacagınız araç honda jazz düşük kilometreli 2005- 2008 elite oto vites araç olmalı. o fiyata bulabileceğiniz ve keyifle bineceğiniz tek araçtır.
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,
    maximum 38.000 tl'ye kadar yükseltebileceğim bütçem var. otomatik vites bir araç arıyorum kendime. bu fiyat aralığındaki araçlar birbirlerinin aynısı/çok benzeri olduğu için aradığım ekstra bir özellik yok. sizler olsanız bu fiyata ne alırdınız? bana ne tavsiye edersiniz?

not: 2. el araçlardan çok anlamıyorum o yüzden az kullanılmış yeni bir araç tercihim, çok kullanılan araç çok başımı ağrıtır diye korkum var.

hocam 2009 dizel otomatık clio sahibiyim. Aklınızda clio varsa sormak ıstedıklerınızı sorabılırısınız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.