Şimdi Ara

Ekran kartına Overclock yapmak isteyenler buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba amd ekran kartınızı basit bir şekilde overclock etmek için videomu izleye bilirisniz Sorumluluk size aittir...

BUYRUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoloji.Doktoru -- 22 Temmuz 2016; 15:47:04 >

• ben daha önceleri yapmıştım imzadaki kartıma ama ekranda değişik çizgiler çıkıyor neden oluyor
  • Stabil çalışmıyor işte o ayarı yavaş yavaş düşür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Overclock yapma nasıl desem ekran yakma gibi bir şey mi ? Hani ekranı fırınlasan bile tekrar arıza veriyor . Overlockta böyle bir şey söz konusu mu ?
  • Şehitkamil kullanıcısına yanıt
    Belli olmaz hocam bakarsınız azıcık bişide bozulur bi bakarsınız sınırları zorlar hiç bişi olmaz o yüzden diyoruz sorumluluk size ait die

• R9 270 var bende.

GPU Tweak programı driverle birlikte kuruldu. Çekirdek hızı 900'lerde, Pek bir etkisi olmuyor ama 1000'li değerlere kadar çıkıyor.

Fan hızı falanda ayarlanıyor.

Bu mudur Overclock?

• Lotusx L kullanıcısına yanıt
    Basit oc

• Oc yapma ekran kartida candirrr.

• Güncelll

• SonDarBe61 kullanıcısına yanıt
    ne alaka hocam onu anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknoloji.Doktoru

ne alaka hocam onu anlamadım

hocam amd ekran kartıyla ilgili sıkıntım var. yardımcı olabilir misin?
  • tanerali kullanıcısına yanıt
    Elimizden geldiği kadar buyrun

• quote:

Elimizden geldiği kadar buyrun

Casper Nirvana 15.6 HB bir laptop var. 2011 de almıştım. Intel HD Grapics ve AMD Mobility Radeon HD5650 ekran var. Laptopta GPU tuşu var. Eskiden GPU tuşu çalışırken INTEL kart devreye girerdi. Kapalı iken AMD çalışırdı ve tam performans çalışırdı. Driver booster ile driverları güncelledim ardından format falan çektim. GPU tuşu çalışmıyor AMD devreye girmiyor sanırım. Mesela PES 16 da özellikler kısmındna baktığımda GPU nun yetersiz olduğunu gösteriyor. Yani INTEL ekran kartı devrede. O da yetersiz geliyor. Ama eskiden böyle bir sorunum yoktu. Oyun için sistem özelliklerinden RAM GPU İŞLEMCİ vs yeterli gösterirdi.

AMD nin tüm driverlarını indirdim kurdum yükledim. Oyunları oynuyorum kasmıyor ama AMD devreye giriyor mu girmiyor mu bilmiyorum. PES 16 yı falan eskisi gibi oynuyorum sıkıntı yok. Birde HDMI ile LG tv ye bağlarken eskiden takınca algılardı. Şimdi takıyorum .Ekranı algıla diyorum. Bilgisayarın ekranı değişik şekiller geliyor. Tvye mouse işareti geliyor sonra pc saçmalıyor kendi kendine. HDMIyi çıkarmassam mavi ekran veriyor pc ama kapatıp açınca düzeliyor bilgisayar.

AMD devre dışı bıraktıldı vs bişiler yazıyor alt kısımda.

Biraz karışık oldu hocam.

Anladığım kadarıyla oyunlarda işlemcinin içindeki kart çalışıyo ekstra kartı görmüyor doğrumu

• quote:

Anladığım kadarıyla oyunlarda işlemcinin içindeki kart çalışıyo ekstra kartı görmüyor doğrumu

Yani öyle muhtemelen hocam. PES 2016 eskiden hepsi için İYİ derdi. Şuan GPU için kötü diyor. İnteli görüyor. Ama oyunda kasma falan yok. Gerçi orta seviyede oynuyorum.

http://prntscr.com/9frh76

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanerali -- 18 Aralık 2015; 20:14:50 >
  • Hocam ayrıca amd vision engine control center da video da bir sürü ayar var. bende catalsy center var. orada pek bir ayar yok. farkı şeyler mi vision ile catalsy
    Pes orjinalmi

• quote:

Pes orjinalmi

Değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonDarBe61

CASPER - AMD SEVİLİYORSUNUZ...

2011 De aldığım CASPER NİRVANA SERİSİ
    İŞLEMCİ: İNTEL CORE İ3 21-30 3.40GHZ
    EKRAN KARTI: ATI RADEON HD 7350
    ANAKART: H61H2-M17
    RAM: 8GB DDR3 toplam: 2666MHZ

Bu sistem sayesinde GTAV, Düşük ayarlarda 25 FPS Sabit. Oynuyabiliyorum diğer oyunları konu uzamasın diye yazmıyorum

Ekran kartımı kötüleyenler halt etmiş sizi geri kafalılar...
    Sözüm bu konudan dışarı SAYGILAR

1920x1080 cozunurluge alip oynarmisin oyunu bi galiba 800x600p de kalmis oyun

• Oggy20 O kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.