Şimdi Ara

KABLOSUZ BAĞLANTIM SÜREKLİ KOPUYOR YA DA HIZI DÜŞÜYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 1.5 ay önce taşındığım evime turkcellsuperonline internet bağlattım. İnternet bağlandığı günden beri internete pc ile bağlandığımda kopmalar ve hız düşüşleri yaşıyorum. Bu kesilmeler bazen uzun süre olmuyor(1 saat falan maksimum ama nadiren bu kadar uzun süre dayanabiliyor), bazen hemen kopuyor internet. Genellikle pc'nin wifi'ını kapatıp açınca internet bağlantısı yeniden sağlanıyor ama yine aynı şekilde hemen ya da biraz sonra kopuyor. Fakat telefonla ya da ipadle bağlandığımda sorunsuz, hızlı bir şekilde bağlantı kurabiliyorum. Olayın ilginç kısmı pc'mi(leptop) başka yerlerde deneme şansım oldu(bu sıkıntıyı yaşamaya başkadıktan sonra. ama denediğim yerlerim internetleri fiberdi, benimki adsl) ve hem ttnet hem de turkcellsuperonline sağlayıcılı başka kablosuz ağlara kesilmeden, hız sorunu olmadan bağlanabildim. Yani sorun pc de olsa başka yerlerde de sıkıntı çekmem lazımdı, modem ya da sağlayıcıda olsa diğer cihazlarla da sorun yaşamam gerekirdi. Turkcellsuperonline'ı arayınca altyapınızda sıkıntı yok ve sorun pc'nizde olmalı, bir bilgisayarcıya danışın deniyor. Götürsem bilgisayarcıya pc bağlanacak ordaki wifi'ya pc'de sorun yok diyecek adam.

Bu arada internetten araştırıp çözüm bulmaya çalıştım ama nafile. Denediğim yöntemler:

-Güç seçenerkerinden ya da internet ayarlarından modemin gücünü güç tasarrufu için kapanabilir olmaktan çıkarttım,
    -Komut girme yerinden internette bulduğum bazı komutları girerek pc'nin dns geçmişini temizledim.

Önemli mi bilmediğim not: ADSL kullanıyorum fiber değil.

Yardımlarınızı bekliyorum!

• aynı sorun bende de var 1.5 -2 aydır . çok şey denedim ama çözüm bulamadım . takip
  • modem ne etrafta mikro dalga fırın, radyo varsa kaldır yada modemi uzaklaştır...
  • GLODIO kullanıcısına yanıt
    fırın, radyo falan yok ama tüplü televizyonun yanında ve buzdolabına 1-2 metre uzakta. sorun bunlardan kaynaklanıyorsa internete telefon ve tabletle sorunsuz şekilde bağlanabilirken sadece bilgisayardan bağlanamamam mümkün mü?
  • xaterx X kullanıcısına yanıt
    ip atamasını elle ayarla bağlantıda sorun biterse windows 8.1 ve 10 ile çekilen çile yaygınlaşıyor demek... günlerce kesintisiz bağlantı için windows 8.1 ile uğraştım...nedense ip atamasında sorun olunca bağlantı kopuyor...
    ip atamasını elle yapmak ne demek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xaterx -- 27 Kasım 2015; 23:02:27 >
    sanırım kastettiğin ayarı yaptım ve internet sorunsuz çalışıyor ama zaten bazen sorun çıkarmadan çalışabiliyordu. uzun vadede sonucu yazarım buraya. sağol ilgin için.
    işte durum bu normal akıyorken bir anda sınırlı bağlantı olup kalıyordu... tek çözüm statik ip oldu...
    hocam bahsettigin bu ayar nasıl bir şey? banada anlatırmısın? bağlantı kopmalarından bıkkınlık geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GLODIO

ip atamasını elle ayarla bağlantıda sorun biterse windows 8.1 ve 10 ile çekilen çile yaygınlaşıyor demek... günlerce kesintisiz bağlantı için windows 8.1 ile uğraştım...nedense ip atamasında sorun olunca bağlantı kopuyor...

hocam bu IP atamasının elle yapılması nasıl oluyor? bizede bi anlatırmısınız?
    Buraya yazmayı ihmal ettim ama dediğin ayarı yaptıktan ve buraya sonunun çözülmüş gibi göründüğünü yazdıktan sonra sorun yine başladı. Başka bir çözüm de denemedim o zamandan beri.

KONU GÜNCEL LÜTFEN BİLEN BİRİLERİ YARDIM ETSİN. PC SAĞLAM İNTERNETTE SANIRIM SAĞLAM. KAFAYI YİYECEĞİM VALLA.
  • Arkadaşlar şu konuda bilgisi olan birisi lütfen yardımcı olmaya çalışsın. Çok rahatsız edici bir problem.
  • Up
  • Up!
  • Soruna çözüm değil ama pc yi internete bağlamanın yolunu buldum. Telefonumla wifi ye bağlanıp pc ye usb ile bağlıyorum, hotspot ayarlarından bluetooth ile internet paylaşma seçeneğini açıyorum. Böylece telefon wifi den aldığı interneti pc ye bağlıyo. Benim işimi görüyo hızıda fena değil gibi. Benzer sorunu olan ve çözüm bulamayanlar deneyebilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.