Şimdi Ara

Spotify çocuk sahibi çalışanlarına 6 ay ücretli izin veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Spotify çocuk sahibi çalışanlarına 6 ay ücretli izin veriyor

Teknoloji dünyasında faaliyet gösteren firmaların çalışanlarına karşı tavırları her zaman inceleme konusu olmuştur ve çalışanların en mutlu olduğu firmaların listesi her yıl yayımlanır. Hükümetlerin de teşvik ettiği çalışan mutluluğu konusunda önemli bir adım atıldı.

Çevrimiçi müzik sektöründe lider firmalardan birisi olan İsveçli Spotify, çalışanların iş-aile hayatı dengesini iyi kurabilmeleri adına çocuk sahibi olanlara yönelik izin programı başlattı.Programa göre Spotify bünyesinde 1 Ocak 2013 tarihinden sonra doğmuş çocukların ebeveyni olan çalışanlar, altı ay boyunca maaşlarında kesinti olmadan izin yapabilecekler. Bu program dünya çapındaki 1600 çalışanı kapsıyor. 

Örneğin İngiltere'de çocuk sahibi çalışanlar 50 hafta izne ayrılabiliyor ve bunun 39 haftasında haftalık maaş alıyor. İlk 6 haftalık maaşın yüzde 90'ı ödenirken, kalan 33 haftada haftalık 140 pound ödeme yapılıyor. Veya ABD'de annelere sadece 10 haftalık doğum izni veriliyor. Spotify'nin programı bu açıdan bir ilke imza atıyor. 

Spotify'nin sürekli zarar ettiği bir dönemde böyle bir karar alması gerçekten takdire şayan. Bırakın özel sektörü devlet kurumlarında bile bu kadar uzun süreli izinler verilmiyor. Veya verilse bile sadece anneleri kapsıyor. Spotify insan kaynakları direktörü Katarina Berg, içinden çıktıkları İsveç kültürünün sağlıklı bir iş-aile yaşamı dengesine önem verdiğini ve her ebeveynin yaşamlarında önem arz eden insanlarla kaliteli vakit geçirmesinin en doğal hakkı olduğunu dile getirdi. Umarız Spotify'nin bu adımı diğer işverenler için de örnek olur.  

• İsveç, sosyal demokrasinin kalesi olan ülke.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spotify çalışanları için güzel haber de bize ne bundan.

benim şirket de ekstra prim verdi bunu da haber yapın bari

• keşke isveç de doğsaydım veya en azından norveç en kötü almanya falan :/

• Ekrem bula bula bunumu buldun haber teknolojimi bu polemikmi yaratmak istiyorsun sen anlamıyorum? Habere bakıp ülkesini kötüleyen okurlara gelince tutan yok sizi. Sizde gidebilirsiniz başka diyarlara. Ekrem buna teknoloji haberi diyorsan bizim ülkede yapılanlarıda yayınla baride şu ülkesi hakkında hiçbisi bilmeyen ve her defasında atıp tutarak kötüleyenler görsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: USDUL

Ekrem bula bula bunumu buldun haber teknolojimi bu polemikmi yaratmak istiyorsun sen anlamıyorum? Habere bakıp ülkesini kötüleyen okurlara gelince tutan yok sizi. Sizde gidebilirsiniz başka diyarlara. Ekrem buna teknoloji haberi diyorsan bizim ülkede yapılanlarıda yayınla baride şu ülkesi hakkında hiçbisi bilmeyen ve her defasında atıp tutarak kötüleyenler görsün.

Evet bizde de güzel şeyler oluyor. Mesela bizim şirket cumartesi-pazar da sayılmak üzere tam üç gün ücretli izin veriyor. Ailenden birisi ölürse bir üç gün daha. Etti mi altı gün. Yan gel yat. Daha ne istiyor bu millet anlamadım. Nankör herifler.

• quote:

Ekrem bula bula bunumu buldun haber teknolojimi bu polemikmi yaratmak istiyorsun sen anlamıyorum? Habere bakıp ülkesini kötüleyen okurlara gelince tutan yok sizi. Sizde gidebilirsiniz başka diyarlara. Ekrem buna teknoloji haberi diyorsan bizim ülkede yapılanlarıda yayınla baride şu ülkesi hakkında hiçbisi bilmeyen ve her defasında atıp tutarak kötüleyenler görsün.

Birşeylerin konuşulacak olması bile tedirgin ediyor di mi sizi? Aman siyaset konuşulursa hükümetin yediği b.klara da sıra gelir diye mi endişeniz anlamadım?

Konuşulsun, tartışılsın ne var bunda? Dürüst insanlar, hak yememiş olanlar zaten derdine düşmez bu durumun :)

Sağlıcakla.

• quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

quote:

Orijinalden alıntı: USDULEkrem bula bula bunumu buldun haber teknolojimi bu polemikmi yaratmak istiyorsun sen anlamıyorum? Habere bakıp ülkesini kötüleyen okurlara gelince tutan yok sizi. Sizde gidebilirsiniz başka diyarlara. Ekrem buna teknoloji haberi diyorsan bizim ülkede yapılanlarıda yayınla baride şu ülkesi hakkında hiçbisi bilmeyen ve her defasında atıp tutarak kötüleyenler görsün.
    Birşeylerin konuşulacak olması bile tedirgin ediyor di mi sizi? Aman siyaset konuşulursa hükümetin yediği b.klara da sıra gelir diye mi endişeniz anlamadım? Konuşulsun, tartışılsın ne var bunda? Dürüst insanlar, hak yememiş olanlar zaten derdine düşmez bu durumun :) Sağlıcakla.

Sevgili forumdaşım lütfen yazımı dikkatli okuyunuz ve hükümetin bu konuda attığı adımları okuyup araştırmadan sırf çamur at izi kalsın mantığı ile yaklasmamanızı öneririm sonuçta burası bir bilgi platformu değilmi. örn: Mesela 857 sayılı İş Kanunu'nun 74. maddesine göre, kadın işçilerin doğumdan önce 8 hafta ve doğumdan sonra 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta ücretli izin hakları bulunmaktadır. Buna doğum izni denir. bunu iyi arastır oke ? Akıl sağlığı içinde kal iyi geceler.

• Ne guzel işte

• Avrupada, işe giderken yolda geçirilen zaman da iş saatinden sayılacak yakında. Adamlar bunun üzerinde çalışıyor. Neyse kendimizle kıyaslamıyorum tamam
  • Donanımhaber ne kadar izin veriyor.

• Emeklilik de bir nevi ücretli izindir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

quote:

Orijinalden alıntı: USDULEkrem bula bula bunumu buldun haber teknolojimi bu polemikmi yaratmak istiyorsun sen anlamıyorum? Habere bakıp ülkesini kötüleyen okurlara gelince tutan yok sizi. Sizde gidebilirsiniz başka diyarlara. Ekrem buna teknoloji haberi diyorsan bizim ülkede yapılanlarıda yayınla baride şu ülkesi hakkında hiçbisi bilmeyen ve her defasında atıp tutarak kötüleyenler görsün.
    Birşeylerin konuşulacak olması bile tedirgin ediyor di mi sizi? Aman siyaset konuşulursa hükümetin yediği b.klara da sıra gelir diye mi endişeniz anlamadım? Konuşulsun, tartışılsın ne var bunda? Dürüst insanlar, hak yememiş olanlar zaten derdine düşmez bu durumun :) Sağlıcakla.

Sevgili forumdaşım lütfen yazımı dikkatli okuyunuz ve hükümetin bu konuda attığı adımları okuyup araştırmadan sırf çamur at izi kalsın mantığı ile yaklasmamanızı öneririm sonuçta burası bir bilgi platformu değilmi. örn: Mesela 857 sayılı İş Kanunu'nun 74. maddesine göre, kadın işçilerin doğumdan önce 8 hafta ve doğumdan sonra 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta ücretli izin hakları bulunmaktadır. Buna doğum izni denir. bunu iyi arastır oke ? Akıl sağlığı içinde kal iyi geceler.

Bu hükümetin gerçekten kadın haklarıyla ilgili adımlarını siz önemsiyor musunuz?

Bu hükümet geldiğinden beri yaşanan 'kadın' cinayetlerinin de farkında mısınız?

Bu hükümet geldiğinden beri yaşanan ve meşrulaştırılmaya çalışan 'çocuk' tecavüzlerinin farkında mısınız?

Eski, haşmetli başbakanımızın '... kadın mıdır, kız mıdır bilemem' tarzı laflarını da duymazdın mı geldiniz hep?

Bu hükümeti ve kadın haklarını, hatta insan haklarını yanyana görmek bile yeterince gülünç. Umarım araştırmacı kimliğinize söylediklerimi de dahil edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _botturgec_ -- 21 Kasım 2015; 10:11:14 >
  • İsveçli bi kız bulup taşınmak lazım. Nereden buluyoruz pm please?

• isvec guzel ulkedir tam yasanicak ulke

• _botturgec_ kullanıcısına yanıt
    Bana kanunla gel kanunla boş safsata söz ve gaflarla değil. Anca bulmussunuz facebook sözleri onları çalıp oynuyorsunuz. Biz evet biliyoruz bu memlekette milletvekili olmak için kadınların kimlerin altına yattığını. Videoları arşivde mevcut. Biz biliyoruz Bu memlekette başörtülüler anca temizlik işçisi olabilir zihniyetini. Biz biliyoruz evet inadına mini etek inadına kızlı erkekli deyip sözde kızları özgürlük adı altında bir mal bir paçavra gibi kullananları. Biz biliyoruz bu memlekette bir karı buldum düzücem diyenleri. Zihniyet hep aynı. Ama icraat 0 Bir çivi çakmadan gittiniz. O yüzden bırak bu laflarıda bana Kanunla gel Kanun... Bilmem anladınmı.
  • Spotify için güzel bir haber :) yalnız Spotify'nin zarar ettiği bir dönemde böyle bir karar alması alkışlanacak davranış.
    Çok güzel hareket bunlar
  • quote:

Bana kanunla gel kanunla boş safsata söz ve gaflarla değil. Anca bulmussunuz facebook sözleri onları çalıp oynuyorsunuz. Biz evet biliyoruz bu memlekette milletvekili olmak için kadınların kimlerin altına yattığını. Videoları arşivde mevcut. Biz biliyoruz Bu memlekette başörtülüler anca temizlik işçisi olabilir zihniyetini. Biz biliyoruz evet inadına mini etek inadına kızlı erkekli deyip sözde kızları özgürlük adı altında bir mal bir paçavra gibi kullananları. Biz biliyoruz bu memlekette bir karı buldum düzücem diyenleri. Zihniyet hep aynı. Ama icraat 0 Bir çivi çakmadan gittiniz. O yüzden bırak bu laflarıda bana Kanunla gel Kanun... Bilmem anladınmı.

Başkalarından öğrendiğin tarihle gelip burada rezil etme kendini.

Geçmişte kimler iktidar, cumhuriyet sonrası tarihe bak gör.

Küresel emperyalist sisteme hizmet eden yönetimler, derin devlet, fethullahçı (nam-ı diğer parelel) yapılanma denen bir gerçek var.

Sana Türban'ı yasaklayan da, onu inanç malzemesi haline getiren de, onu özgür kıldık diyen de aynı zihniyet.

Yasalara gelecek olursak 13 yıldır iktidar olup hala uygar medeniyetler seviyesine anayasayı çıkartamadıysanız bu sizin ayıbınızdır.

Elin adamı özel şirketindeki hamile çalışanlara 6 ay ücretli izin verirken, senin denetimsiz devletinde özel sektör kadınlara 5-6 hafta izin veriyor. Babalara ise doğumdan sonra 5-10 gün arası izin veriyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.