Şimdi Ara

Google Maps Çevrimdışı Harita

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
2.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google Maps güncel sürümü ile sesli navigasyon özelliği yeni güncelleme ile ülkemize de sunuldu. Oldukça detaylı haritalar ve kusursuz navigasyon özelliği internet bağlantısı ile sorunsuz çalışıyor. Ancak Türkiye haritalarını çevrimdışı çalıştırmak için yüklemek istediğinizde "Bu alan çevrimdışı olarak kullanılamıyor" uyarısını alıyorsunuz. Türkiye bölgesel haritalarını çevrimdışı kullanmak için bir indirme yöntemi var.
    Bunun için;
    (Android versiyonda) sol üst köşede yer alan menü çubuğu altında yer alan "çevrimdışı alanlar"ı seçerek, sağ alt köşede yer alan + simgesine basın.
    Çıkan pencere içerisinde kaydırma yaparak indirmek istediğiniz bölgeyi seçin.
    "Bu alan çevrimdışı olarak kullanılamıyor" uyarısı gidene kadar ölçeği büyültün. (Resim küçültmek için yaptığınız parmak hareketleri ile)
    Sonrasında haritayı indirin.
    Haritalar 30 gün süre ile çevrimdışı kullanım için geçerli.
    Deneyerek yorumlarınızı paylaşırsanız kullanmak isteyenler için daha faydalı olacağını düşünüyorum.
    Ben uygulamayı navigasyon olarak çok beğendim.

• Hocam daha önce sadece tek bir şehri(konya) hafızaya almaya çalışırken yapamamistim. Şimdi ankara ve konyayi da içine alacak şekilde ayarlayinca oldu. Çok teşekkür ederim

ama here maps dursun ne olur ne olmaz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık güncellendi, çevrim dışı haritalar Türkiye içinde aktif hale geldi, lakin bu alan indirilsin mi kısmına tıklayınca tepki vermiyor program. Google haritaları ilk açtığımda ev konumu indirilsin mi deyip 500mb lık alanı otomatik seçip dağ bağ bahçe tarlayı da içine almıştı. Napayım onları bir sygic tüm türkiye 600mb zaten Tek şehirin 500mb olması oldukça fazla geldi bana. Ayrı SD karta aktarabilsek güzel olurdu.

Fakat haritalar programında çok hata var. Örneğin demin çevirm dışı haritalar seçeneği çıkıyordu indirmeye başladım falan sıfırlayayım dedim programı verileri temizledim çevirm dışı özelliği kayboldu. Navigasyon eklenen yeni güncel versiyondan itibaren ise uydu görüntülerinde yakınlaştırma tamamen bitmiş durumda. 10km uzaklık aktif sadece neredeyse, cadde sokak yakınlaştırması sıfır. Bunun için earth kullanmaya yönlendirecekler herhalde insanları. Yavaş yavaş kaldırıyorlar mı yoksa arıza mı bilmiyorum.

edit1: özellik halen var yalnız yükledikten veya uygulamalardan verileri temizle deyip programı sıfırladıktan bir süre sonra sol çekilen menüde çevrim dışı haritalar yazısı kayboluyor fakat indirme çalışıyor TR için. Benim telefon G3 çözünürlükten mi kaynaklı bilmiyorum ama indirme ekranı geliyordu fakat tıklanmıyordu, meğer üstteki mavi alan değil de altta iptal ve indir butonları varmış, navigasyon barının altında kalıyor. Teli yan çevirince gördüm Şimdi hiç cachede bulunmayan Farklı bir şehiri indirip deniyorum. Gerçekten çevrim dışı çalışacak mı.

edit 2 : İstanbulu denedim çalışıyor :)

ios cihazlar için dese de android de de aynı şekilde.

https://support.google.com/gmm/answer/3273567?hl=tr

Harita indirme ve çevrimdışı kullanma

Not: Bu makale iOS cihazlara yöneliktir. Android cihazlarda çevrimdışı haritaların nasıl kullanılacağını öğrenin.

Not: Çevrimdışı alanları indirmek sözleşmeden kaynaklanan sınırlamalar, dil desteği, adres biçimleri veya başka nedenlerden dolayı bazı bölgelerde geçerli değildir.

Mobil veri kullanımının pahalı olduğu veya İnternet bağlantınızın olmayacağı bir yere gidiyorsanız, bir haritayı cihazınıza kaydedebilir ve çevrimdışı olduğunuzda kullanabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

İnternet'e bağlı olduğunuzdan ve Google hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun.
    Google Haritalar uygulamasını maps açın.
    Bir yer arayın (ör. Antalya).
    Alt kısımda, aradığınız yerin adının bulunduğu çubuğu tıklayın.
    Sağ üstte, menüye three vertical dots dokunun.
    Haritayı kaydetmek için, Çevrimdışı haritayı kaydet'i tıklayın. Ardından ekrandaki yönergeleri uygulayın.
    Çevrimdışı haritanızı görüntülemek için aşağıdaki kaydedilen haritalarınızı görüntüleme yönergelerine bakın.
    İpucu: Çevrimdışı haritalar en fazla 50 km x 50 km boyutunda olabilir. Bundan daha büyük bir alan kaydetmeye çalışırsanız, haritayı yakınlaştırarak daha küçük bir alan belirlemeniz istenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 28 Kasım 2015; 0:47:49 >
  • kim ne dersi desin bana yetiyor bu harita
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Özellik çok güzel fakat hafıza kartına nasıl yükleriz haritaları 64gb kart takılı bana kalsa bütün Türkiye yi indircem ama telefon hafızasına yüklüyor haritaları bunun bir yolu varmı hafıza kartına yüklemesi için .
  • Evet uygulama hafıza kartında yüklü olmasına rağmen , sd kart yerine dahili hafızaya yüklüyor. Bunu çözmeleri gerek
  • Sözleşme olmadığı için Çin'de kullanılamayan bir özellik bu. Uygulamanın bu yönden alternatifini bilen var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.