Şimdi Ara

Chrome mobil sürümleri 800 milyon kullanıcı sınırını geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Chrome mobil sürümleri 800 milyon kullanıcı sınırını geçti

Mobil cihaz kullanıcı sayısı arttıkça internet devlerinin bu alana yaptığı yatırımlar da artıyor. Yeni yatırımlar sayesinde Facebook, Google gibi pek çok dev, mobil tarafta kullanıcı sayısını devasa rakamlara yükseltmiş durumda. Bu da haliyle reklam geliri olarak firmalara geri dönüyor. 

Google tarafından yapılan açıklamada Chrome mobil sürümlerini kullanan kişi sayısının 800 milyonu geçtiği ve geçen yıla göre yüzde 100 artış sağlandığı belirtildi. Chrome mobil sürümleri sadece 12 ayda 400 milyon kullanıcı kazanırken, gelecek yıl için de 1 milyar sınırını geçmek hedefleniyor. 

Google'ın bu konudaki en önemli avantajı pek çok Android üreticisinin mobil cihazlarında Chrome tarayıcısının ön yüklü olarak gelmesi. Ayrıca son dönemde anlık bildirimler, ana ekran desteği, masaüstündeki sekmelerin senkronizasyonu,yavaş bağlantılar için optimizasyon gibi pek çok yenilik mobil kullanıcılara sunuldu.

Mobil tarayıcıların genel anlamda bir avantajı, masaüstü sürümlerindeki kullanıcıların mobilde de aynı tarayıcıyı tercih etmesi. Google Chrome, Apple Safari, Mozilla Firefox, Opera gibi tarayıcılar masaüstündeki sadık kullanıcılarından azami şekilde faydalanmaya çalışıyor. Bu sayede kısa sürede milyonlarca kullanıcı kazanmanın önü açılıyor. 

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 30 Ekim 2020; 15:20:34 >
  • Çok fonksiyonel eğer öyle olmasa mozilla kullanırdım. Gerçi mobil opera'yıda çok kullanıyorum.

• Dolphin browser kullanıyorum pili telefonun şu an daha iyi

• Geçer tabii silemiyoz ki
  • her telefonda yuklu geliyor ve rootsuz silinmiyor,devre disi birakilmis chrome lari da sayiyorlarsa normal tabi

• Chrome özelikle düşük Bağlantıda çok iyi...

• google playde 1 milyar diyor nasil daha yeni 800 milyon oluyor

• PC'deki Chrome ile senkronizasyonu çok iyi. Tabi diğer tarayıcılarda da bu özellik var ama PC'de Chrome kullanınca Android'de de elzem oluyor işte.

• bütün reklamları istisnasız açıyor gözüme sokuyor. hızlı daha stabil ama artık mobilde de reklam sorunu var. firefoxun gözünü seveyim hantal yavaş ama reklam göstermiyor. bütün bunları aynı yapan bi tarayıcı yapılsa adam gibi herkes kullanır.

• mobil versiyonu son dönemde kullanılabilir ve stabil bir hale geldi, haliylede yaygınlaştı.

• İlk çıktığı zamanlarda çileydi fakat son zamanlarda aktif olarak kullanıyorum
  • Çoğu telde gömülü geliyor. Ne bekliyorsunuz ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem silinmiyor hemde kullanan cok kisi var...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.