Şimdi Ara

Google ile Facebook arasında arama anlaşması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google ile Facebook arasında arama anlaşması

Google, arama sonuçlarını çok daha kapsamlı hale getirecek bir adım atarak sosyal medyanın dev ismi Facebook ile özel bir anlaşma gerçekleştirdi.

Bu anlaşma ile Google, Facebook'un herkese açık olarak paylaşılan içeriklerini indeksledi ve bunları ilk olarak kendi arama uygulamasının Android sürümünde kullanıcıların karşısına çıkartamaya başladı. Yani artık Google Arama uygulamasının Android sürümünü kullanan kişiler, arama içeriğine uygun olarak Facebook profilleri, sayfaları ve mesajlarını da sonuçlar içerisinde görecek.

Bu içeriklere basıldığı zaman standart internet sayfası yerine Facebook'un yüklü Android uygulaması açılacak ve böylece iki taraflı da bir kazanım elde edilmiş olacak. Google'ın Facebook içerisinde "sadece arkadaşlar" ile paylaşılan içeriklere erişim sunmayacağı belirtilirken, özelliğin tüm kullanıcılara kısa zaman içerisinde gelmesi bekleniyor.

Google'ın kendi Android uygulamasına aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

• guzel olmus

• Yani facebook kullanıcı bilgilerini google a sattı desek daha doğru olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yüzden Facebook'u kapattım. Bütün bilgilerim sağda solda dolaşıyor Benin isteğim olmadan. Gizlemek için kırk takla atmak gerekiyor. Geçen bir bakayım dedim her yer reklam dolmuş içi boşalmış, eskisi kadar kaliteli değil facebook.

• 2 side kar edecek ama 2 side bizim bilgilerimizi sattı....

• Halilowich kullanıcısına yanıt
    Pentagonda sen konuşuluyosun emin ol

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: badangel01

Pentagonda sen konuşuluyosun emin ol

Mesele Pentagon falan değil. Özel hayatın gizliliğinin 3. kişilerle izin alınmadan paylaşılması. Önemli bir şahsiyet olun ya da olmayın etik bir hareket değil sonuçta.

Senin profiline bakıp adını soyadını, yaşadığın yeri, tipini, arkadaşlarını falan bulabiliyorum mesela. Hoşuna gitmez eminim. Sen bunları şimdi gizlesen bile çoktan yayıldı ortalığa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halilowich kullanıcısına yanıt
    ee
  • Facebook um var ama ne profil resmim var ne de durum paylaşıyorum sadece 1 kac grup icin kapatmıyorum ama millet yediğini içtiğini bile atar olmuş görgüsüzlük hat safhada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.