Şimdi Ara

▒░▒░▒░ MUCİTLER VE İCATLAR TOPİĞİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
29.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MİLLET OLARAK HEP İMKANSIZLIKLARDAN DOLAYI BULUŞLARIMIZI GELİŞTİREMEDİĞİMİZİ SÖYLER DURURUZ...

ARTIK İLETİŞİM VAR...BU BÖLÜMDE YENİ İCATLARIMIZI DÜŞÜNCELERİMİZİ ORTAYA KOYALIM...

BURADA HEMEN HEMEN HER MESLEKTEN KİŞİ VAR...FİKİRLER HAYAT BULABİLİR....

ÖNCELİKLE ÇALIŞMAMIZI BİR İSİMLE GÜVENCE ALTINA ALALIM...ÇALINMAYA KARŞI...

ÖRNEĞİN;

BULUŞUMUN KOD ADI.........: SOBARÜFER (SOBALI KALORİFER)

AÇIKLAMA.........:
    BALKONA KURULACAK SOBAYA SU ISITMA VE DEVİRDAİM SİSTEMİ KURULARAK KOMBİ BENZERİ KAT KALORİFER SİSTEMİ...(KIŞ OLDUĞU İÇİN İLK AKLIMA BU GELDİ...BELKİDE VARDIR BİLMİYORUM...)

BU VE BENZERİ İCAT VEYA MEVCUT ÜRÜNLERİ GELİŞTİRME ÜZERİNE ÇALIŞMALARIMIZI BU TOPİC TE PAYLAŞALIM.

EMİNİM PARLAK BULUŞLAR FİKİRLER HAYALLER ÇIKACAKTIR....

ASLINDA BU KONU ÇOK ÖNEMLİ...BELKİDE BULACAĞIMIZ YENİ BİR ÜRÜN DÜNYADA ÇOK SATAR VE ÜLKECE ZENGİN OLURUZ...

NOT...: LÜTFEN CİDDİ VE MAKUL YORUMLARDA BULUNALIM....SAYGILAR ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozas -- 25 Aralık 2006; 14:42:02 >

• TEKNOLOJİ NE KADAR GELİŞTİ DESEKTE ARAÇLAR HAALLAAA TEKERLEKLİ VE FOSİL YAKIT KULLANIYO....

İLK HEDEFİMİZ ÇEVRECİ , UÇAN ARAÇLAR VE SİSTEMLER ÜZERİNDE DURMAK OLMALI...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozas -- 25 Aralık 2006; 15:34:17 >
  • Sobarüfer gerçekten de var,
    Tabbi ki ismi öyle değil,
    Belkide ismi yoktur. Dayımın dükkanı var, orada görmüştüm.
    Ancak dışarı değil, evin içine kuruluyor.
    Salona falan koyuyorsunuz, çok şık döküm bir soba idi.
    Yanılmıyorsam İtalyan malıydı.
  • bende orta okul 6. sınıfta , proje yarışmasına katılmıştım , Bursa yıldırım ilçesinde 2. Bursa ilinde 4. olmuştum. Projem şuydu , Yağmur yağdığında balkondaki çamaşırların ıslanmaması için balkonun biraz üstüne bir branda , tabi elektironic mekanizması var onu analtmayacağım , yağmur damlalarını hisseden sensör , brandayı aşağı çekiyor , böylece çamaşırlar ıslanmıyordu.
  • Arkadaşlar çok harika ve yaratıcı bir topik olmuş kutlarım.
    Aklıma ilginç bir fikir gelirse kesin yazacagım fikirlerinizin saçma oldugunu düşünmeden yazın gercekten cok hoşuma gitti bu topik sürekli izlicem

kolay gelsin
  • BENİM SAYISIZ FİKİRLERİM VAR....ÇOK GELİŞMİŞ VEYA ÇOK BASİT ONLARCA ÇALIŞMAM OLDU....

TUVELET DELİKLERİNDEKİ OTOMATI 15 SENE ÖNCE TASARLADIM DALGA GEÇTİLER..ŞİMDİ HER TUVALETTE VAR...

ŞUAN MAKASLI ASANSÖR SİSTEMİ İLE UĞRAŞIYORUM..10 Katlı BİNALARA KADAR İŞ GÖRÜR VE 4 TONA KADAR RAHAT KALDIRIR.

HİDROLİK SİSTEMİ İLE ÇALIŞACAK..BURADA ŞEKİL OLARAK ANLATAMIYORUM AMA ÇOK MAKUL VE GÜVENLİ...
  • RAHMETLİ BABAM ÇİFTÇİ OLMASINA RAĞMEN 1976 YILINDA OTOMOBİLİN 4 TEKERİNE DİNAMO TAKARAK YAKITTAN TASARRUF ETTİREN SİSTEM GELİŞTİRDİ VE MÜHENDİSLERE SUNDU..DEĞERLENDİRECEZ DEMİŞLER ÖYLE KALDI...

ARKADAŞLAR İDDA EDİYORUM EN BÜYÜK BULUŞ YİNE MIKNATISA DAYALI OLACAK...

KOD ADI..: TERS YER ÇEKİMİ

MIKNATISIN AYNI KUTUPLARI BİRBİRİNİ İTİYOR....EĞER YER ÇEKİMİNİ MIKNATISA BENZETİRSEK VE BENZER ENERJİYİ YER ÇEKİMİNE KARŞI KULLANIRSAK SONUÇ ALBİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM....
  • Yağmur taneciklerinden önce klavyenizdeki Caps Lock "taneciğini" kullanmayı öğrenmenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redstorm -- 25 Ocak 2007; 12:43:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozas

RAHMETLİ BABAM ÇİFTÇİ OLMASINA RAĞMEN 1976 YILINDA OTOMOBİLİN 4 TEKERİNE DİNAMO TAKARAK YAKITTAN TASARRUF ETTİREN SİSTEM GELİŞTİRDİ VE MÜHENDİSLERE SUNDU..DEĞERLENDİRECEZ DEMİŞLER ÖYLE KALDI...

MIKNATISIN AYNI KUTUPLARI BİRBİRİNİ İTİYOR....EĞER YER ÇEKİMİNİ MIKNATISA BENZETİRSEK VE BENZER ENERJİYİ YER ÇEKİMİNE KARŞI KULLANIRSAK SONUÇ ALBİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM....

Bu benim ilkokul 8. sınıf bilim şenliği projemdi,tek sunuşta direk seçilmiştim,sonra maddi yetersizlikle yüzünden projeam yarım kaldı ama öyle dendiği gibi kolay bir şey değil,ilk önce yerçekimini iyi tanımalıyız,ayrıca sadece mıknatıs değil diğer birçok madde var yerçekimine karşı koyabilen....

• quote:

Orjinalden alıntı: redstorm

Yağmur taneciklerinden önce klavyenizdeki Caps Lock "taneciğini" kullanmayı öğrenmenizi tavsiye ederim.

BENDE ŞEKİLCİ OLMAMANIZI TAVSİYE EDERİM...
  • quote:

Orjinalden alıntı: RackleSS

quote:

Orjinalden alıntı: ozas

RAHMETLİ BABAM ÇİFTÇİ OLMASINA RAĞMEN 1976 YILINDA OTOMOBİLİN 4 TEKERİNE DİNAMO TAKARAK YAKITTAN TASARRUF ETTİREN SİSTEM GELİŞTİRDİ VE MÜHENDİSLERE SUNDU..DEĞERLENDİRECEZ DEMİŞLER ÖYLE KALDI...

Bu benim ilkokul 8. sınıf bilim şenliği projemdi,tek sunuşta direk seçilmiştim,sonra maddi yetersizlikle yüzünden projeam yarım kaldı ama öyle dendiği gibi kolay bir şey değil,ilk önce yerçekimini iyi tanımalıyız,ayrıca sadece mıknatıs değil diğer birçok madde var yerçekimine karşı koyabilen....

HANGİ MADDELER MESELA ?

• Bir tane vardı şu anda aklıma gelmiyor ama ana mantığı çok yüksek derecede soğukta ~200* süper bir tür çekim alanı oluşturuyordu ve havada kalabiliyordu...Hatta youtube'da videoları vardı....
  • Televizyonda Kudüste bir taş görmüştüm..Havada duruyor..hamileler çocuğunu düşürüyormuş görünce..altına destek koydular..

O taşı araştırmak lazım.Mutlaka vardır yer çekimine karşı koyan madde..
  • iyi topic .. benimde bole dusuncelerim var yakinda hayata gecircem..
  • ben yerçekiminin nedenini buldum ama küçüğüm büyüdüğüm katıtlayacağım öz kütle ile ilgili
  • quote:

Orjinalden alıntı: lucario

ben yerçekiminin nedenini buldum ama küçüğüm büyüdüğüm kanıtlayacağım öz kütle ile ilgili

akıl yaşta değil baştadır...
  • şimdik bişi aklıma geldi kesinlikle yapılmıştır ama ben genede diyim içimde kalmasın.

genelde herkes ewimin camı kapısı açık kaldımı dıye dusunur sureklı. (uzun yola cıktıgında olur bu genelde) bi şimdik cam we kapılara bi şekilde elektirik devresi bağlayalım ucuna da ampul gibi bişi bağlayıp istedigimiz yerine koyalım ewimizin. butun kapılar we pencereler kapalı oldugunda kontrole gerek kalmaz deilmi ? biraz saçma mı oldu ne.
  • quote:

Orjinalden alıntı: id0ntkn0w

şimdik bişi aklıma geldi kesinlikle yapılmıştır ama ben genede diyim içimde kalmasın.

genelde herkes ewimin camı kapısı açık kaldımı dıye dusunur sureklı. (uzun yola cıktıgında olur bu genelde) bi şimdik cam we kapılara bi şekilde elektirik devresi bağlayalım ucuna da ampul gibi bişi bağlayıp istedigimiz yerine koyalım ewimizin. butun kapılar we pencereler kapalı oldugunda kontrole gerek kalmaz deilmi ? biraz saçma mı oldu ne.

Saçma değil tabiki..Ama iş kapı pencere ile bitmiyo..elektirikli aletler fişte takılımı kaldı gibi endişelerde var..Şarteli kapatsan buzdolabı vs.vs..bunlarıda hesaplamalı...

Ben bugün araç tekerlerine tek tuşa basılarak takılıp çıkartılabilecek zincir üzerinde kafa yorucam.
  • GÜZEL BİR TOPİCMİŞ TAKİP EDECEĞİM
  • ilk önce tahtadan tekerlik yaptım evin arkasında sora ortasına delık actım.sora mıknatıs yerleştirdim ortası na büyükce.bir ip aldım ucuna mıknatısı bağladım.tekerliği dik olarak koydum,ipide tam yukarısına tuttum ve sonuc : hızlıca sağdan sola , soldan tuttuysanız soldan sağa doğru donmeye basladı.bi makina kadar benım ıcadımda bu
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.