Şimdi Ara

Atlanta HD box to Medialink Black panther dönüşümü ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
3.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam beyler , Atlanta HD box'a artık desteğin kesilmesi sonucunda yazılım çıkmamasından ötürü Medialink'in ürettiği Black panter isimli cihaza dönüşüm işlemi yapan oldumu hiç ? Zira Black panther için yazılım desteği halen verilmekte , geçen gün dm800se ile Atlanta hd box''un görüntü kalitelerini karşılaştırdığımda Atlanta hd Box'ın çok daha kaliteli görüntü verdiğini anladım elimde de hali hazırda Atlanta h box varken cihazı Black panther modeline çevirip elimdeki cihazı değerlendirmek istiyorum

http://www.alisat.ws/42435-alisat/app/2.%20ML%20Black%20Panter%20series/6.%20BP_Other%20models/

Dönüşüm için olan prosedür şöyle imiş ;

1. Uydu cihazının elektrik kablosunu çıkarın.
    2. Atlanta Anakod yazılımını bilgisayara indirin. (Forumda mevcut)
    3. Fat32 formatında flash diske format atın.
    4. İndirdiğiniz anakod yazılımının zip ini açın. İçindeki UPDATE klasörünü flash diske kopyalayın.
    5. Flash diski uydu cihazına takın ve elektrik kablosunu takın bekleyin. Ekranda önce Please Wait yazısı çıkacak ve arkasından WRITING uyarısı çıkarak yüklenmeye başlayacaktır.
    6. Yükleme bittikten sonra ekranda kırmızı power işareti belirecektir. Bu şekilde cihaz kalacak ve elektriği kesilmeyecek.
    7. Flash diski uydu cihazından çıkarın ve içindeki UPDATE klasörünü silin. Daha sonra uygun yazılımı (medialink) indirerek zip i açın ve UPDATE klasörünü flash diske atın.
    8. Ben yazılımlarıhttp://www.alisat.ws adresinden indirdim. (Benim cihaz atlanta T tuşlu ve 1 kart 2 CI mödül girişli uygun yazılım ML BP_2ci 1card_v256.zip)
    9. Daha sonra flash diski cihaza takın ve 10 saniye bekledikten sonra kumandadan uydu cihazını çalıştırın. Yükleme bittikten sonra uydu cihazı reboot edecektir. Flash diski çıkarın. Uydu cihazı açılacak ve ayar ekranı karşınıza gelecektir.
    10. Atlantanın kanal listesini yükleyemezsiniz hata veriyor. Tekrar uydu taraması yaparak kanalları eklemek gerekiyor.
    11. Ben bu şekilde yükledim ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. (Atlanta T tuşlu 2 modül +kart girişli) Diğer cihazlarda ne tür sorunlar olur herhangi bir bilgim yok denemedim.

Ancak ben de denemedim aranızda deneyen oldu mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 16 Kasım 2015; 15:52:09 >

• Bu şekilde elimdeki goldmaster HD1070 modelini HD1045 modeline dönüşüm imkanı olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de T tuşlu olmayanından var. Musait bir zamanımda deneyip konuya yazarım

• Bu yazılımın mevcut 2.47 yazılımına göre ne avantajları var bilgi verirseniz sevinirim
  • Uyarı: Bu işlem cihazını açılmaz hale getirebilir. Sorumluluk kabul etmem. Acemi iseniz hiç denemeyin.

Önce anakod yazılımını indirin. İçindeki update klasörünü eski bir flash belleğe atın. (flash bellek fat32 formatlı olacak)
    http://update.atlanta.com.tr/manuel/1_UYDU_ALICILARI/HDBOX_IKI_MODUL/ANA%20KOD.rar
    Flash takılı iken cihazı açın. Yazma işlemi başlar.

Medialink yazılımını update klasörüne attıktan sonra aşağıdaki dosyayı da aynı yere atın. Yoksa olmuyor.

http://www.yukletr.com/download.php?file=98262705034fd8dc8f2427960bdee66e

İkinci el Atlanta HDBOX tuşsuz 2 modül 1 kartlı modelden aldım. 1.81 versiyonla gelmişti. 2.47'ye güncelledim. Sonra da bu yazılımı görüp yükledim.

Önce anakod yazılımını attım, sonrada medialink yazılımını güzel oldu. 2.56 versiyona yükseldi. (4 gb'lık eski bir flashı fat32 formatında formatlayarak kullandım.)

Attığım medialink yazılımı da bu adreste.

http://www.alisat.ws/42435-alisat/app/2.%20ML%20Black%20Panter%20series/6.%20BP_Other%20models/BlackPanther%202CI%201Card/ML%20BP_2ci%201card_v256.zip

Şimdilik sorun yok. Kanal listesi eskileri olmaz. Elle tarama yapın. Dsmart modül çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 16 Kasım 2015; 22:59:12 >

• eteksen kullanıcısına yanıt
    Hocam linlten indirme yapamadım. Dosya 4 ay sonra silindi fln diyor. Yeniden yüklemeniz mümkün mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: kirchoff_01

Hocam linlten indirme yapamadım. Dosya 4 ay sonra silindi fln diyor. Yeniden yüklemeniz mümkün mü?

Direk üstüne tıklayın kopyala yapmayın linke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

Hocam siz yüklemişsiniz görsellerde çok iyi duruyor görüntü kalitesi nasıl orjinal yazılımına göre ? cccam performansı filan biraz bilgi verirseniz iyi olur bendeki versiyon T tuşlu 2 modül girişli 1 kart girişli versiyon buna olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 16 Kasım 2015; 22:49:07 >
  • demekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19 -- 16 Kasım 2015; 22:52:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

Hocam siz yüklemişsiniz görsellerde çok iyi duruyor görüntü kalitesi nasıl orjinal yazılımına göre ? cccam performansı filan biraz bilgi verirseniz iyi olur bendeki versiyon T tuşlu 2 modül girişli 1 kart girişli versiyon buna olur mu ?

Cihazı yeni aldım. Gözüm çok hassas değildir. O yüzden görüntüye yorum yapmam.
    Cccam serverım şu an yok.
    T tuşlu modele daha önce yükleyip çalıştıranlar olmuş. Çalışır diye düşünüyorum.
    Sorun olduğu durumda anakod sonra atlanta 2.47 atabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19

demekte fayda var.

Detay verirseniz belki yardımcı olabilirim. Hangi modele sahipsiniz? Neler yaptınız? Ekranda ne yazıyor?
  • Atlanta HDBOX'ı yeni aldım. Eskiden bir ara kullanmıştım. Tahminimce orjinal 2.47'den sonra Medialink 2.56 yazılımı arasında çok fark yok gibi. Görsellik biraz daha farklı sadece. Son versiyon değişikliklerine bakarsanız adult channel work ifadesi var.

Yani orjinal yazılımla mutlu iseniz hiç geçmeyin. Ama macerayı severim şöyle biraz farklılık olsun ya da orjinal yazılımda sıkıntım acaba bu yazılımda gider mi diyorsanız deneyebilirsiniz.
    Hocam ben bu yazılımı 2.47deki ip tv sorunu için yüklemek istiyordum. Yayını alırken önbelleğe alırken sürekli bekletiyor. Bunu yüklersem düzelir mi sizce? Cihazın önbelleğinin kaç olduğunu bilmiyorum belki ondan da kaynaklanabilir.

• quote:

Hocam ben bu yazılımı 2.47deki ip tv sorunu için yüklemek istiyordum. Yayını alırken önbelleğe alırken sürekli bekletiyor. Bunu yüklersem düzelir mi sizce? Cihazın önbelleğinin kaç olduğunu bilmiyorum belki ondan da kaynaklanabilir.

İptv'nin mükemmel çalışmadığını okumuştum orjinal yazılımda. Önbellekleme her zaman olmalı diye düşünüyorum. Data sürekli akmayabiliyor. Elimde şu an iptv linki yok. Örnek yollarsanız denerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 17 Kasım 2015; 10:15:00 >
  • Hocam pm attım bakabilirseniz sevinirim
  • quote:

Hocam pm attım bakabilirseniz sevinirim

IPTV girdim önce nereden oynayacak göremedim. Sonra kanal listesinde buldum iptv düğmesi var. Verdiğiniz link sanırım free. O yüzden ses geldi azıcık görüntü yok sonra hata verdi start fail.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 17 Kasım 2015; 19:13:51 >
    Hocam bulmuşsunuz herhalde yerini. Deneyebildiniz mi?

• quote:

Hocam bulmuşsunuz herhalde yerini. Deneyebildiniz mi?

50 tane bulduğum link denedim. Ama sanırım çoğu göçük. Daha görüntü açamadım.
  • http://turkvod.com/forum/showthread.php?tid=3&page=4
    Burada son olanlar biraz açıyor. Ama free iptvler çok iyi olmuyor genelde.

Mesela bu çalışıyor.
    http://212.200.101.3:5000/udp/237.0.0.60:5000

http://178.219.48.14:8000/nat-geo

http://91.204.214.106:23311/stolen/436t/backdoor.hfs
    (Bu idman tv iyi çalışıyor şu an)

Yani işin özü paralı iptv almak lazım. O da serverı, bant genişliği vs yeterli olandan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 17 Kasım 2015; 20:00:20 >

• Gerçekten düzgün çalışıp çalışmadığını anlamak için paralı iptv lazım. Denemek için paralı adres atan olursa dener videosunu koyarım. Ya da yollarım kendine.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.