Şimdi Ara

Cep Telefonu üzerinden Bluetooth ile internete bağlanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bir akrabam notebook 'una bluetooth dongle takıyor ,faturalı telsim olan hattı için internete bağlanabilmek için almış olduğu bir servisi kullanarak bluetooth u kullanarak telefon üzerinden internete bağlanıyor.

Bende benzer bir çözüm arıyorum.

Bu bağlantının hızı ne kadar olur bilen var mı?

ayrıca tavsiye edebileceğiniz ADSL veya 56 K dışında sabit telefon hattı olmayan ve wireless internet olmayan yerlerde bağlantı kurma araçları veya cep telefonu şebeke servisleri nelerdir?

• fikri veya bilgisi olan yok mu?
  • bağlantının hızı baya yavaş oluyor.çevirmeli bağlantı gibi ve çok pahalı gprs ten bağlanmak. bi ara bende denemiştim
  • quote:

Orjinalden alıntı: dimitroyati

bağlantının hızı baya yavaş oluyor.çevirmeli bağlantı gibi ve çok pahalı gprs ten bağlanmak. bi ara bende denemiştim

Telsim : 1 aylık sınırsız ,50 ytl miş
  • GPRS 4+1 icin download hizi 80 kbps... 3G bile ilk baslarda 384kbps olacak.

Ev icin ADSL her zaman daha iyidir.

Yerlesik olmayanlar icin GPRS iyi ama iyi dusunmek lazim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ali_7

GPRS 4+1 icin download hizi 80 kbps... 3G bile ilk baslarda 384kbps olacak.

Ev icin ADSL her zaman daha iyidir.

Yerlesik olmayanlar icin GPRS iyi ama iyi dusunmek lazim.

evde ADSL kullanıyorum ama 1 - 1.5 ay seyahatte olacağım ve bir şekilde internet sorununu çözmem lazım.

GPRS için tavsiyeniz nedir?

Turkcell -[ Çok daha pahalı diye biliyorum ]-
    Telsim
    Avea

bunlardan hangisi, ayrı ayrı fiyat ve kalite-hız bakımından iyi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktifnet -- 25 Aralık 2006; 0:48:21 >
  • telsim gittiğin yerlerde çekiyorsa telsim alman en mantıklısı.diğerleri normal şartlarda çok pahalı.

turkcell için burdan bakabiirsinhttp://www.turkcell.com.tr/index/0,1028,301309,00.html

forumlarda gezeceksen en iyisi telsim olur.tabi kullanma sıklığına bağlı.sadece msn için ise turkcellde olabilir.

ben telsim derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nih@ttr

telsim gittiğin yerlerde çekiyorsa telsim alman en mantıklısı.diğerleri normal şartlarda çok pahalı.

turkcell için burdan bakabiirsinhttp://www.turkcell.com.tr/index/0,1028,301309,00.html

forumlarda gezeceksen en iyisi telsim olur.tabi kullanma sıklığına bağlı.sadece msn için ise turkcellde olabilir.

ben telsim derim.

Ben de Telsim düşünüyorum.

Peki Telsim 'in bu hizmetini kullanan veya bilgi alabileceğim bir sayfasını bilen var mı?

• TÜRKİYE'DE EN HIZLI GPRS TELSİM'DE!
    IT sektörü için önemli referans kaynakları arasında bulunan haftalık bir dergi, Türkiye'de hizmet veren üç operatörün GPRS performansını test etti. Telsim, test sonuçlarında özellikle web performansında diğer operatörlere açık arayla fark atarak birinci oldu. Download hızında ise yine başarılı bir performans sergileyerek ikinci sırada yer aldı.

İşyerlerinin yoğun bulunduğu ve cep telefonlarının fazla kullanıldığı Gayrettepe, Taksim ve Maslak semtlerinde yapılan web performansı testlerinin sonuçlarında, Telsim'in en yakın rakibinin performansından yaklaşık 2 kat daha hızlı web bağlantısı sunduğu görüldü. (Habere ulaşmak için:www.itb.com.tr)

Telsim'de GPRS 5 senedir kullanılıyor.
    Uyumlu cep telefonları ile yüksek hızda Internet, intranet ve paket data erişimi sağlayan GPRS servisi 16 Ağustos 2000 tarihinden itibaren Telsim abonelerinin hizmetindedir.

Telsim, WAP'tan sonra veri iletişimindeki en son teknoloji olan GPRS'i (General Packet Radio Service) Türkiye'de ilk olarak hizmete sundu. Telsim, bu teknolojiyi sunan dünyadaki üçüncü operatör olma unvanını da taşıyor. Internet'e bağlanarak sörf yapma, e-mail, enformasyon ve WAP gibi servislerin kullanımı ile ilgili yapılan testler başarıyla sonuçlandı. Telsim, GPRS'i 100 milyon dolarlık bir yatırımla hizmete aldı.

Artık MyCep ve Starcep Aboneleri de GPRS Kullanıyor Hemde Sınırsız
    Şimdi bu fırsattan MyCep ve Starcep aboneleri de aylık 750 kontör karşılığında sınırsız, özgürce yararlanabileceklerdir.

Kontörlü GPRS aboneliğinden faydalanabilmek için abonelerin hattının aktif olması, GPRS ayarlarını yaptırması; kontör bakiyesinde en az 750 kontör bulunması, GPRS servisini açtırması gerekmektedir.

Sınırsız GPRS hizmeti 750 kontör düşüldükten itibaren 30 gün geçerlidir.
    30 günün sonunda abonenin hesabında yeterli kontör bulunmaması durumunda hizmetten faydalanamaz. Hizmet bedeli, kontör bakiyesi 750 kontöre ulaşınca otomatik olarak düşülmektedir. GPRS aboneliğinizi 444 0 542'den Telsim Hizmet merkezlerinden açtırabilirsiniz.
    -[ 750 kontor alarak 1 ay sınırsız kullanılabiliyor ]-

• ne bu şimdi reklammı :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.