Şimdi Ara

Aktif gürültü engelleme Ford araçlara da geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aktif gürültü engelleme Ford araçlara da geliyor

Otomobil modellerinin kabin için gürültü seviyeleri büyük önem taşıyor. Konforlu bir yolculuk için bakılan ilk unsurlar arasında yer alan gürültü seviyeleri, yeni nesil otomobillerde iyice azaltılsa da otomobil üreticisi Ford daha iyisi için çalışıyor. 

Ford'un yeni geliştirdiği teknoloji gürültü engelleme teknolojisine sahip kulaklıkların çalışma mantığına benzer bir süreci otomobiller içerisine getiriyor. "Active Noise Control" olarak adlandırılan sistem, kabin içerisine yerleştirilen üç adet mikrofonla gürültü seviyesini ölçüyor ve diğer sürüş verilerini de dikkatlere alarak zıt ses dalgaları oluşturarak (Dahili hoparlörler ile) çok daha sessiz bir yolculuk yapılmasına yardımcı oluyor.

Araç içi gürültünün istenmeyen bir unsur olduğunu ve sürücülerin zihinsel düşünme gücünü düşürerek stres ve dikkat dağınıklı yarattığını belirten Ford İngiltere sağlık müdürü Dr John Cartwright, ANC sistemiyle bu gürültüyü ortadan kaldırabildiklerini ve böylece sürücülere çok daha konforlu ve sakin bir yolculuk sağlayabildiklerini belirtiyor.

Ford'un ilk olarak Mondeo Vignale içerisinde kullanmaya başladığı sistem, gelen bilgilere göre müzik ile konuşma ses seviyelerine olumsuz bir etkide bulunmuyor. Ayrıca sistem aşağıda yer alan video içerisinde de rahatlıkla görebileceğiniz görevini oldukça iyi şekilde yerine getiren "Akustik" camlar ile destekleniyor.

• Cok guzelmis ,boyle teknolojilerle gelin . Arac mondeo sanirim o da guzel geldi gozume .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam verimli çalışırsa heleki istanbul gibi kalaabalık yerlerde araba seçimini direk etkileyecek bir teknoloji.

• Honda Civic hb de de vardı ama pek işe yaramıyor deniyordu.

• 2016 yılı Amerikalilarin ve Japonların yılı olacak

İnovatif çalışmalar ortada kullanıcıyı denek yerine koymak yerine son kullanicinin sorunsuz kullanmaya hazır olduğunda sunarak teknolojinin daha stabil ilerlemesini sağlıyorlar.

Fordu tebrik etmek lazım nokta atışı yapmış

• ford iyi arge yapiyor adamlar

• Hazır volkwagen'de darbe yemiş basın gazaa

• Vignale Türkiye'ye gelseydi bizim için anlamı daha büyük olurdu. Ayrıca 1.6 dizel Mondeo'ya powershift şanzımanı koymayarak Ford büyük hata yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: highgen

2016 yılı Amerikalilarin ve Japonların yılı olacak İnovatif çalışmalar ortada kullanıcıyı denek yerine koymak yerine son kullanicinin sorunsuz kullanmaya hazır olduğunda sunarak teknolojinin daha stabil ilerlemesini sağlıyorlar. Fordu tebrik etmek lazım nokta atışı yapmış

Bana kalırsa Almanların yılı olacak.

E serisi, 5 serisi, Tiguan modellerine yeni kasa geliyor. Üçünde de 1600cc altı dizel motor ve otomatik şanzıman kombinasyonu olması muhtemel. Bu modeller çok sayıda satış yapacaktır.

Ben de araba alma aşamasındayım. Japonlarda CR-V kritelere uyuyor bir tek. Onun da tasarımını beğenmiyorum.
    2016'da çıkacak yeni modeller var mı?

• Sistem bir halta yaramıyor. Akustik cam, vakumlu kapılar ve tok malzeme ile olur bu işler. Ford da işini biliyor. Akustik cam koymuş ama daha sukse yapacak ya aktif noise cancellation gibisinden zamazingo kasmis.

• 2013 Senedin de aldigim Civic Hb'de var bu sistem..Ama tabi ne denli faydasi var bilemedim...

• Serefsizim benim aklima gelmisti

• Ford mu...

• Araba cok guzel ben buradayım diyor resmende bu vignale nin türkiye deki mondeolardan farkı nedir?

• Kadın dırdırını engeller mi bu?
  • Noise canceling isminde bi arastirin bakalim bu teknoloji saglikli miymis

• Ford dan sasmam abi

• Verimli çalışırsa super olur yol vs sesi duymayiz....

• Ambulans sesi desem

• yine baş mühendis alman...

bu araç Türkiyeye gelmeyeceği için sorun yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.