Şimdi Ara

Punto Evo Isı Sensörlü Sağ Ayna Değişimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
3
Favori
2.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Punto Evo’ların sağ aynalarının içine dış ortam ısı sensörü gizlenmiş durumda. Yan sanayi aynaların içinde ısı senserü mevcut değil. En azından ben bulamadım. Eğer bu aynalardan takarsanız gösterge panelinde dış ortam ısısı “----“ şeklinde gösterilecektir. Aynaya yetkili serviste 250 – 300 TL (Dış boyama hariç) arasında fiyat istiyorlar. Yan sanayi aynanın fiyatı ise 80 TL. Bu aynaya yurt dışından 0,98 $’a getirttiğim 1 adet NTC su geçirmez problu sensör ilave ederek değişim maliyetini yetkili servisin çok daha altına düşürebilirsiniz.

Öncelikle aşağıdaki ürünü almanız gerekiyor. Gelmesi bir ayı geçebilir.
    http://www.aliexpress.com/item/1M-NTC-Thermistor-Temperature-Sensor-Waterproof-Probe-Wire-10K-1-3950/32259643160.html

1. Üç adet vidayı çıkartarak eski aynayı çıkartın aynı şekilde yeni aynayı kaportaya monte edin.
    2. Soketileri henüz bağlamayın.
    3. NTC sensörün ucundaki bizim kullanmayacağımız soketi kesin ve kablonun ucundan bir bölüm sıyırın. Daha sonra aynanın uygun bir yerine bu sensörü sabitleyin ve kablosunu soketin yanına çekin.
    4. Ucunu sıyırdığınız sensörün kablolarını resimde görüldüğü gibi araçtan çıkan soketin baştaki iki pinine sokun ve aracı marş konuma alıp göstergede ısı gösteriyor mu kontrol edin.
    5. Araç göstergede ısıyı gösteriyorsa aynanın soketini kabloyu sıkıştıracak şekilde takın. Eğer araç soketinin kablosunu sıyırarak sensörü buraya eklerseniz daha sağlıklı olur. Ben orjinalliği bozmamak için anlattığım şekilde tercih ettim.
    6. Aynanın kapaklarını kapatabilirisniz.

Bu arada yan sanayi aynaların bazılarında rezistansta mevcut değil. Rezistanslı olanını almanızı tavisiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihcet -- 13 Kasım 2015; 22:18:57 >

• Teşekkürler yıllar sonra işimi yaradı bu yazı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.