Şimdi Ara

ÜNİVERSİTE BIRAKMA ASKERLİK ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 yıllık bir bölümde okuyorum şuan 3.sınıftayım alttan çok ders var bitecek gibi değil zaten 1 dönem hiç gitmedim okula bu sene Aöf'den Adalet bölümüne(2 yıllık) kayıt yaptırdım şimdi bırakırsam askerlik durumum ne olur ?

• Güncel...
  • 12 ay askerlik yaparsın bittiği zaman er olarak bence bırakma
  • pulpfiction92 kullanıcısına yanıt
    Hocam ön lisansı bitirince direk alınıyor muyuz yoksa tecil hakkı var mı ?
  • 2 yıl tecil hakkın var yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.A.F

4 yıllık bir bölümde okuyorum şuan 3.sınıftayım alttan çok ders var bitecek gibi değil zaten 1 dönem hiç gitmedim okula bu sene Aöf'den Adalet bölümüne(2 yıllık) kayıt yaptırdım şimdi bırakırsam askerlik durumum ne olur ?

arkadaşım lisans programını yarıda kesip aöfye kayıt yaptırıcak olursan tecilin sonlanır anlıycan buyuk sıkıntı.iyisi mi ikisini de bir arada idare etmeye bak.
  • quote:

Hocam ön lisansı bitirince direk alınıyor muyuz yoksa tecil hakkı var mı ?

önlisans mezunlarının 1 yıl tecil hakkı bulunuyor hocam
  • iLkBaHaRsOnBaHaR İ kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam bende öyle yapmaya karar verdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 yıllık bitirip, kısa dönem askerlik yapıp bir an önce iş hayatına atılmak daha iyi.
  • Merhaba arkadaslar benim soyle bir sorum var onlisans mezunu olduktan sonra dgs ile bir universiteye yerlestim ve bir yil sonra kayit aildim sildikten sonra universite terk statusunden tecil islemi yaptirdim ve 2017 sonuna kadar tecil aldim ancak bu islemden sinra baska bir universite 4 yillik bolumune kayot oldum ve bazi nedenlerden dolayi okulu birakma durumundayim onumuzdeki sene dgs ile aoften devam edebilir miyim ayni bolumde okumak istiyorum aofe gecersem tecil islemim normal statude mezun oluncaya kadar devam eder mi cevaplariniz icin tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • montana355 M kullanıcısına yanıt
    Açık Öğretim Fakültesinde'de örgün'deki tüm öğrencilik haklarından yararlanıyorsun yani askerlikte dahil
  • quote:

Açık Öğretim Fakültesinde'de örgün'deki tüm öğrencilik haklarından yararlanıyorsun yani askerlikte dahil

cevabın için sağol hocam kafama takılan şey, bir kez terk statüsünden tecil ettirmiştim bir daha bunu yapabilir miyim aöf kayıtta durum belgesi isteyecek bir sorun çıkmaz sanırım?
  • Onu bilmiyorum hocam Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinden bulabilirsin heralde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.