Euro Civic Kulübü
2070 Cevap258450 Görüntüleme23 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
12 gün cezanın,
6 gün 4 sa. 55 dk. kadarı kaldı.
24 Aralık 2006; 18:18:05 

EURO CIVIC kullanıcıları paylaşım ve bilgi kulübü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sicakyuz -- 14 Ekim 2011; 0:08:58 >

1334 Mesaj
24 Aralık 2006; 20:19:03 

bende burdayım buyurun.

Today Tomorow Toyota Tofaş
Cumhuriyet'e sahip çık!

77 Mesaj
2 Ocak 2007; 12:37:24 

Selamlar...
Bende 97 Euro Civic kullanıcısıım. Aracım duz vites 160 km. de ama hala motorda tek bir tık bile yok..
Arac ozellikle cok konforlu ve ic malzeme kalitesi 97 - 2000 arası turkiyede uretilen civiclerden cok daha kaliteli.. Aracım sehir ici ortalama 190 -200 Sehirdısı 150 kurus. Bazen arabamı satip yeni bir model mi alsam diye dusunuyorum ama sırf su ekonomik yakıtı yuzunden arabayı elimden cıkaramıyorum. Aracım 1400 cc olan modelden. Ama 95 beygir guc uretiyor.
Sizlerden ricam sizin Euro Civic leriniz ortalama ne kadar yakıt tuketiyor..

Arabanın en sevmedigim yonu farları cok kotu. Iyi bir ampul taktırmama ragmen hala gorus cok kotu. Artık uzunları kullanıyorum. Ne gariptir kimsede uzun kullandıgımı anlamıyor..

1334 Mesaj
6 Ocak 2007; 12:53:32 

quote:

cchacalls

--------------------------------------------------------------------------------

Selamlar...
Bende 97 Euro Civic kullanıcısıım. Aracım duz vites 160 km. de ama hala motorda tek bir tık bile yok..
Arac ozellikle cok konforlu ve ic malzeme kalitesi 97 - 2000 arası turkiyede uretilen civiclerden cok daha kaliteli.. Aracım sehir ici ortalama 190 -200 Sehirdısı 150 kurus. Bazen arabamı satip yeni bir model mi alsam diye dusunuyorum ama sırf su ekonomik yakıtı yuzunden arabayı elimden cıkaramıyorum. Aracım 1400 cc olan modelden. Ama 95 beygir guc uretiyor.
Sizlerden ricam sizin Euro Civic leriniz ortalama ne kadar yakıt tuketiyor..

Arabanın en sevmedigim yonu farları cok kotu. Iyi bir ampul taktırmama ragmen hala gorus cok kotu. Artık uzunları kullanıyorum. Ne gariptir kimsede uzun kullandıgımı anlamıyor..

1.6 ils otomatik
yakıt gercekten iyi
ş.d. 6.3 lt
1.4 lerin daha ekonomik oldugunu
biliyorum.full depo 850-900 km yapıyor.
ben de ise 770 km.

iç diyayn hala 2001-2003 rover 45 lerde
kullanılıyor.
cizgileri hala eskimedi.

ama motor sesinden illallah geldi.
yol tutus yerliden iyi ama 35mm yayla
daha da geliştirilebilinir.

far 100 w rolesiz kullanıyorum cok iyi.
ama rolesiz kullanma.xenon düsünebilirsin.

Cumhuriyet'e sahip çık!

Uzaklaştırılmış
12 gün cezanın,
8 Ocak 2007; 1:32:26 

Tekrar merhaba...
Ben şehirdışında 6 litre değerini yakalıyorum.
Şehir içi ise 8-8,5 u buluyor.

EuroCivic'lerin aydınlatma ve far benzin ışığı problemi zaten meşurdur.
ricardozonta arkadaşımızın dediği gibi ben de 100 wattlık ampüllere geçeceğim.
Şu ana kadar yolda kalmadım(benzin ışığı yüzünden benzin bitmesi hariç)
En büyük yaşadığım sorun ise sağ ön amortisörümün patlamasıydı.
O da çok çok büyük bir sorun değil zaten.

Lütfen sizler de tecrübeleriniz anlatın.

Işık ve sevgiyle...

31 Mesaj
8 Ocak 2007; 10:22:44 

arkadaşlar,babamda 1996 euro civic var.ama bizim bir problemimiz var.aracın beyin kodları sorunlu.değişmek gerekiyor.yenisine güç yetmiyor.acaba çıkma beyin bulabilirmiyim ve nekadara mal olur.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
12 gün cezanın,
8 Ocak 2007; 11:27:17 

Geçmiş olsun sevgili orecikii.
İlk kez bir elektronik sorun duyorum Honda'da.
Tam olarak nasıl bir sorunuz var.
Gerçi sorunun beyinde olduğunu söylüyorsanız muhakkak servis söylemiştir bunu size.
Tavsiyem, aracı başka yerlere de göstermeniz.
Eğer gerçekten beyin değişecekse nereden temin edilebilir bilmiyorum.
Eğer İstanbul'da iseniz Topkapı'da falan bulanabilir belki.

Aracın tam olarak nasıl bir problemi olduğunu yazarsanız tartışabiliriz belki.

Işık ve sevgiyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihsicakyuz -- 8 Ocak 2007; 11:27:36 >

11 Mesaj
18 Ocak 2007; 12:01:53 

Arkadaşlar herkes slm bir sorum olacak, 96 model bir eurocivic var bende, kaloriferin ısıtmasından memnun değilim, daha önce radyatörü değiştirmeme rağmen hala istediğim şekilde ısıtmıyor, yani ısınıyor ama öyle çok sıcak değil, acaba bu modellerde böyle bir durummu var, yoksa benim arabayı bir göstermem mi gerekiyor, bilgilendirirseniz çok sevinirim, şimdiden tşk ediyorum, herkese iyi günler diliyorum.

Uzaklaştırılmış
12 gün cezanın,
18 Ocak 2007; 19:32:51 

Merhaba sevgili lastrealhandsome...
Sanırım senin ısıtma devrende bir sorun var.
Çünkü ben kaloriferi en fazla ikinci kamedeye kadar alabiliyorum.
Çok sıcak oluyor çünkü.
Acaba orta konsoldaki üfleç mavi konumunda mı?
Onun beyazda olması lazım.(Yanlış anlamayın, belki bilgi sahibi değilsinizdir diye söylüyorum)

Sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihsicakyuz -- 18 Ocak 2007; 21:14:35 >

68 Mesaj
1 Şubat 2007; 11:46:02 

ben de dün 98 model 130 binde 1.6 aldım araç gayet iyi gidiyor. ruhsatta 160 hp yazıyo bunların 160 hp versiyonları geldi mi türkiyeye..bir de benim de kalorifer çok az üflüyo...4 e alsam bile çok az hava veriyo..
bi de bu araçta dikkat edilmesi gerekenler neler ...ilk defa honda kullanıyorum da

Uzaklaştırılmış
12 gün cezanın,
2 Şubat 2007; 11:45:08 

Merhaba, ilk Honda'nız hayırlı olsun.
Bu konu başlığı EuroCivic'ler için açılmıştı.
Eğer aldığınız araç EuroCivic ise, 1,6 160 beygirlik olanları yok Türkiye'de.
1,6 EuroCivicler 120 beygir gücü civarıdır.
Sedanların 1,6 Vti motora sahip olanları var, belki de satın aldığınız araç budur.

Kalorifer konusuna gelince, polen filtresini kontrol et(tir)menizi tavsiye ederim.
Honda'lar sorunsuz araçlardır. Öyle aşırı dikkat edilecek husular söz konusu değildir.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Işık ve sevgiyle...

68 Mesaj
2 Şubat 2007; 14:07:51 

araç euro civic de ruhsata yanlış yazmışlar o zaman...kalorifere de baktırdıktan sonra bi de ön cam silecek suyu çalışmıyo başka da bir sorunu yok gibi...frenlerinde falan sorun çıkar mı bu modellerin..bi de okuduklarıma göre çabuk amortisör patlatıyomuş bu modeller...

Uzaklaştırılmış
12 gün cezanın,
4 Şubat 2007; 20:24:17 

Frenlerde yedek parça kullanımı çok önemli, lakin aracın frenleri tatminkar düzeydedir.
Amörtisör patlama olayı tanıdğım Euro Civic sahipleri arasında sadece benim başıma geldi.
O da yüksek hızda kötü bir çukura girmekden kaynaklandı.
150.000 km deki bir araç için çıkabilecek sorunlar bunlar.
Nihayetinde sarf malzeme denebilir.
Amörtisörlerin tanesi 70-100 YTL arasındadır. (Monroe marka)

Işık ve sevgiyle

46 Mesaj
11 Şubat 2007; 0:12:46 

merhaba aranıza yeni katılıyorum.yeni 97 model euro civic aldım.biraz ucuza aldım ama motor yağ yakıyor.bu sorun için ustalar sekman atmanın kesin olarak çözüm olmadığını hatta sekman atmak için motoru açmanın tehlikeli olduğunu söylüyor.japon arabalarda galiba sekman atmak pek kurtarmıyormuşdurumu. bu konu hakkında tecrübesi ile yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı??ve maliyetler hakkında bilgi verebilecek?

ALLAH'a EMANET OLUN

Uzaklaştırılmış
12 gün cezanın,
11 Şubat 2007; 1:00:37 

Merhabalar.
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
Şimdiye kadar bahsettiğiniz sorunla karşılaşmadım, karşılaşını da görmedim.
Bence herhangi bir motor ustasıyla değil de, özel bir Honda servisiyle görüşün.
Yetkili servisle de görüşebilirsiniz ama, biraz tuzlu fiyat verebilirler.
Eğer Kocaeli'nde iseniz yardımcı olabilirim.
Beni MSN listenize ekleyebilirsiniz.

fatih_sicakyuz@hotmail.com

Bu arada araç 1,4 mü 1,6 mı. Ve de kaç kilometrede ki yağ yakacak hale gelmiş.

Işık ve sevgiyle...

46 Mesaj
11 Şubat 2007; 12:34:06 

Araba 1.4 ve 135000 de. Benden önceki sahibi hararet yaptırmış o yüzden sorun. Fiyat olarak 1500, 2000 YTL masraf çıkartabilir dediler.Kocaeli de tanıdık özel servis varmı ve bana kaç liraya mal olur?arabayı yeni aldım ve para bittide bütçeyide fazla zorlamak istemem.

ALLAH'a EMANET OLUN

Uzaklaştırılmış
12 gün cezanın,
11 Şubat 2007; 14:19:11 

Merhabalar sevgili Tolun1903

Beni MSN listenize eklemişsiniz ama denk gelemedik bir türlü.
İzmit Yeni Gölcük Yolu'nda (Volkswagen yetkili satıcısının karşısı, Sanayi sitesinin arkda yolu) "Honda Ali" adlı özel bir servis var.
Ali Al adlı bir makine mühendisi tarafından işletiliyor.
Kendisi Honda tarafından düzenlenen teknik yarışmasında Türkiye birincisidir.
Honda Türkiye A.Ş. tarafından düzenlenen kurslardan sertifikalıdır.
Bu arada kendisi de bir Euro Civic kullanıcısıdır.

Kendisiyle görüşürseniz yardımcı olacaktır.
Telefon: 0 532 240 39 61
işyeri : 0 262 349 41 31

Bize de durum hakkında bilgi verirseniz seviniriz.
Bir de aracı ne kadara satın aldığınızı belirtirseniz memnun olurum.

Işık ve sevgiyle

46 Mesaj
11 Şubat 2007; 16:15:36 

baba sagol yaaa iyiki kesfettım burayııı.ben arayayım bı bakalım ne dıyecek.arabayı 8500 e aldım.ınsallh kurtarır sekman.

ALLAH'a EMANET OLUN

46 Mesaj
12 Şubat 2007; 19:55:57 

fatih bu arkadasa senin ismini versem kolaylık yaparmı???

90 Mesaj
13 Şubat 2007; 14:32:45 

1996 honda euro civic in jant offset ve bijon mesafesinibilen varmı 195/45/16 jant ve lastık takmayı dusunuyorum görsellıgın yanında tabıkı bu işin artıları eksılerı nelerdir orjınal jant 178/65/14 jant degıstıgınde yol tutuş benzin tuketımı konfor da cok degısıklık olurmu tabi alacagım jant ve lastık az kullanılmıs ıkıncı el olursa yapacagım sıfırı bıraz kastırabılır benı :) yardımcı olabılecek bılgı verebılecek arkadaslara sımdıden tesekkur ederım

[URL=http://img228.imageshack.us/my.php?image=photo0184bc7.jpg][IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6083/photo0184bc7.th.jpg[/img][/URL] [URL=http://img228.imageshack.us/my.php?image=photo0185hf5.jpg][IMG]http://img228.imageshack.us/img228/5766/photo0185hf5.th.jpg[/img][/URL] 1.4i bordo yesilkoy istanbul

108 Mesaj
24 Şubat 2007; 17:18:42 

96 model 1.4 eurocivic sahibiyim. arac 110 bin km de düz vites. dün şanzıman yağını değistirmek için normal tamirciye gittim. şanzıman yağının değerlerinin kaç olması konuusnda terettüd de kaldık. aracın turkce kitapciginda şanzıman yağı olarak sae 10w/30 veya 10w/40 yağ yağ yaziyor. ustaya pek normal gelmedi bu konu. benimde onayımı alarak ESSO GEAR OIL BV 75W-80 marka yağ koyduk. dogrumu yaptık bilmiyorum.

2009 Megane III HB
Dynamique 1.6 16V
PP+cam tavan
Bulut Gri

Uzaklaştırılmış
12 gün cezanın,
24 Şubat 2007; 19:51:34 

Sevgili blackline35,
Aracınızın şanzıman yağı, belirttiğiniz gibi SAE 10W 30 yağ ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır.
Bu denli ince bir yağ kullanımının sebebi, şanzımandaki kayıpları en aza indirmektir.
75W 80 yağ kullanımın teknik bir zarar vereceğini sanmıyorum.
Lakin bunu güvendiğiniz bir yetkili servise sorarsanız hem siz, hem biz rahat etmiş oluruz.
iyi paylaşımlar.

Işık ve sevgiyle...

108 Mesaj
25 Şubat 2007; 14:23:19 

Sevgili Fatih
İlgi ve alakanız icin tesekkur ederim.
Burda bi tane yetkili servis var ona sordum . ""Kapali kutu, üzerinde bisey yazmiyor yağın" dedi. Ben de şaşırdım. sizdeki aracıın kitabında manuel şanzıman yağı olarak ne yaziyor.tskler

2009 Megane III HB
Dynamique 1.6 16V
PP+cam tavan
Bulut Gri

108 Mesaj
28 Şubat 2007; 0:36:35 

castrol 10w/40 magnetec yağ ile değistirdim şanzuman yağını. vites geçişleri çok güzelleşti. hem ilk halinden hemde 75/80 yağ koyduktan sonraki halinden daha iyi oldu.

sağ ön amortisörde sorun vardı. arac ta tek ben varken sağ taraf cok hareketliydi virajlarda savruluyordum. 85 milyondan iki tane aldım her iki ön amortisörü değiştirdim. aracın sürüşü cok keyifli hale geldi.

2009 Megane III HB
Dynamique 1.6 16V
PP+cam tavan
Bulut Gri

Uzaklaştırılmış
12 gün cezanın,
28 Şubat 2007; 9:05:41 

Sevgili blackline,
Honda'nızın tatmin edici hale gelmesine sevindim.
Amortisör sorunu yukarıdaki konularda belirttiğim gibi benim de başıma gelmişti.
Ben de değiştirdikten sonra gayet rahatladım.
Ama bendeki hepten kazıklamıştı.

(Ayrıca MSN de yazıştığımız konuları, diğer arkadaşların da tecrübe etmesi için buraya taşıma inceliğini gösterdiğiniz için teşekkür ederim)

Kazasız sürüşler...

Işık ve sevgiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihsicakyuz -- 28 Şubat 2007; 10:13:51 >

108 Mesaj
28 Şubat 2007; 12:17:47 

2003 yılı sıcak bi yaz günüydü. Arac ile şehiriçi yol alırken aracın içindeki sıcaklık rahatsız etmeye başlamıştı. Sonra birden gözüm hararet metreye takıldı , epey yükselmişti oması gereken yerden. sonra dura dura servise götürdüm. orda incelediler termostatın arızalandığını gösterdileri ve değiştirdiler. İler ki yıllarda oto dergilerine okurken bu sorunun orda da birisinin başına geldiğini gördüm. Demişlerki belli model euro civic lerde, sanırım buna benim aracta giriyor (1996 euro civic 1.4 i) böyle sorunlar oluyormuş. Sonra ki zamanlarda yolda sıcaklığa hep kontrol eder oldum. Aracın ikinci sahibiyim altı yıldır kullaniyorum termostat arızasi dısında bi arızam olmadı. Yukarda bahsettiğim amortisör değişimi kullanmadan kaynaklaniyordu.
Kazasız günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackline35 -- 28 Şubat 2007; 12:19:48 >

2009 Megane III HB
Dynamique 1.6 16V
PP+cam tavan
Bulut Gri

58 Mesaj
6 Mart 2007; 19:38:10 

Arkadaşlar merhaba,

Bir aksilik olmazsa, bende yarın itibari ile bir 98 model euro civic kullanıcısı olacağım. Dha önceden 1,5 yıl kadar babam 96 model 1,6ies kullanmıştı(otomatik) Ama yakıtı ile başedemedi ve sattı. Ama ben arabayı çok sevdiğimden, kendime almaya karar verdim,ve 1.4 is modelinde kaportası temiz(motoru detaylı incelettirmedim,umarım sorun çıkmaz) 140000km de çift airbag klimalı ve abs li bir araç buldum ve anlaştım. Yarın da satışını alacağım aracın. Aslında şeytana uyup 1.6 almak vardı ya, biraz yakıtı düşünelim dedim istanbul trafiğinde...

Arkaadaşlar hararet sorunundan bahsetmişler, babam da aynı sorunu yaşıyordu yaz aylarında. Ama o zamanlar mersin deki yetkili servisi pek ehil olmadığı için çözememişti...Demek ki bu araçta klasik bir problem. Diğer bit tespitim ise, bu araçların tavan döşemelerinde sarkmalar yaşanıyor....3 tane araçta kendim şahit oldum.

İlk sorum da acaba anadolu yakasında bildiğiniz iyi bir usta/özel servis vs. mevcut mudur?

1334 Mesaj
7 Mart 2007; 21:23:34 

bu hararet yüzünden
silindir kapagı contası
yakmayan honda motoru malesef yok gibi
(roverlar da dahil).sebebi de aracın ingiltere
hava şartlarına uyması amacıyla motorun Al
döküm olmasıymış.tabii yerseniz.

Cumhuriyet'e sahip çık!

108 Mesaj
8 Mart 2007; 16:03:38 

Ben motorun hararet yapıp kapak contasını yaktığından bahsetmedim. Bu konuda da şikayette bulunmadım. sadece euro civic lerde (belki sadece 96 modellerde vardı) termostat ta problem olabileceğinden bahsettim. Tşk.ler

2009 Megane III HB
Dynamique 1.6 16V
PP+cam tavan
Bulut Gri

393 Mesaj
10 Mart 2007; 15:53:47 

http://www.sahibinden.c...splayitem.php?a=3817723

bu araba euro civic mdir? sanki yeni kasa 1.8 hb civiclerdenmiş gibi görünüyor

Seyyar toplumsal korku satıcılarından alışveriş yapmayın!...

5 Mesaj
11 Mart 2007; 20:56:22 

kesinlikle euro civic TYPE-R.fakat model farkı ile

963 Mesaj
13 Mart 2007; 15:52:24 

Kardeş, Bostancı Sanayi sitesinde İkiler Honda'yı gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Geçen yıl Ankara'ya taşındım; ama İstanbul'da kalırken İkiler Honda'dan çok memnundum. Ankara'daki servisi de onların tavsiyesi üzerine buldum.
Hüseyin ya da Ahmet Usta: 0216 574 97 37.
(2000 1,4 civic füme 34 YK 8585) Mücahit'ten selam söyleyebilirsin. Beni hatırlamasa da arabayı hatırlar:)
Selamlar.

quote:

Orjinalden alıntı: ee1122

Arkadaşlar merhaba,

Bir aksilik olmazsa, bende yarın itibari ile bir 98 model euro civic kullanıcısı olacağım. Dha önceden 1,5 yıl kadar babam 96 model 1,6ies kullanmıştı(otomatik) Ama yakıtı ile başedemedi ve sattı. Ama ben arabayı çok sevdiğimden, kendime almaya karar verdim,ve 1.4 is modelinde kaportası temiz(motoru detaylı incelettirmedim,umarım sorun çıkmaz) 140000km de çift airbag klimalı ve abs li bir araç buldum ve anlaştım. Yarın da satışını alacağım aracın. Aslında şeytana uyup 1.6 almak vardı ya, biraz yakıtı düşünelim dedim istanbul trafiğinde...

Arkaadaşlar hararet sorunundan bahsetmişler, babam da aynı sorunu yaşıyordu yaz aylarında. Ama o zamanlar mersin deki yetkili servisi pek ehil olmadığı için çözememişti...Demek ki bu araçta klasik bir problem. Diğer bit tespitim ise, bu araçların tavan döşemelerinde sarkmalar yaşanıyor....3 tane araçta kendim şahit oldum.

İlk sorum da acaba anadolu yakasında bildiğiniz iyi bir usta/özel servis vs. mevcut mudur?

HONDA ACCORD EXECUTIVE 2008

58 Mesaj
14 Mart 2007; 12:07:56 

Teşekkür ederim Mücahit, ilk bakımda aksilik olmazsa giderim tavsiye ettiğin yere.

Aracı cuma günü teslim aldım bu arada. Gayet sorunsuz görünüyor, ama kullandkça çıkacaktır ortaya herşey. Yakıt konusunda da üzmeyecek gibi, en kısa sürede denemelerimi paylaşacağım.

8 Mesaj
17 Mart 2007; 9:23:49 

Merhaba Arkadaşlar,
Ben de aranıza dün (16.03.2007) itibariyle katıldım. Salı günü internetten bir 97 model Honda Euro Civic 1.6 ILS gördüm beğendim internette bir araştırma yapayım dedim ve Fatih arkadaşın açtığı bu foruma denk geldim, okudum ve karar vermemde sizlerin etkisi büyük oldu. Satan arkadaşla görüştük ve dün arabaya kavuştum. Gelelim arabaya gerçekten full özellikli. Harika ve aldığım arkadaşın da benim gibi titiz olması ayrıca sevindirici tabiki. Sizlere de buradan teşekkür etmek istiyorum. Umarım iyi bir seçim yapmışımdır.
Bu arada aldığım arkadaş yağını yeni değiştirmiş ve dediğine göre de 10.000 Km'de değiştiriyormuş yağını bu normal mi ve hangi yağı tavsiye edersiniz. Ayrıca km de 25Ykr (250.000) yakıyor dedi ama şehir içinde.(Sakarya) Mesajlarınızı bekliyorum

Ekteki dosya (1)

58 Mesaj
20 Mart 2007; 15:59:58 

Öncelikle hayırlı olsun demek isterim, doğru bir seçim yapmışsın.umarım otomatik değil aracın?
aracın km.sini ve kaç lira civarında aldığını sorsam ayıp olurmu :)

Benimki dediğim gibi 1.4 idi. ilk denememde 17.5 lt. (50ytl) shell 95 oktan ile, yaklaşık 250 km yol yaptım. bunun içinde cuma akşamı tuzla- ortaköy trafiği mevcut. ekonomi yaparak kullandım,yüksek devirlerde çok seyretmedim...

quote:

Orjinalden alıntı: Hayat_ONDA

Merhaba Arkadaşlar,
Ben de aranıza dün (16.03.2007) itibariyle katıldım. Salı günü internetten bir 97 model Honda Euro Civic 1.6 ILS gördüm beğendim internette bir araştırma yapayım dedim ve Fatih arkadaşın açtığı bu foruma denk geldim, okudum ve karar vermemde sizlerin etkisi büyük oldu. Satan arkadaşla görüştük ve dün arabaya kavuştum. Gelelim arabaya gerçekten full özellikli. Harika ve aldığım arkadaşın da benim gibi titiz olması ayrıca sevindirici tabiki. Sizlere de buradan teşekkür etmek istiyorum. Umarım iyi bir seçim yapmışımdır.
Bu arada aldığım arkadaş yağını yeni değiştirmiş ve dediğine göre de 10.000 Km'de değiştiriyormuş yağını bu normal mi ve hangi yağı tavsiye edersiniz. Ayrıca km de 25Ykr (250.000) yakıyor dedi ama şehir içinde.(Sakarya) Mesajlarınızı bekliyorum

8 Mesaj
20 Mart 2007; 16:11:34 

Teşekkür ederim ee1122
Arabam otomatik vites, 150.000'de ve 11.750Ytl'ye aldım. Dün depoyu doldurdum, birkaç gün sonra tekrar doldurup hesaplayacağım. Sonuçları buraya yazarım.

58 Mesaj
22 Mart 2007; 13:39:05 

Babamın 96 otomatiği, bir depo ile 450 km civarı yapıyordu şehir içinde(mersin). Enfazla 480 gördüm dedi. fikir edinmek için işine yarar diye düşündüm

quote:

8 Mesaj
22 Mart 2007; 14:15:06 

Teşekkür ederim ee1122. Dün 71Km (yaklaşık 20Km'si Ş.İ. 51Km'si Ş.D.) yaptıktan sonra merakımı yenemedim ve depoyu tekrar doldurdum, 13.5Ytl'de doldu ama ite kaka 15Ytl yaptılar ki buda yaklaşık kilometrede 21Ykr(211.000TL) yapıyor. Ama en iyi ortalamayı bir sonraki depo doldurmamda alıcam sanırım. Bu rakamlar benim için sevindirici. İlginiz için teşekkürler...

58 Mesaj
26 Mart 2007; 16:30:03 

Beyler birşey soracağım fren diskleri ile ilgili: Ön ve arka fren disklerinin kritik kalınlıkları hakkında bilgisi olan var mı? Kaç mm nin altında değiştirmeliyiz? Ve de orjinal/muadil fiyatları bilen var mıdır?

6 Mesaj
27 Mart 2007; 16:32:01 

selam arkadaşlar.bende yeni bir eurocivic kullanıcısıyım.1998 model 1.6 ies eurocivic aldım geçen hafta ve arabayı kullanmaya başladıktan sonra erçekten araba kullandığımı hissettim.Ancak benim de sizin gibi bazı problemlerim var.Mesela aydınlatma problemi...Geceleri kısalarla önümü göremiyorum uzunlar karşıdan geleni rahatsız etmiyor o kadar kötü anlıyacağınız.Farlarda hafif kararma var oto elektrikçisine gittim ya farları açıp temizliyucez yada söküp içini yıkayacağız dedi bi de 100W röle ve ampul takarsak problemi çözeriz dedi.100w ampul işi kafama yatmadı pek.Sizin görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler...

4 Mesaj
27 Mart 2007; 17:48:21 

arkadaşlar selam ben daha dün 20.03.2007
97 model euro civic 1.4i aldım 14000de 10.000 ytl ye aldım sizce iyi etmişmiyim arabanın kilpmetesi ve yaşı benim braz korkutuyoda bana yardımcı olabilirmisiniz. şimdiden tşkkrlr

eurociviccii

58 Mesaj
28 Mart 2007; 15:25:35 

Arkadaşım, öncelikle aracın hayırlı olsun. İnan o paraya alabileceğin en kalite araçlardan biridir. Yolda giderken kurbağa gibi zıplayan donanımsız bir palio vb. araç almaktansa, kullanırken keyif verecek bir japon arabası almak tercihimdir eksi yönü, yedek parçaları biras pahalıdır, sanayide az bulunur diye biliyorum...babam kendininkini hep servise götürdü, sağlam geçiriyolardı

140000 km önemli değil bu araba için, eğer çok hor kullanılmadı ise. Ama ikinci el her zaman risk taşır, sorunları kullandıkça ortaya çıkacaktır... fiyatı da uygun almışın,ben 98 140000de aldım 1.4 aracı,12.750 verdim(abs+2 airbag+klima mevcut,1.4ler genelde full olmuyor,seninki nasıl?)

quote:

Orjinalden alıntı: eurocivicci

arkadaşlar selam ben daha dün 20.03.2007
97 model euro civic 1.4i aldım 14000de 10.000 ytl ye aldım sizce iyi etmişmiyim arabanın kilpmetesi ve yaşı benim braz korkutuyoda bana yardımcı olabilirmisiniz. şimdiden tşkkrlr

4 Mesaj
28 Mart 2007; 17:23:34 

abs kilima yok dier özellikler mevcut

eurociviccii

8 Mesaj
29 Mart 2007; 11:32:15 

Arkadaşlar far problemi araçlarımızda mevcut anlaşılan. 100W röle ve ampulun, aküye zararı olabileceği söylendi bana. Arabamda Mutlu Akü var ve yeni takdırmış eski sahibi ama akü bana çok küçük geldi, amperi de az. 100W röleyle ve ampulle aküyü bitirmeyelim hemen. Ayrıca farları açınca gösterge ışığının da şiddeti azalıyor. Bunlar için çözüm fikirlerinizi burada paylaşırsanız sevinirim.

58 Mesaj
5 Nisan 2007; 14:03:29 

Evet far problemi mevcut bende de gözüken o... ben camları bir temizletip, philips diamond vision almayı düşünüyorum. yalnız farlar H4 mü? bilgisi olan var mıdır???

154 Mesaj
5 Nisan 2007; 17:49:38 

slm. arkadaslar.2 gun once 99 model otomatik euro civic aldım(12.500ytl-1.6i LS-67000km).ilk arabamdır.bunu secmiş bulundum.veya sans oldu diyeyim.otomatik aslında dusunmuyordum .ama araba cok temiz olunca, kenidimi arac pazarlıgı yaparken buldum.nuraya yazmamın nedeni ise ilk arabam olmamdan dolayı bazı seyleri eksik biliyor olabilirm.onerileriniz beni bisekilde yonlendir.ornegin bu arabanın anahtarı yaptıacam.kim yapar nekadara yapar.kitapcıgında "key number plate" die bisey ler yazmakta.bende bu sey yok.bakımları servistemi yaptırayım yoksa yetkili servis harıci bir yerde olurmu?cevaplarını veya oneileriniz beni mutlu edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aggalor -- 5 Nisan 2007; 17:52:22 >

616 Mesaj
6 Nisan 2007; 11:18:02 

Arkadaşlar 97-98 model 1.6 ies / ils
120 hp düz vites km si 90,000 i geçmemiş bir honda civic arıyorum
Özellikle düz vites olmasını istiyorum

Bana piyasa fiyatları vergisi alım-satım masrafları hakkında bilgi verirmisiniz

denizhalim@hotmail.com

616 Mesaj
6 Nisan 2007; 11:25:54 

Pardon ÖZELLİKLE DÜZ VİTES OLMAMASINI İSTİYORUM

quote:

Orjinalden alıntı: Halim7889

Arkadaşlar 97-98 model 1.6 ies / ils
120 hp düz vites km si 90,000 i geçmemiş bir honda civic arıyorum
Özellikle düz vites olmasını istiyorum

Bana piyasa fiyatları vergisi alım-satım masrafları hakkında bilgi verirmisiniz

denizhalim@hotmail.com

58 Mesaj
6 Nisan 2007; 16:54:02 

Merhabalar,

Aracın otomatiğini piyasada bol miktarda bulursun. Otomatikler biraz daha ucuzdur düzlerden(ist.da en fazla 12500 e almalısın) Tavsiyem yeni alırken bu aracı, servisten randevu alıp bir diagnose a bağlatman olacaktır. bu arada otomatiği 113 beygir olması lazım, düzü 120...

97-98 o kilometreyi geçmemiş araç bulman, eğer ist.daysan çok zor. Bulursan ve orjinal km ise, öp başına koy, hemen al derim.

Vergi miktarlarını ""motorlu taşıtlar vergi tablosu" diye arat, aşa ve yıla göre bulursun tabloyu. Alım masrafı noter ve ruhsat için 500 lira civarında tutar

Bu arada civic demişin ama, euro civic mi istiyosun, Türk yapımı kolpa civic mi ????

quote:

Pardon ÖZELLİKLE DÜZ VİTES OLMAMASINI İSTİYORUM

58 Mesaj
6 Nisan 2007; 17:19:20 

hayırlı olsun aracın aggalor, aramıza bir kişi daha kattık, ne mutlu bize
aracınla ilgili her türlü sorunu,çözümü istatistiği paylaşırsan zamanla, çok seviniriz...
67000 km demişsin ama, ben biraz şüpheciyim bu konuda,açıkçası bi kontrol ettirmende fayda var eğer ettirmediysen

anahtar meselesi biraz başını ağrıtabilir, araçta immobiliser mevcut. sağda solda yapılabileceğini zannetmem. yedek anahtarın dışında, aldığın kişi sana kırmızı bi anahtar vermedi mi? o kırmızı anahtarı servise vererek yaptırıyorsun yedeğini. hatta türkiyede değil yurtdışında yaptırılıyor diye bilmekteyim. tanesi de 200-300 lira yada $ civarındadır. Ama o kırmızı anahtar yoksa işin yaş. Yinede bir özel servise fln telefon aç sor derim., belki bizim Türk milleti bi çözüm bulmuştur bu olaya da
quote:

Orjinalden alıntı: aggalor

slm. arkadaslar.2 gun once 99 model otomatik euro civic aldım(12.500ytl-1.6i LS-67000km).ilk arabamdır.bunu secmiş bulundum.veya sans oldu diyeyim.otomatik aslında dusunmuyordum .ama araba cok temiz olunca, kenidimi arac pazarlıgı yaparken buldum.nuraya yazmamın nedeni ise ilk arabam olmamdan dolayı bazı seyleri eksik biliyor olabilirm.onerileriniz beni bisekilde yonlendir.ornegin bu arabanın anahtarı yaptıacam.kim yapar nekadara yapar.kitapcıgında "key number plate" die bisey ler yazmakta.bende bu sey yok.bakımları servistemi yaptırayım yoksa yetkili servis harıci bir yerde olurmu?cevaplarını veya oneileriniz beni mutlu edecektir.

205 Mesaj
6 Nisan 2007; 22:42:54 

selam arkadaşlar, hazır bukadar euro civic kullanıcısı bulmuşken, bu aracın süspansiyonu nasıl ? süspansiyonla alakalı bir problemle karşılaştınız mı ? teşekkür ederim...

8 Mesaj
7 Nisan 2007; 9:15:15 

Öncelikle yeni aracın hayırlı olsun. Benim otomatik vitesin beygir gücü 96. Arabam 97 model. Alım satımda 295Ytl Noter masrafı (Kasko bedeli 13.450Ytl için) var, 150Ytl Ruhsat ve plaka için (İstanbul plakayı Sakarya yaptırdım o yüzden). 130 Ytl'de zorunlu trafik sigortası var (Trafik işlerini takipçiye yaptırdım). Ondan sonra modeline ve motor hacmine göre de vergisini buradan hesaplayabilirsin. ( http://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html )
Aggalor araban hayırlı olsun. Eğer yazdıklarında bir hata yoksa bence çok iyi almışsın.
Far problemini çözen arkadaşlar varsa burada bizlerle paylaşırsa seviniriz.

20 Mesaj
7 Nisan 2007; 14:49:44 

Arkadaşlar bende dü itibarı ile 96 model 3 kapılı 1,4is 103.000 Km çok bakımlı garajdan çıkmamış bir honda Civic aldım.Bende çok bilmediğim için sanırım EuroCivic oluyor.Öncelikle diğer arkadaşlarada merhaba ve yeni araba alanlara da hayırlı olsun ve Allah kazadan beladan saklasın.Bu benim ilk arabam ve çok mutlu ve heyacanlıyım.
Ben Bodrum'da yaşıyorum ve bodrum'daki honda servisini hem beğenmiyorlar hemde ellerine düştümü affetmiyen insanlar olarak bilinen bir şöhretleri var.Sizce servis olayını nasıl yapayım.
Arabanın gaz pedalı biraz ağır gibi acaba ben acemisiyim ondanmı.
Bu araba japonya da mı üretiliyor yoksa avrupa'damı (Her ne kadar ismi Euro ile başlıyor olsada)
Birde bana tavsiye edeceğiniz birşey varmı
Şimdiden teşekkür ediyorum.

58 Mesaj
9 Nisan 2007; 10:13:17 

Arkadaşıma aracın hayırlı olsun, ama bizim bahsettiğimiz euro civic seninkisi değil euro civic lerin 3 kapılısı yok çünkü, en azından türkiyede hiç göredim
örnek olarak birkaç fotosunu koyuyorum bahsettiğimiz aracın...

Gaz pedalları yeni araçlara göre biraz ağır, normaldir diyorum. Servis konusuna gelince, mecbur olmadıkça gitme yetkili servise bence, özellikle 11 yaşında araç için. Şimdi gitsen 3-4 bin ytl masraf listesi çıkarırlar sana. İlk seferinde aracı tanıyan bir yer olsun dersen, git yetkili servise, ne eksiği var çıkarsınlar. gerekirse dışarıda özel bir serviste ya da sanayide yaptırırsın. Ama bodrumdaki imkanlar nedir bilemiyorum

quote:

Orjinalden alıntı: trenman

Arkadaşlar bende dü itibarı ile 96 model 3 kapılı 1,4is 103.000 Km çok bakımlı garajdan çıkmamış bir honda Civic aldım.Bende çok bilmediğim için sanırım EuroCivic oluyor.Öncelikle diğer arkadaşlarada merhaba ve yeni araba alanlara da hayırlı olsun ve Allah kazadan beladan saklasın.Bu benim ilk arabam ve çok mutlu ve heyacanlıyım.
Ben Bodrum'da yaşıyorum ve bodrum'daki honda servisini hem beğenmiyorlar hemde ellerine düştümü affetmiyen insanlar olarak bilinen bir şöhretleri var.Sizce servis olayını nasıl yapayım.
Arabanın gaz pedalı biraz ağır gibi acaba ben acemisiyim ondanmı.
Bu araba japonya da mı üretiliyor yoksa avrupa'damı (Her ne kadar ismi Euro ile başlıyor olsada)
Birde bana tavsiye edeceğiniz birşey varmı
Şimdiden teşekkür ediyorum.

local://upfiles/362970/5A4B3F32AD504674A258CDC81CC93BD9.jpg

local://upfiles/362970/87DB71B8D54341D99BB8D9AEC53E0BF1.jpg

local://upfiles/362970/A6A5698281744230A1A26B752E04BF47.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ee1122 -- 9 Nisan 2007; 10:15:48 >

20 Mesaj
9 Nisan 2007; 11:03:46 

.SEVGİLİ EE1122 CEVABIN İÇİN TEŞEKKÜRLER.ZATEN ARAÇ 103 KM DE VE SERVİS KİTAPCIĞINDA 100 BAKIMI YAPILDI KAŞESİ VAR.ARAÇ TEMİZ OLDUĞU İÇİN BEN PERİYODİK KONTROLLERİNİ YAPTIRACAĞIM SERVİS KOONUSUNDA KARARSISIZIM.bU ARAÇ HANGİ ÜLKEDE YAPILDIĞINI MERAK EDİYORUM.

58 Mesaj
9 Nisan 2007; 11:03:52 

herhangi bi sorunla ben karşılaşmadım, ama biras hassas amortisörler sanırım, hor kullanımda kolayca patlatabilirsin. onun dışında içeriye az titreşim veriyor, yol tutuş iyi vs. vs...

quote:

Orjinalden alıntı: by-e

selam arkadaşlar, hazır bukadar euro civic kullanıcısı bulmuşken, bu aracın süspansiyonu nasıl ? süspansiyonla alakalı bir problemle karşılaştınız mı ? teşekkür ederim...

154 Mesaj
11 Nisan 2007; 8:02:01 

tesekkurler.
kilometre konusunda sanırım safca bir guven icinde aldım:).motorun durumundan dolayı kilometrenin dogru oldugunu soylediler.eski sahibi daha cok makam otosuyla dolasan bir bayana aitmis.tavsıyene uyup servise gotururum.gerci gostersem bile almis oldum ama:)
anahtar olayı sanırım basımı agrıtacak, ...durum boyleyse.cunku kırmızı bir anahtarım yok.fiyatı ise eski sahibi tarafında 80-90 denilmişti(arastırırım).

iki gun once bulundugum yerde cokca yagmur yagdı ve ise gec kalmayayım diye aracı surmek zorunda kaldım.su yuksekligi tekerlekleri kapatıyordu.cok sukur motor durmadı.varacagım yere vardım.is cikisi arabayı kontrol ettigimde aracın icinde(sadece sol ic tarafı) dosemenin islak oldugunu gordum.boylece aracın guzel kokusu kalmadı ve yuzemegini anladım: ). aracı altını gosterdigimde iki adet plastık kapagın(pet sise kapagı gibi biseyler) oldugunu soylediler.onlar gevsekmiş.duzelttiklerini soylediler. altini kontrol ederken, aks'ın uzerinde bulunan huni bicimli bir plastık parcada(icinde gres yagı varmıs) yırtık tespit edildi.bugun onu degistirecem. sadece gresi muhafaza gorevi varmıs. umarım pahalıya gelmez ve sorunlar artmaz.aldıgım fiyat artıyor duzeltim derken aracı :).
herkese sevgiler saygılar.

616 Mesaj
11 Nisan 2007; 8:36:14 

Arkadaşlar ben 1,6 euro civic 100,000 km yi geçmemiş ( ies - ils ) arıyorum fiyatı hakkında bilgi verebilirmisiniz. İnternetteki fiyatlar çok yanıltıcı 97-98 modellerin fiyatları hakkında bana biraz bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

58 Mesaj
11 Nisan 2007; 10:01:06 

quote:

Arkadaşlar ben 1,6 euro civic 100,000 km yi geçmemiş ( ies - ils ) arıyorum fiyatı hakkında bilgi verebilirmisiniz. İnternetteki fiyatlar çok yanıltıcı 97-98 modellerin fiyatları hakkında bana biraz bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Bakıyorum da km 90000 den 100000 e çıkmış
Neyse, 97-98 bu araca, en çok 13-13,5 vermelisin. benim gönlümde değeri daha yüksek olsada, piyasa koşulları bunu gerektiriyor.

616 Mesaj
11 Nisan 2007; 10:04:34