Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.296
Cevap
37
Favori
441.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlginize teşekkür ederim askemo61.Dediğiniz gibi bir de benzini değiştirerek deneme yapmak lazım...
  • onemli degil ne demek elimizden gelen neysee bilgilerimizi paylasmak guzel oluyorr bende sizlerden birseyler ogrenirim.. :) karsılıklı bilgi alıs verisimiz olurr :) :)

arkadasalr ben arabanın tekerlerine baktımda lassa impetus 2 bu tekerleri daha once kullanan var mı.?? yada bir yorumu olan.??
  • quote:

Orjinalden alıntı: erik80

Merhaba arkadaşlar..Gruba yeni üye oldum.Ben de 1 senedir 98 euro 1.6 ies otomatik kullanıyorum.Genel olarak arabadan memnunum aslında... Benim arkadaşların söylediği problemler dışında bir sıkıntım var.Uzun yolda hafif bir rampaya gelince bile çekişte çok büyük bir düşüş meydana geliyor.Bu sıkıntı neden kaynaklanıyor olabilir? Yorumlarınız için teşekkürler..Bir de xenon taktıran oldumu ve memnun mu merak ediyorum...

Evet Honda' nın klasik uzun seçilmiş son dişli problemi.Meraklanma dostum bunu hepimiz yaşıyoruz, ama nedense fazla dillendirilmiyor.98 1,6 ies kullanıyorum ve 5. vites malesef yokuş yukarı aracı çekmiyor.Bir alt vitese inmek zorundasın.Bunun sebebi ise uzun seçilmiş son dişli.2001 sonrası kasalarda kısa şanzuman dişlilerine geçiş yapıldı ve bu sorun tamamen ortadan kalktı. 2001 öncesi vtec ler haric istisnasız tüm honda modellerinde bu durum mevcut, yani arabana has bir durum degil.

• Verdiğiniz bu bilgi en azından arabada bir arıza olmadığını düşünmem noktasında moral verici oldu teşekkürler..
  • sadece otomatiğe özgü bi sorun değil yokuşta hızın düşmesi..motorlar da biraz deviri sevdiği için tork oranı ve dişli oranı da yüksek tutulunca vites değiştirmek zorunlu oluyo...
    bi de ben bi şey soracam madem yokuş muhabbeti dönüyor şimdi:) benim aracım 1.6 düz vites..yokuş çıkarken uzun yokuşlarda 4 e düşüyorum ama 4 de de fazla bi çekiş sağlanmıyo 3 e geçersem tam bir ataklık oluyor...daha önce de mitsubishi minibüs vardı o da 4 te fazla bi çekiş sunamıyodu..bu japonların ortak özelliği mi acaba....mesela 98 astra da 4 e takınca çekiş de daha düzgün oluyo...
  • quote:

Orjinalden alıntı: frter

sadece otomatiğe özgü bi sorun değil yokuşta hızın düşmesi..motorlar da biraz deviri sevdiği için tork oranı ve dişli oranı da yüksek tutulunca vites değiştirmek zorunlu oluyo...
    bi de ben bi şey soracam madem yokuş muhabbeti dönüyor şimdi:) benim aracım 1.6 düz vites..yokuş çıkarken uzun yokuşlarda 4 e düşüyorum ama 4 de de fazla bi çekiş sağlanmıyo 3 e geçersem tam bir ataklık oluyor...daha önce de mitsubishi minibüs vardı o da 4 te fazla bi çekiş sunamıyodu..bu japonların ortak özelliği mi acaba....mesela 98 astra da 4 e takınca çekiş de daha düzgün oluyo...

Japonların geneli 3000 devir üzeri gercek performansını gösterir.4 vites 5 e göre bir nebze kısa olsada oda maalesef baya bir uzun.Buda ara hızlanma degerlerinin kotu olmasına neden oluyor.Eger vites degiştirildiğinde 2000-2500 devir altında kalırsanız arac gaza tepkisiz kalabiliyor, özellikle yokuş yukarı.Ben yokuşlarda 4500' de vites degiştiriyorum, cok farkediyor. 3000 devirde vites degiştireyim ekonomik olsun diye düsünürseniz 140 ile başladığınız yokuşu 100 km ile anca tamamlarsınız.1,2,3 vitesler cok iyi olmasına karşı 4 ve 5 yüksek devir istiyor.Saygılar.

• herkese slm...

97 model honda euro civic alma arifesindeyim...

yalnız bi kaç sorum olacak honda euro civic kullanıcılarına

yaşadığım yer biraz engebeli , cukuru oldukça bol ( bilecik )

hondanın ve toyotanın altının biraz fazla yere yakın olduğunu duydum

bu ne derece dogru ?

acaba honda euro civic aldıgımda bi sorun yaşarmıyım ?

şimdiden teşekkürler....
  • arkadaşlar cevap lütfen...

bugun yarın honda euro civic yada opel 1.4 gls alacam hayırlısıyla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnmcclane -- 26 Eylül 2007; 20:04:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: johnmcclane

arkadaşlar cevap lütfen...

Evet altları yere yakın. Altı sık sık sürtmelere maruz kalabiliyor.Ben o kadar sürtmeme ragmen inan lifte çıktıgında hiç bir şey göremiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: brava

quote:

Orjinalden alıntı: johnmcclane

arkadaşlar cevap lütfen...

Evet altları yere yakın. Altı sık sık sürtmelere maruz kalabiliyor.Ben o kadar sürtmeme ragmen inan lifte çıktıgında hiç bir şey göremiyorum.

aynını bana bi arkadaşın babsı da soyledi toyota için...

altını cok vurdum korktum bakmaya ama hiç bi prob yok dedi

bi prob olmaz al diyosunuz yani...

• ben araba lifte de iken altına girip baktımm vee arabanın altında korumaa paneli var plastikten.. bunun yanında surtende egzos borusu motordan arka tampona kadar olan kısım.. oda fazla bir masraf cıkartmaz... hee birde benim arada bir on tarafda alttaki ceki demiri yere vuruyor.. oda inş. jant ve lastik alınca olmayacak...
  • arkadaslar farlar için bugun bi aksesuarcıyla konustum.. normal ampullerden %50 fazla işik veren vee aynı watt a ampuller varmıs arabalar için bir taneside 15-20 ytl civarinda.. bu olaya ne diyorsunuzz goruss sorununu ortadan kaldırırmı.?? faydalı olur mu.??
  • quote:

Orjinalden alıntı: askemo61

arkadaslar farlar için bugun bi aksesuarcıyla konustum.. normal ampullerden %50 fazla işik veren vee aynı watt a ampuller varmıs arabalar için bir taneside 15-20 ytl civarinda.. bu olaya ne diyorsunuzz goruss sorununu ortadan kaldırırmı.?? faydalı olur mu.??

ne markaymış ki onlar...bi de aracın elektrik aksamında bi sorun çıkarmasın...sen iyice bir soruşturuver walla...eğer sorun çıkarmayacak bir şeyse takılabilir....
  • allahım şu farlara bir çözüm inşallah bulunur valla bu topiği şu farlar için özellikle takiip ediyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkano79

allahım şu farlara bir çözüm inşallah bulunur valla bu topiği şu farlar için özellikle takiip ediyorum

farlar olmasa bakmayacan buraya he....:D:D
  • walla aksesuarcı bana marka vermedi.. ama soyledigi farın ozelligi %50 fazla ışık veren lambaymıs.. almaya gittigimde ne diyecegim dedigimde de bana bunu soyledi %50 fazla ışık veren ampul dersen biliniyor dedi.. bende ne kadar dogru ne kadar yanlıs bilmiyorumm ama arastırmaya deger diye dusunuyorum..

xenon far sordum sadece kısaları xenon uzunlar normal 300-350 ytl arası ikiside xenon olanlar 500u buluyor...
  • Arkadaşlar;

%50 değil 100 lük H4 diyeceksiniz. Bunu kullanmadan önce aksesuarcı değil elektrikçiye gidip far rölesi taktırıp çıkacak muhtemel YANGINI önlersiniz diyecem ama yapmayın. Ben yaptım param boşa gitti.(Bi nebze iyi oldu)
    İlla da yaptırcam derseniz OSRAM alın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tbdz

Arkadaşlar;

%50 değil 100 lük H4 diyeceksiniz. Bunu kullanmadan önce aksesuarcı değil elektrikçiye gidip far rölesi taktırıp çıkacak muhtemel YANGINI önlersiniz diyecem ama yapmayın. Ben yaptım param boşa gitti.(Bi nebze iyi oldu)
    İlla da yaptırcam derseniz OSRAM alın.

o zaman gerek yok desenize...Allah tan benim farlar yeni değişti de şimdi bir sorunum kalmadı...ama değişmeden önce baya kötüydü farlar..88 taunus bile daha fazla ışık veriyodu
  • Arkadaşlar merhaba,
    96 1,4 euro civic kullanıcısıyım. İzmir' den. Özellikle aracı alma aşamasında yazdığınız değerli yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.
    Benim de bir kaç söyleyeceğim ve sorum olacak.

Aracımda sadece klima mevcut. Şehir içi klimalı kullanımda 0,27 ykr gibi bir değerdeyim.
    Sol dış aynam kırık. İzmir önerebileceğiniz bir (servis dışında) yer var mı?
    iç mekandaki saat göstergesinin ışığı bazen yanıyor bazen yanmıyor. Anlamadım açıkçası.
    Benim de amortisörlerimde sorun var özellikle arka cukurlara girdiğimde tıkırdama geliyor.
    Bir sorum daha olacak. Elektrikli ayna kumandasını bulabileceğim( çıkma olabilir) bir yer biliyor musunuz?

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgpolat

Arkadaşlar merhaba,
    96 1,4 euro civic kullanıcısıyım. İzmir' den. Özellikle aracı alma aşamasında yazdığınız değerli yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.
    Benim de bir kaç söyleyeceğim ve sorum olacak.

Aracımda sadece klima mevcut. Şehir içi klimalı kullanımda 0,27 ykr gibi bir değerdeyim.
    Sol dış aynam kırık. İzmir önerebileceğiniz bir (servis dışında) yer var mı?
    iç mekandaki saat göstergesinin ışığı bazen yanıyor bazen yanmıyor. Anlamadım açıkçası.
    Benim de amortisörlerimde sorun var özellikle arka cukurlara girdiğimde tıkırdama geliyor.
    Bir sorum daha olacak. Elektrikli ayna kumandasını bulabileceğim( çıkma olabilir) bir yer biliyor musunuz?

Teşekkür ederim.

walla saat ışığı benimkide çalışmıyo gece teybin saatine bakıyorum:)
    arkadan ses geliyosa bi takozlarına baktır eskimiş olunca vurma ve ses yapabiliyo..ben değiştirdim sessizleşti...
    İzmirde bornova 3. sanayideki çıkmacıları gezeceksin...Çok fazla parçası bulunmasa da bu arabanın oralarda gezerek bulma ihtimalin var...

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.