Şimdi Ara

Alibaba'dan 12 saatte 9.3 milyar dolarlık satış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alibaba'dan 12 saatte 9.3 milyar dolarlık satış

Sizlere buradan bildirdiğimiz üzere internetin en büyük alışveriş etkinliği olarak gösterilen Çin Bekarlar Günü rekorlarla başladı. 11 Kasım tarihinde sadece bir günlük olarak düzenlenen ve büyük indirimlere sahne olan Bekarlar Günü'nde Alibaba e-ticaret platformu sadece 12 saatte 9.3 milyar dolarlık alışverişe sahne oldu.

Alibabanın AliExpress, Tmall, Taobao gibi bir çok sitesinden elde edilen verilere göre ilk 90 dakikada zaten 5 milyar dolarlık alışveriş rakamı geride bırakılmıştı. Sonraki 10 saatte ise alışveriş hızı biraz yavaşladı. Çin'in en büyük doğrudan satış sitesi JD.com ise gece yarısına kadar toplam satış adedinin 10 milyonu geçtiğini ve geçen yıl ki toplam satış rakamlarını da geride bıraktığını duyurdu. 

Bir yavaşlama trendine giren dünyanın ikinci büyük ekonomisi için bu tür alışveriş çılgınlıkları hayat öpücüğü yerine geçiyor. Örneğin ABD'de e-ticaret etkinliği olan Cyber Monday'de 2.68 milyar dolarlık satış yapılmıştı. Çin e-ticaret alışverişlerinde ABD'yi neredeyse dörde katladı. Çinliler mağazalara gitmek yerine ayaklarına kadar gelen ürünleri için Bekarlar Günü'nü tercih ediyor. Ayrıca ülkemiz de dahil yurtdışından yüz binlerce tüketici bedava kargo fırsatı ve özel indirimleri bu günü bekliyor. 

• Şaka mı bu. Milyar dolar... Ohom ohom şoklardayım.

• türkiyenin en büyük şirketi olan tüpraşın değer 3 milyar dolar :)

• belli başlı ürünleri satıştan çekiyor bazı satıcılar..

mesela dün baktığımda xiaomi 5000 mahlık power bank 16.25 dolar idi,
    11.11 gününde 10.25 $ olacağı yazıyordu,şu anda bu ürün satışta değil,
    ha kalmamıştır belki diyebilirsiniz fakat sabah saatlerinde festivalin başladığı ilk dakikalarda da baktım yine yoktu, şu anda çoğu şeyin olmadığını görmekteyim, satmıyor satıcılar,

• acaba 9.3 milyar doları ne kadarı net kar

• Listemdeki fiyatların bazısına bindirip indirmişler ve geçen haftakinden pahalı durumda şu an. 2.95 dolarlık saat bir kaç günce 6.95'ti bugün ise 3.25

• power bank alacaklara tavsiyemdir , quick charge 2 desteklidir.
    http://www.amazon.co.uk/Aukey-Dual-Port-Portable-External-Battery-PB-T4/dp/B012S0JN8O/ref=pd_sim_23_8?ie=UTF8&dpID=41jzS3it6hL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160%2C160_&refRID=03TV3RYW8A3ZP7KHTZBQ

ne idüğü belirsiz ürünleri almayın, çok kaliteli 18 ay garantisi olan bir ürün aukey alın

• Satış başına %1 NET kâr'ı olsa... 12 saatte 93 milyon dolar. Paraya bak be.

• ben de bi mont aldım bakalım burdakinin 4 te 1 fiyatına. nasılmış göreceğiz. aynı modeli burda 4 katı fiyata satıyor vicdansızlar

• quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

belli başlı ürünleri satıştan çekiyor bazı satıcılar..

mesela dün baktığımda xiaomi 5000 mahlık power bank 16.25 dolar idi,
    11.11 gününde 10.25 $ olacağı yazıyordu,şu anda bu ürün satışta değil,
    ha kalmamıştır belki diyebilirsiniz fakat sabah saatlerinde festivalin başladığı ilk dakikalarda da baktım yine yoktu, şu anda çoğu şeyin olmadığını görmekteyim, satmıyor satıcılar,

Banggood ve gearbest'te geçen hafta 9.90$'dı 5000mah xiaomi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi güzel diyorsunuzda Amazon üzerinden nasıl alışveriş yapacağız. Sitelerinde Turkiye ye kargo hizmetlerinin olmadığı yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ulaspo

İyi güzel diyorsunuzda Amazon üzerinden nasıl alışveriş yapacağız. Sitelerinde Turkiye ye kargo hizmetlerinin olmadığı yazıyor.

Amazon nerden çıktı kardeş

Ekleme: IceRulez 'un yorumuna cevap sanırım yeni farkettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulak Misafiri -- 11 Kasım 2015; 18:08:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki ucu moklu değnek misali,amazon'dan alırsan en az 5$ kargo ücretleri başlıyor ve incik boncuk denecek ürünler (bunların içine şarj aletileri,kablo,power bank-batarya vb.) Türkiye'ye gelmiyor.Aliexpress ise ucuz ve ücretsiz kargo seçeneği var fakat insanı pişman ettirecek derecede geç getiriyor ürünü.Tabi 10-20$ hatta 70-80$ seviyesinde hızlı kargo mevcut.

• ulaspo U kullanıcısına yanıt
    bazı satıcılar türkiye ye de gönderim yapıyorlar, farklı satıcılara bakın
  • Ne keriz silkeleme işi ama,daha onceden sepetimde ki urunu 3 katına cıkarıp,sepetime attigim fiyatdan bile pahalıya bugun ozel gun diye milleti kaziklamıslar...Denemesi bedava yarından itibaren baksın bugun siparis veren arkadaslar,bugunki fiyatdan daha da ucuzlayacak yarın aynı urun demesi bedava gözlemlesinler.

• Bu arada Tüpraş ı ornek veren arkadas a bi yanıt vereyim.Tüpraş ın işlem degeri bugun 20 milyar doların uzerinde.

• Acaba bu 11.11 festivali Çin saatine göre midir?

Şu an Türkiye'de saat 20:15 ve (www.timeanddate.com/worldclock/china/shanghai üzerinden bakıyorum) Çin'de saat ertesi günün 02:15'i olmasına rağmen (yani artık günlerden 12.11 olmasına rağmen) 11.11 festivali hala devam ediyor gibi görünüyor.

Şu çinliler çok festival adamlar
  • Bu resim temsili değil gibi görünüyor bu nasıl bir karışıklıktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bataryadır, kablodur, ekran koruyucudur ot zok püsür siparişi verdim. Bir kaç ay China mailin yolunu gözleyeceğiz artık
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.