Şimdi Ara

Beklenen uygulama geldi : Apple Music nihayet Android'de

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beklenen uygulama geldi : Apple Music nihayet Android'de

Apple'ın Android platformundaki Move to iOS ve Beats Pill+ uygulamalarından sonra üçüncü ancak içerik barındırması açısından ilk uygulaması olan Apple Music, uzun bir bekleyişin ardından bugün itibariyle indirmeye sunuldu.

Çevrimiçi müzik hizmetlerinde ücretli üye sayısı büyük önem taşıyor ve hizmetin devamlılığı açısından üye sayısının artırılması şart. Apple'ın da hedefi 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşmak. Apple Music hali hazırda iOS kullanıcılarına sunulmaktaydı ancak Android ekosisteminin 2 milyara doğru yürüyen cihaz sayısı Apple'ın iştahını kabartmaya yetti. Bir dönem Android mağazasının yanından bile geçmeyen Apple böylece ardı ardına üçüncü uygulamasını da mağazaya göndermiş oldu. 

Beyaz arkaplan üzerinde sade bir arayüze sahip olan uygulama iOS sürümünden çok farklı değil. iOS sürümünden farklı olarak arama bölümü üst kısma yerleştirilen ve her türlü önemli içeriği sol tarafına konumlandırılan açılabilir menü üzerinde toplayan Android için Apple Music uygulaması henüz hizmet ülkemizde faaliyette olmadığı için erişime de kapalı. 

Android uygulaması henüz beta sürümünde olduğu için müzik videoları ve aile üyeliğine geçiş yapabilme özelliği yer almıyor. Bunun yanında kullanıcılar 30 milyon civarındaki Apple Music kataloğundan ve canlı yayın yapan Beats 1 kanalından istifade edebiliyor. 

Apple ID ile giriş yapılan uygulamada ilk üç ay ücretsiz deneme süresi mevcut. Sonrasında ise bireysel üyelik aylık 10TL, aile üyeliği aylık 15TL olacak şekilde faturalandırma başlıyor. Apple Music hizmetinin ülkemizde ne zaman faaliyete geçeceğine dair bir bilgi bulunmuyor. 

• Kullanmadığı halde buna da para yatıran büyük kesim olacaktır.
    Ruslar sağolsun VK.com mobil uygulamalarında müzik listesine ekleyip dinlediğiniz parçalar telefona inmiş oluyor ve bir daha indirmeye gerek yok. Üstelik her şey ücretsiz :)

• cihazınızla uyymlu değil diyor :(

• Apple elini attığı her sektörü kurutmaya çalıştığı gibi çevrimiçi müzik piyasasına da el attı. Umarım Spotify gibi alternatifler ayakta kalır.

Bu aylık üyelik olayını sevmiyorum, iTunes ve iTunes Match programla geliyordur umarım. Benim gibi birkaç albümle yetinenler için daha kârlı.

• Androidden iosa geçiş uygulamasını geçen gün satış esnasında deneyimledim. Gerçekten bunda bile kısıtlamış Apple :D android telefon üzerinden bağlanıldığına dair delil bırakmıyor siliyor göstermiyor telefonu ayrıca iPhone'u açınca androidden veri aldınız güvenilirliğinden şüphe ediyoruz istersen silmek için tıkla diyordu :D adamların her türlü garezi var androide sırf para sömürmek için 3 tane uygulama çıkarttı klasik apple.. Google tüm uygulamalarını Apple için sunarken apple anca işine geldiği gibi davranıyor iphone 6 plus çıktığı gibi almıştım büküldüğü için deşiştirdim sattım bir daha iPhone mu? Allah korusun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

Apple elini attığı her sektörü kurutmaya çalıştığı gibi çevrimiçi müzik piyasasına da el attı. Umarım Spotify gibi alternatifler ayakta kalır.

Bu aylık üyelik olayını sevmiyorum, iTunes ve iTunes Match programla geliyordur umarım. Benim gibi birkaç albümle yetinenler için daha kârlı.

Aslında aylık üyelik sistemine güzel bir alternatif sunuyorlar. Şöyle ki, beğendiğiniz müzikleri satın alıp, üyeliğiniz sonlansa bile dinlemeye devam edebiliyorsunuz. Spotify da en büyük eksiklik bu bence. Offline dinleme için mutlaka premium üyeliği devam ettirmeniz gerekiyor. Ben de sizin gibi üç beş albüm dinliyorum genelde ve aynı şarkıları dinleyebilmek için her ay üyelik yenilemek çok saçma geliyor. Apple müzik Türkiyeyi merakla bekliyorum bu yüzden. Ama sanırım bizim müzik piyasası zorluk çıkarıyormuş. Ne zaman geleceği belli değil.

• "Gerekirse ölürken son nefesimi ve Apple'ın bankadaki 40 milyar dolarının son kuruşunu bu yanlışı düzeltmek için kullanacağım." "Android'i ortadan kaldıracağım, çünkü çalıntı bir ürün. Bu konuda termonükleer bir savaşa hazırım." steve jobs.
    Steve jobs androidi bitirmek için varını koymaya hazır olduğu halde şu an ki apple yöneticileri android üzerinden para kazanmaya çalışıyor. ilginç

• quote:

Orijinalden alıntı: selim2531

Gerekirse ölürken son nefesimi ve Appleın bankadaki 40 milyar dolarının son kuruşunu bu yanlışı düzeltmek için kullanacağım. Androidi ortadan kaldıracağım, çünkü çalıntı bir ürün. Bu konuda termonükleer bir savaşa hazırım. steve jobs. Steve jobs androidi bitirmek için varını koymaya hazır olduğu halde şu an ki apple yöneticileri android üzerinden para kazanmaya çalışıyor. ilginç

kapitalist dünyada steve jobs'un söylemine yer yok. tim cook'ta samsung ile çalışmayacağız demişti, ne oldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

Apple elini attığı her sektörü kurutmaya çalıştığı gibi çevrimiçi müzik piyasasına da el attı. Umarım Spotify gibi alternatifler ayakta kalır.

Birkaç albümle yetinenler için iTunes daha avantajlı demişsiniz ki evet. Ama Spotify gibi alternatifler ayakta kalır demişsiniz. Biraz yaman ilişki olmuş. Apple'ın zaten music streaming olayına girmesinin sorumlusu Spotify gibi platformlar. Tek sevdiğim yanı başkalarının playlistini görme, şarkı önermesi. Bunlarda olmasa da olur şeyler. Ha çok müzik dinliyorsundur o zaman avantajlı olabilir. Bu arada iTunes müzik marketi olarak Android'e gelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Androiddr tutacağını sanmıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

quote:

Orijinalden alıntı: selim2531

Gerekirse ölürken son nefesimi ve Appleın bankadaki 40 milyar dolarının son kuruşunu bu yanlışı düzeltmek için kullanacağım. Androidi ortadan kaldıracağım, çünkü çalıntı bir ürün. Bu konuda termonükleer bir savaşa hazırım. steve jobs. Steve jobs androidi bitirmek için varını koymaya hazır olduğu halde şu an ki apple yöneticileri android üzerinden para kazanmaya çalışıyor. ilginç

kapitalist dünyada steve jobs'un söylemine yer yok. tim cook'ta samsung ile çalışmayacağız demişti, ne oldu?

haklısınız benimki de laf.. sonuçta kapital bir sistem var ve herkes işine geldiği gibi.

• Aradan aylaaaar geçmesine rağmen lanet olası apple müzik Türkiye'de aktif değil.
    5 ay oldu hiç bir gelişme yok.
    Müzik şirketleri ile anlaşma sağlayamadılar belliki o yüzden hala bizim ülkede kullanılmıyor.
    Şu ülkede bir kere de isyan etmesek ne iyi olur değil mi
    Bu ülkede gelişme ve ilerleme olmadığı zamanlarda yada insanların aleyhine oynandığı zamanlarda bu ülkeden nefret ediyorum.

• Üstelik ücretsiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @esmerbuyucu

Kullanmadığım her hizmet batsın diye bir fikrim olmamalı. Apple'ın sonradan girdiği bâzı sektörler de benzer nedenden. Yani ortada para kazanan rakipler olması. Telefon sektörüne sonradan girip (zamanına göre yenilikçi cihazdı) güzel pazar payı kaptı ve birkaç firmayı zarara uğrattı. Apple'ın herhangi bir sektötde tekel olmasını istemediğimden öyle yazdım.Bilgi için teşekkürler.

@ULYSES

Bu olay çok iyiymiş hocam. Peki nasıl bir fiyatlandırma olacak satın alırken? Ben de bu hizmetlere böyle kira gibi ödeme yapmak istemiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatları yanlış yazmışsınız. Ülkemizdeki fiyatlar belli değil. Dolar yazacaktınız herhalde.

• Beklenen?

• kim bekliyordu bunu ya? :)

• Androidci hareket engellenemez.

• O görseldeki Samsung telefona kim ekran menüsü yerleştirmiş. Vicdansızlar :)

• Acaba androidden kim daha cok nefret ediyor steve cops mu yoksa ekrem 73 cops mu tamamen gereksin program her androidci bedava muzik dinleyebilir yada indirebilir somurulmeyin artik birazda siz somurun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.