Şimdi Ara

İnternetin gördüğü en büyük alışveriş etkinliği başlıyor: 11/11

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyadaki en büyük alışveriş etkinliği nedir diye sorsak muhtemelen akıllara ABD’deki Black Friday gelecektir ya da e-ticaret için Black Friday alternatifi olarak ortaya çıkan Cyber Monday’i düşünebilirsiniz ancak bu konuda internet için gerçek dünya rakamları, tahmin edilenlerden biraz daha farklı.

Çin’de 1990 yılından beri Singles Day, Türkçe ifade ile Bekarlar Günü olarak kabul edilen 11/11 yani yılın 11 ayının 11. günü, son yıllarda e-ticaret festivali haline gelmeye başladı. Geride bıraktığımız 3 yıldır Çin merkezli online satış kanallarında adeta internet satış rekorlarının kırıldığı bu gün, Sevgililer Günü karşıtı yapısıyla söylem yerindeyse yalnız teknoloji tutkunlarını Çin’den sipariş vermeye çağırıyor.

En Kârlı İsimler Apple ve Xiaomi

Ülkemizde de bir çok kullanıcının beklediği 11 Kasım’da satış siteleri, bedava kargo avantajı ve büyük indirimler ile yoğun ilgi görüyor. Alibabanın AliExpress, Tmall, Taobao gibi bir çok sitenin verilerini de derleyerek hazırladığı rapora göre göre geçtiğimiz yılki Singles Day etkinliğinde 9,34 Milyar Dolar’lık bir hacme ulaşılmış. Black Friday için aynı yılki rakam 1,51 Milyar Dolar, Cyber Monday içinse 2,65 Milyar Dolar olarak gerçekleşiyor. Bu rakamların sadece internet satışları olduğunun da altını çizmekte yarar var.

Geçen yılki satışlarda Xiaomi’nin en çok satış yapan firma olması ise bir başka önemli detaydı. Nielsen araştırmalarına göreyse bu dönemde kullanıcı başına %22’lik bir artış olduğu ifade ediliyordu. Apple’ın iPad Pro’yu ve Apple TV’yi, Xiaomi’nin aktivite bilekliğini ve harici şarj ünitesini bu güne yakın bir tarihte satışa sunması da direkt bununla alakalı aslında. Mesela Apple geçen yıl Çin’de bu dönemde %99’luk satış patlaması yaşamıştı.

İnternetin gördüğü en büyük alışveriş etkinliği başlıyor: 11/11 

Mobil Cihazların Etkisi

Bu satışlardaki bir başka güzel detay ise satın alma kanallarındaki değişim. Alibaba her yıl mobil cihazlardan gerçekleştirilen satışların arttığından bahsediyordu zaten. Geçen yıl ise bu tablo adeta zirve yapmıştı. %42.6’sı yani yaklaşık 4 Milyar Dolar’lık alışverişin siparişleri tabletler üzerinden ve akıllı telefonlardan verilmiş. Bu yıl %50’nin aşılması ise pek de hayali bir ifade olmayacaktır.

İronik bir şekilde Singles Day etkinliğinin Tinder gibi arkadaşlık uygulamalarından çok alışveriş kanallarına yarar sağlaması da işin ayrı bir boyutu.

• JD.com doyurdu sağolsun aç değilim artık hiçbir şey alasım yok.Hatta alışveriş deyince kusasım geliyor.
  • Satış yapabilmek için sürekli farklı farklı günler uyduruyorlar. Bekarlar günü çıkmış şimdi de.
  • Önce zam yapıp sonra indirdik diyorlar. Geçen ay 6 dolar olan cüzdan bu kampanya ile 14 dolares olmuş. Dikkatli alışveriş yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrc57 -- 10 Kasım 2015; 20:38:17 >
  • Kaçta başlayacak türkiye saatine göre? çinde 11.11e girildi ama indirimler uygulanmadı hala?
  • "En Kârlı İsimler Apple ve Xiomi"

Xiomi hakkında bilgi verebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Deli Hamsi

Kaçta başlayacak türkiye saatine göre? çinde 11.11e girildi ama indirimler uygulanmadı hala?

yarin sabah 9 gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüh dün aliexpresten 2 dolarlık birşey sipariş ettim. Yarıni bekleseydim belki daha ucuzlayabilirdi.

• Aliexpress zamanıı

• jd bedava veriyo la :)

• güzel haber

• Ucuza birşey varsa buraya yazalım arkadaşlar

• Heee girip alalım.

• http://www.gearbest.com/men-s-watches/pp_132892.html

Bunu almayı düşünüyorum. İnternette daha düşük fiyata denk gelen oldu mu
  • Hadi ne alıyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: dupondii

http://www.gearbest.com/men-s-watches/pp_132892.html

Bunu almayı düşünüyorum. İnternette daha düşük fiyata denk gelen oldu mu

Fiyat çok iyi de gerçek mi ? Bir de kaliteli mi? Bu markayı bilmiyoruz hiç.
  • devilucifer85 kullanıcısına yanıt
    Videolarını izledim internette kaliteli gibi duruyor. Geri dönüşlerde var sitede. Ama 50 TL riske atılır mı bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dupondii

Videolarını izledim internette kaliteli gibi duruyor. Geri dönüşlerde var sitede. Ama 50 TL riske atılır mı bilemiyorum.

Riske at atabiliyorsan. Ama daha güzelleri de var. Sen bilitrsin. Bir de biraz kalın gibi geldi bana youtube da incelemeler var izle derim.
  • aliexpress te birkaç ürüne göz diktim. yarın almayı düşünüyorum. :)

• Başladı mı indirim :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.