Şimdi Ara

!!! KOMŞULAR MODEMİME BAĞLANIOR!!! YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bi sorunum var yardımcı olursanız savinirim...

WIRILESS BILLION BIPAC 5102G marka modemim var herhangi bir şifreleme yapmak aklıma gelmedi..

büyük ihtimal kendi apartmanımdan olabilir die düşüniyorum modemime birileri bağlanıor ve modemi

kapatmak zorunda kalıorum.. bana modemi nasıl şifreliyeceğim konusunda bilgi verebilirmisiniz..

birde modeme hangi ip den bağlanabilirim söleseniz çok sevinirim şimdidem tşk ederim...

• Sanırım modemin şu;

Nasıl yapacağını şöyle söylerim:
    http://support.billion.com/_Internet/usermanual/5102series.pdf
    adresinde o modemin kullanım kılavuzu var şöyle bir göz attım 31. sayfada anlatmış. Tam emin olmamakla beraber kılavuzdan anladığım kadarıyla; orda wireless sayfasına ulaşınca "authentication type" yazan yerin yanında "disabled" yazıyor. Onu wep veya wpa yapabilirsin. Mesela wep 64 bit yap, 5 harfli şifre yaz. (ya da 128 bit yapıp 13 harfli şifre kullanırsan daha iyi olur) (Belki de WPA şifre kullanırsın -artık hayal gücüne kalmış ) Kendi bilgisayarından kablosuz bağlanırken artık o şifreyi soracaktır. Kendin bağlanırken de o şifreyi yazarsan bağlanabilirsin.
    Birde modeme bağlanma ip si sanırım (tam emin değilim)
    192.168.1.254 olması gerek.
    Kullanıcı adı: admin, şifre: admin
     !!! KOMŞULAR MODEMİME BAĞLANIOR!!! YARDIM

Umarım yardımcı olmuşumdur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fremdal -- 24 Aralık 2006; 0:25:03 >

• arkadaşım gece gece gerçekten ilaç gibi geldim allah razı olsun...sorunumu hallettim

64 bit olarak şifreledim zaten bizim apartmanda 64 bitle şiflenmiş bir şifreyi kıracak babayiğitte oturmuodur :)))

elline koluna bilgine sağlık diyim artık.. rahat rahat uyucam tekrardan çok tş ederim...
  • En sağlamı bak yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Wireless mac adress filter. Sadece mac adresine izin verdiğin kullanıcılar bağlanabilir modemine o zaman wpa veya wep şifreye gerek kalmaz...
  • Sadece MAC filtresiyle korunan bir bağlantıya girmekten daha kolay bir şey yok. Mutlaka şifreleme kullanın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX[TUR]

Sadece MAC filtresiyle korunan bir bağlantıya girmekten daha kolay bir şey yok. Mutlaka şifreleme kullanın..

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX[TUR]

Sadece MAC filtresiyle korunan bir bağlantıya girmekten daha kolay bir şey yok. Mutlaka şifreleme kullanın..

Nasıl yani ya
  • MAC spoof denilen olay yani mac adresi değiştirme 3rd party yazılımlarla çok basit
  • oke anladım şimdi en güvenli sandığım yönteme bak yav
  • WEP şifresi de bir süre sonra kırılıyor merak etmeyin. Tek ihtiyacınız olan şey "aircrack" adlı program ve ham paketleri promiscous mode'da alabilen bir wireless kart.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.