Şimdi Ara

Dizüstü bilgisayarınızın güç düğmesine teslim olmayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizüstü bilgisayarınızın güç düğmesine teslim olmayın

Hayatımızın ayrılmaz bir parçasına haline gelen dizüstü bilgisayarlar, klavye yerleşimi açısından kısıtlı alana sahipler. Bu sorun nedeniyle Asus ZenBook UX305 gibi birçok modelde "güç" tuşuyla alakalı bazı yanlış basma sorunları yaşanabiliyor ve bu sorunlar belirli bir süre sonra oldukça can sıkıcı hale gelebiliyor. Çözüm ise oldukça basit.

Kullandığınız dizüstü bilgisayar modelinin "güç" tuşu diğer tuşlardan ayrı şekilde tasarlanmamışsa ve siz de bu yüzden istemeden de olsa sık sık bilgisayarı kapatıyor ya da uykuya alıyorsanız, güç tuşunu yazılımsal olarak kapatarak sorunu çözebilirsiniz.

Bunun için Windows işletim sisteminde "Denetim Masası - Donanım ve Ses - Güç Seçenekleri" ve ardından açılan sayfanın sol tarafında yer alan menülerden "Güç düğmesinin yapacaklarını seçin" yolunu izlemeniz gerekiyor. Güç tuşunu yanlış basmalara karşı kapatmak için bu sayfada yer alan Güç düğmesine bastığımda hem prize takılı iken hem de pilde seçimlerini "Hiçbir şey yapma" olarak ayarlamak yeterli oluyor.

Bu şekilde ayrıca güç tuşunu "bilgisayarı kapatma, hazırda bekletme, uyutma ya da ekranı kapat" komutları için de ayarlamak mümkün. 

Dizüstü bilgisayarınızın güç düğmesine teslim olmayın 

Asus ZenBook UX305 

• Donanım haberde takılan ne kadar fazla çocuk varmış bu haber ile ortaya çıktı sanırım. Yorumlara bak görende analarının karnından pc ile çıkmışlarda, pc vucutlarının bir parçası sanır. O derece ukala, o derece gevezeler. Üstelik ilk yorumda yazmışım benim gibi bilmeyen biri için ciddi anlamda işe yarar bir bilgi olduğunu. Demek burası bilgi paylaşım değil, çocuk ego tatmin platformuymuş yazık. Boşa dememişler "Bin Düşün, bir söyle" diye. Çocuklarım sizler gibi olmasın diye çok uğraşacağım, umarım başarırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 5 Kasım 2015; 18:59:20 >
  • yapacak haber kalmadı da bunu mu haber yaptınız?ha pardon reklam amaçlıymış :)

• Buradan yonetime cagri

Haber yapma kotasini kaldirin bizi de boyle sacma basliklarla muhatap etmeyin

Bu ne ya?

Giris seviyesi Windows kullanim dersleri de verirsiniz yakinda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanım Haberde takılıpta bunu bilmeyen kendini pencereden aşağı atsın lütfen.
  • Üç kere derenzo diyorum.

• seçim bitti. haber yapacak kimse de olmayınca... malum okullar açık , personel KİŞİSEL KİN ile üye ceza kesiyor artık. haber/forum sitesi olmaktan SİYASET/DİN eleştirmeni site olmayı başardılar sağolsunlar.

• Solaris kullanıyorum nasıl yapabilirim? GUI yokta bende?
    Bence bu konu önceliklendirilmeli, Hep en üstte olmalı, Çok önemli bir konu.

Ayrıca burada windows'ta böyle bir problemin olduğu fakat APPLE'da olmadığı gibi bir yaklaşım sezdim. Ulan yine apple'ı övdüler gizlice.

Trollük yapana trollük yaparız.

• çok saçma olmş bu kadar gereksiz bir haber olabilirmi
  • Donanım haber ziyaretçilerinin bilgi seviyesini gösteren güzel bir haber olmuş. Bu siteye yorum yazacakların belirli bir bilgi birikimi seviyesi olmalı. Hatta üyelik kaydı ve yorum yazmak için sınav yapılmalı bence buna editörlerde dahil. Ukalalık olarak anlaşılmasın. Madem bilişim üzerine bir haber sitesi yaptınız hemde yılların sitesi; buranın da bir seviyesi olmalı.

Yok kardeşim burada seviye meviye, burada herkes kafasına göre takılır, bilgi birikimi aramadan istediği gibi yorum yazar derseniz amenna. Ben geldiğim gibi gider kendime uygun bir platform bulurum.

• Oha..Yuhh,Bunu da Bi Zahmet Bilsinler Artık.Habere Bak!

• Mynet tadında haberler
  • 1 tuşla aç 1 tuşla kapat

• Anlayacaginiz dilden konusayim sayin editorler

Bizimle gafa mi buluyonuz

Saka misiniz arkadas bunu bilmeyen adam atsin o bilgisayari camdan asagi sacma sapan haber yapmayi kesin artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece windows değil mac için de durumun ne olduğundan bahsedilseymis. Hatta ubuntu'da da şöyle yapılıyor bu ayar denseymis keşke. Çünkü macbook air'lerin güç tuşu yıllardır orada. Detaylı içerik olmayınca baştan savma haber yapılınca bu kadar eleştirilmeniz normal.

• Bu site haber sitesi en güncel yeni haberlerin sitesi bu kaç yıldır bilinen bir şeyin burada amacı ney. Deney mi yapıyorsunuz ne yapıyorsunuz. Bilmeyen varsa forum kısmına yazılsın ona bir lafımız yok. Reklamsa da bari Asus resmini en üste koysaydınız. Yada bu sitenin Asus özel sayfası yok muydu

• Haber kotası diye birşey koydunuz gun hocam ana sayfada kaliteli haber varsa bile göremeden geçiyoruz. Bu nedir hocam?

• Yok artik

• Can Tuncer Bilgisayar nasıl açılır haberini paylaşırmısın.

• klavyede power tuşu çok saçma 3 tane asus laptopum oldu hiç birinde olmadı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.