Şimdi Ara

Samsun J700F ile J700H arasındaki fark nedir...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
22.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung un iki modeli arasındaki farkı çözen arkadaşlardan yardım bekliyorum...

1- Samsung Galaxy J7 SM-J700F modeli ile,

2- Samsung Galaxy J7 SM-J700H modeli...

Görüldüğü üzere J7 serisinin çift hatlı modeli olan bu telefonların biri F, diğeri ise H serisinden...Şimdi bu iki seriyihttp://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j7-7185.php adresinde incelediğimizde pek fark olmadığını görmekte isek de, bu modellerden birinde 4G olayı kritik bir duruma düşmekte..Yani sanki H serisinde 4G yokmuş gibi geliyor bana...Ayrıca bu adresdeki açıklamalar kısmındaki ŞEBEKE bölümünü genişlettiğniizde J700F serinin hemen yanında (Hindistan ve Tayland) açıklamasını parantez içinde görmekteyim.. Sanki bu seri Hindistan ve Tayland 4G frekanslarına uyumlu olarak üretilmiş mi demek istiyor...Yani kafam karıştı arkadaşlar..Lütfen bu konuda yardım edin...Bu hafta içerisinde bu telefonu almak istiyorum. Bu nedenle de yorumlarınıza ihtiyacım var.....Ayrıca, bu telefonu bulabileceğim internet üzerinden sağlam bir mağaza önermeniz mümkünmüdür...Çünki bu telefon yetkili satıcılarda ve teknoloji marketlerine çift hatlı olduğu için girmemiş...Şimdiden herkese teşekkür ediyorum..Saygılar sunuyorum....
     Samsun J700F  ile J700H arasındaki fark nedir...

• ozbes kullanıcısına yanıt
    bence hiç j7 almayın
  • patren kullanıcısına yanıt
    Üstadım nedenlerini de açıklarmısınız... Paramızı boşu boşu sokağa atmamış oluruz sayenizde..Şimdiden teşekkürler...
  • ozbes kullanıcısına yanıt
    o fiyata işlemcisi rami ekranı kamerası daha iyi telefon sony c4 herseyile iyi
  • patren kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler üstadım....Önerin ile ilgileneceğim....
  • benim merak ettiğim ve cevabını bulamadığım birşey daha var J500 ve J700 de J700H/DD ve J700H/DS var veya J500F/DD veya /DS var bu fark nedir bu DD, DS farkını bulamadım bilen varsa yazabilirmi...
  • Turgut kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 15-20 gündür bu telefonları inceliyorum. İlk defa bu harf serilerini senden duydum üstadım.. Hiçbir sitede bana denk gelmedi... F VE H serilerinden başka harf serisine rastlamadım..Bende merak ettim . Bir bilen varsa açıklasın arkadaşlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbes

Yaklaşık 15-20 gündür bu telefonları inceliyorum. İlk defa bu harf serilerini senden duydum üstadım.. Hiçbir sitede bana denk gelmedi... F VE H serilerinden başka harf serisine rastlamadım..Bende merak ettim . Bir bilen varsa açıklasın arkadaşlar...

Merhaba Hocam,

Sanıyorum kullanılan işlemci ile ilgili bir farklılık var, benzer bir duruma samsung galaxy s5 araştırması yaparken denk gelmiştim, aşağıda s5 ile ilgili farklılıklar içeren bir link gönderiyorum, tahmin ediyorum benzer farklılıklar olabilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_92643036/tm.htm

http://www.bilgivideo.com/samsung-galaxy-s5-g900f-ve-g900h-karsilastirma-video_3e9991ea1.html

Benim anlamadığım bir nokta da bu modelde bazı telefonlar için çift sim kartlı bazılarında ise tek sim kart oluyor, aradaki farkı bilen var mı?

• dostum en az 2gb ramlı telefon almanı öneriyorum sana
  • Konu sonuca bağlanmamış.
    Araştırmama göre işlemcileri farklı.
    ikisi de 4g destekliyor fakat birisi cat4 teknolojisini kullanıyor biri cat6 teknolojosini.
    Yani j700h modeli 4g olmasına rağmen veri kullanım hızı düşük.
    Ayrıntılı araştırmak isteyen için
    j700h: Snapdragon 615 işlemci
    j700f: Exynos 7580 işlemci
  • Arkadaşlar satıcılara güvenmeyin..Bir şey bilmiyorlar..Alıcılar mağdur oluyorlar..En güzel örnek olarak mağdur alıcılardan biri de benim.Yaklaşık 3 haftadan bu yana J7 çift hatlı modelin 4G destekleyen versiyonunu arıyordım.Çok incelemeler, çok araştırmalar yaptım..Sonunda Gitti Gidiyor da bir satıcı ile onlarca kez mesajlaştık, telefon ile görüştük..Israrla sattıkları 4G Çift hatlı J7 lerde 4G olduğunu söyledikten sonra bu açıklamalarına istinaden siparişimi verdim ve iki gün sonra telefon elime geçti. Hemen 4G destekleyip desteklemediğini görmek için menüler arasında hızla dolaştım.Mobil ağlar seçeneklerinde 4G LTE olmadığını gördüm ve satıcıya hemen geri döndüm. Israrla var olduğunu söyledikleri bu telefonda 4G olmadığını, seçenekler içinde LTE bulunmadığını söylememe rağmen o satıcı ısrarla güncelleme ile LTE seçeneğinin gelme ihtimalinin var olduğnu söyledi..Bende tabiki pek inanmadım doğrusu..Çünki J7 çift hatlıların 4G destekleyen versiyonu sadece Hindistan ve Tayland piyasasına sürülmüş..Hatta hatta satıcıya bu açıklamayı yaptığımda bana verdiği cevap, "Tamam bizde zaten o ülkelerden ithal ettik" oldu..Bende yedim bu açıklamayı ama yinede bir ihtimal diyerek güvenip aldık telefonu...Telefon muhteşem, çok hızlı, estetik bana göre...İşlemci olsun, ramı olsun yeterli bence..Oyun oynadığım yok..Batarya normal kullanımda ve sürekli internette olmak kaydıyla akşam yatarken % 50 dolu gösteriyor.. Bunun dışında, telefon geldiğinde jelatin içinde ancak Samsung bandrolu açık olarak geldi. Şarj aleti de naylonundan çıkarılmış bir vaziyette idi..Şarj aleti bizdeki prizlere uyumlu olmadığı için birde ara priz adaptörü çıktı içinden...Bandrol açık geldi dediğimde satıcı bana, bu cihazlar Türkiyeye geldiğinde Türkçe yazılım yükleniyor, onun için ithalatçı firma tarafından açılarak kontrol ediliyor bilgisi verilde...Bilmem ne derece doğru..Şimdi esas bana yardımcı olmanızı istediğim konuya geliyorum. Ancak çok acil olarak bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.
    Bu aldığım telefonda 4G yok. Kutu bandrolu açık geldi.Şarj aleti naylon poşeti içinden çıkarılmış olarak elime ulaştı..
    Benim bu telefonu 26.11.2015 tarihinde saat 16,00 ya kadar iade etme şansım var...Telefon çok hoşuma gitti..Problem gözükmüyor şu ana kadar..Ancak 4G olmayışı iade konusunda başı çekiyor...
    SİZCE NE YAPMALIYIM..BU TELEFON HOŞUMA GİTMESİNE RAĞMEN 4G OLMADIĞI İÇİN ve BANDROLU AÇIK OLDUĞU İÇİN İADE ETMELİMİYİM..SÜREM ÇOK AZALTI HENÜZ ÖDEME ONAYI VERMEDİM. KARGO İADESİ YAPTIĞIM ANDA ÖDEME OLMAYACAK FİRMAYA ZATEN..
    ARKADAŞLAR YORUMLARINIZI BEKLİYORUM, LÜTFEN ACİL GÖRÜŞLERİNİZİ YAZIN..SAYGILAR..

• tabiki geri ver. orjinal telefonu alıp içerisine refurbished veya birebir çin çakmasını koymuş olabilirler, telefonu teşhirde günlerce sergilemiş hatta kendileri kullanmış ve sana göndermiş te olabilirler. veya suya duşmuş telefonu pirinçte kurutup göndermiş bile olabilirler. açık kutu telefon almayın. gitti gidiyorda durduk yere olumlu satış puanı yükseliyor bu sayede dolandırıcıların.

süreniz dolmadan iade edin :)
  • cptANGRIST C kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar sizin görüşleriniz ve bilgilendirmeleriniz doğrultusunda bugün saat 11,30 itibariyle J700h DUOS u Gitti Gidiyordaki satıcıya iade ettim. Kargom teslim alındı..Ödediğim ücret 2-4 gün içinde Kredi Kartıma iade edilecektir bilgisi geldi Gitti Gidiyordan.. Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Şimdi rahatladım..J700h çift hatlılarda 4G desteği olmadığını bir kez daha uygulamalı ispatlamış olduk... Ancak bazı yorumcuların dediğine göre güncelleme ile gelirmi gelmezmi bilemiyorum...Tekrar teşekkür ederim..Saygılar..
     Samsun J700F  ile J700H arasındaki fark nedir...

• burada iade nedeninizi yazmışsınız.başka bir başlıkta ben iade nedeninizis ormuştum.durum anlaşıldı.
  • Bende j7 kullanıyorum, bu cihaz genel olarak iki çeşit uretilsede firmvare yazılım farklılıkları olarak çok çeşitli. J700h,j700f olarak piyasatada satılıyor. Uzun araştırmalar ve incelemelerden sonra ben bu cihazın j700h modelini yani çift hatlı olanını aldım. Bu modelde 4g yok ve avrupa modeli. Turkiye versiyonunda ise 4g var. Benim için çok bir önemi yok 4g yada 3g olması, yalnız araştırmalarım sonucu j700h modelinin j700f modelinden işlemci ve ekran kartı olarak daha iyi ve performanslı olduğu sonucuna vardım. Nitekim kullandığım j700h modelinde oynadığım yüksek kapasiteli oyunlarda bunu iyice farkettim. Hız estetik performans olarak ortanın üstünde diyebiliriz. Ben çok memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung j700H modeli çift sim kartlı telefon aldım.4g si yok.Yazılım veya herhangi bir şekilde 4g yapılabilirmi.Arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yurekten

Konu sonuca bağlanmamış.
    ikisi de 4g destekliyor fakat birisi cat4 teknolojisini kullanıyor biri cat6 teknolojosini.

Benim şok mağazasından aldığım Samsung J700H 4g'yi desteklemiyor.lte modu yok.Bir çaresi varsa açıklarmısın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekta

quote:

Orijinalden alıntı: yurekten

Konu sonuca bağlanmamış.

Benim şok mağazasından aldığım Samsung J700H 4g'yi desteklemiyor.lte modu yok.Bir çaresi varsa açıklarmısın lütfen.

Onu ancak samsung güncellemeyle yapabilir. Başka bir çaresi olduğunu sanmıyorum iyi yazılımcı değilsen tabi. Ben de h modelini aldım almadan araştırmamıştım. 3g ile kullanıyorum artık. Çokta sıkıntı değil aslında. 150 200 tl için değer mi tartışılır.

• Bunun için 4G modeminin olması gerekiyor cihazda. Yoksa yazılımsal olarak "güncelleme ile verilebilir" denmesi kandırmacadır.

İlla J serisi diyorsanız 2016 serilerine bakın.

Hatta A serisinin 2016 serileri çok daha başarılı bence.
  • astegon kullanıcısına yanıt
    2015 Kasım ayında arayış içindeydim.J7 modeli çok hoşuma gitmişti ancak çift hatlılarda 4G olmaması nedeniyle aldığım j7 yi iade etmiştim.Bunun yerine Kasım sonunda LENOVO VİBE P1 aldım..İyikide almışım. İlk defa Lenovo kullanmama rağmen hiç yadırgamadım. Mükemmel bir telefon..5000 lik bataryası ile 3 günü rahat deviriyorum.Geçen hafta 6.0 MM güncellemesi de geldi.. Tadından yenmiyor desem yalan değil.Her işte bir hayır vardır derler ya..Gerçekten de öyle oldu..Bir tek eksiği, şebeke üzerinden görüntülü görüşmesi yok....Uygulama yükleyerek görüntülü görüşme yapabiliyorsun...2016 MODEL J7 lerin çift hatlı olanlarında da artık 4G desteği var..Ama 2015 te satılanlar hep 4G li olarak satıldı Gitti Gidiyor vs. sitelerde...Alanların kimi iade etti benim gibi, ama iade edemeyenler 4G olmadan kullanmayı sinelerine çektiler...Her satıcı ısrarla 4G desteği var demesine rağmen, 2015 modellerde 4G desteği yoktu..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.