- x
TIRNAK İŞARETİ
1 Cevap536 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

230 Mesaj
23 Aralık 2006; 16:43:51 

Sonunda sistemimi kurdum radeon x1650 canavarlar gibi çalışıyor... kernelimi update ettim, onu yaptım bunu yaptım derken...
Şimdi tırnak işareti sorunu baş gösterdi :)
Ne diyor bu adam diyeceksiniz...
Şöyle açıklayayım,
bahsi geçen tırnak işareti öncelikle şu "xxxx" (bir metinden copy-paste yaparak aldım)

normalde klavyede 1 tuşunun yanında oluyor bu tırnak işareti..
os x kurulumunda TURKISH-QWERTY-PC yi seçtim. sorun olmayacağını düşünüyordum klavyenin...
ama şimdi o 1 tuşunun yanındaki tuşa basınca < çıkıyor. shiftle basınca > oluyor... klavyede bu tuşlar için olan tuş ise işlevsiz.
Böyle olunca input menu den keyboard viewer ı açtım.
Script olarak unicode gözüküyor. sanırım sorunum da bu.
Klavye de <> işaretlerinin çıkması gereken yeri şu anki yeri olarak gösteriyor. tırnak işareti için ise ctrl+i yapmam salık veriliyor ama yaptığımda bir şey olmuyor.. hata sesi veriyor.

Evet ne düşünüyorsunuz bu ilginç sorun hakkında...? :)

not : her şeye rağmen 1600 *1200 ve stabil bir şekilde os x ime kavuştuğum için mutluyum. asıl sınavı pazartesi final cut pro yu kullandığımda verecek gerçi...
deneyimleri burada paylaşacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keep clubbin -- 23 Aralık 2006; 16:44:26 >

DH XBOX 360 TOPLULUĞU

GAMERTAG: keepclubbin

32 Mesaj
24 Aralık 2006; 15:36:36 

shift tuşu ve windows tuşu kullanarak yada ikisini kombine ederek klavyedeki tuşları bir dene. ben o şekilde bulmuştum şu an tam yolu hatırlamıyorum. kolay gelsin

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281