Şimdi Ara

Tek modemle 4 kişi bağlanırsa ne olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar modem 4 portluya çevrilip sonra komşulara kablo yoluyla dağıtılırsa kanuni bir sorumluluk olur mu? Yani bir cezası var mı???

• "Kanunen" böyle bir engel yok, ancak Telekom bunun yasak olduğunu söylüyor. Şikayet üstüne o hatları kestikleri vaki. Bu paylaşımı WiFi yaparsanız bu riski de ortadan kaldırırsınız.
  • sadece gelip hatları mı kesiyorlar. Komşum, akrabası olan bir polisin 4000 YTL para cezası verildiğini söylediğini anlattı da bana. Bu arada internet cafeler zaten 1 hattı dağıtıyorlar tüm bilgisayarlarına, o zaman onları da kesmeleri gerek değil mi?
  • Elbette, mantıklı olan bu. Ancak cafe uygulaması nedense hep göz ardı edilir. Burada yapılmaya çalışılan şark kurnazlığı, iki kişinin aylaşacağı 30 ytl yerine iki kişinin de ayrı ayrı vereceği 30, toplam 60 ytlyi kovalamaktır. 4000 ytl para cezası olayından haberim yok, biraz şehir efsanesi gibi geldi. Ancak uyarıda bulunduklarını biliyorum. Farklı şifre kullanımı kesinlikle yasak, kabloları kestiklerini sadece duydum, bizzat şahit olmadım...
  • wireless dağıtmak çok zor çünkü en alt katla en üst kat arası bağlantı çok zor olur.Onun için kablolu tek seçenek olarak görülüyor.Kesin bilgisi olan var mı bu konuda?
  • olay olur....
  • yasak diyorlar ama bugun adsl faturası geldi içinden broşür çıktı fotoğrafını çetim buyrun bakın neler yazıyor.

Burda sadece zararlıdır diyo uyarıyor....

• Üzgünüm hepsini birden kabul etmiyor.

• abicim düz koysaydınya şunu boynum ağrıdı okurken
  • devam

• quote:

Orjinalden alıntı: scarycanary

abicim düz koysaydınya şunu boynum ağrıdı okurken

bende koyduktan sonra farkettim özür dilerim hem daha ne işte sabit durmayın diye biraz sağa sola egzersiz olur

• Bide ADSLnizi başkasıyla paylaşırsanız...

son da ki üç nokta ne oluyorsa

tehdit mi ediyo ne ayak
  • Anladığım kadarıyla şu an için bir cezayi müeyyede yok. Sadece tavsiye niteliğinde, ağınızı başkalarına açmayın deniyor. Yakında kanunen suç gibi yazılar görürsek şaşırmamak lazım bu gidişle. Aslında bunun önüne geçebilmeleri için sadece biraz indirim yapsalar daha iyi olur.
  • Benim sınıftan arkadaslarım, bir apartmanda 2 Dairede aynı interneti çok rahat kullanıyor. Hiç bir sorunlada karşılasmadılar.
  • Yurt dısında 10 mb kullaniyordum Bayram nedeni ile Tr ye geldim evde 256kb var deliriyorum.,
    Ustune birde 4 kisi kullaniyourz,
    Bana coook zor geliyor acikcasi.
  • Dün Faturaya ßaktımda Bu Kağıttan Koymuşlar.Bi Bakayım TT'net Gene Ne Saçmalıyor Diye Bir Okuyayım Dedim...Hem Okuyom Hem Gülüyom

Adsl'nizi Başkasınla Paylaşmayınmış Tabi TT'net İşine Gelmiyor Bu Olay...Herkes'in Evine Tek Tek Hat Bağlanacakya

Not: Adslimi 3 Kişi Kullanıyoz

• quote:

Orjinalden alıntı: prokizya

Bide ADSLnizi başkasıyla paylaşırsanız...

son da ki üç nokta ne oluyorsa

tehdit mi ediyo ne ayak

yarıldım yaaa

arkadaşlar kanuni bir yaptırım sözkonusu olamaz..
    kablolu ya da kablosuz.
    ev içi ağ kurmak yasal, ev dışı yasal değil. olacak iş mi bu? sınır belirleyen nedir? hane kapısı mı?

• ADSL hattını aynı hane yani aynı ev içinde istediğin akdar dağıt, işyeri içinde veya kafede serbettir sonuçta hat ve ev ayn ı kişinindir. 1evde 2bilgisayarıda olabilir sorun yok. fakat 1üst kat veya başka yere kablo atarsnız o suç iştee
  • telekomun dediklerinden sadece birisi doğru...adsl sizin üzerinizeyse ve başkaları ile paylaşıyorsanız, o başkaları da adsli kullanarak yasadışı faaliyetlerde bulunuyorsa suçlu siz olursunuz...diğer dediklerinin hepsi fasa fiso...adsl i paylaşacaksanız çok iyi tanıdığınız ve güvendiğiniz birileri ile paylaşın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: thorondor06

Arkadaşlar modem 4 portluya çevrilip sonra komşulara kablo yoluyla dağıtılırsa kanuni bir sorumluluk olur mu? Yani bir cezası var mı???

hocam resimdeki sensen işi gücü olan ciddi bir adamsın. senin derdin şu olur.

diğer kişiler uygunsuz sitelere girerler seni akşam uyduruk ucuz tv'lerimizde seyrederiz. bakın şu ayvan erifin yapttıııına diye. oysa senin olan bitenden haberin biler yoktur.

gerisi hikaye; hız düşermiş cartmış curtmuş...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.