Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ (229. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.696
Cevap
69
Favori
696.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hay Allah ya neden kitapçığa bakmak aklima gelmedi ki. Hocam çok tesekkur ederim. Sanirim bayiler de bu konuya çok hakim değil. Biraz karistirayim aracin kitapcigini :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VgrooveR -- 12 Mayıs 2016; 13:22:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VgrooveR kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ne demek. Aracın kitapçığı varsa orda bir çok bilgi mevcut bi göz gezdirmeniz iyi olacaktır.
  • Arkadaşlar merhaba ben de 94 model elantra 1.6 GLS doch motorlu araç var. Araç çalışırken çok gürültülü çalışıyor. Sebebi nedir acaba bilen varmı veya daha önce bu durumu yaşamış biri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu 2005 elantralar chip takılmoyormu acaba azda olsa kalkışlarda rahatlar araba bilen varsa söyliyebilirmi acaba

• acarxx kullanıcısına yanıt
    Evet takılır ama hissedilir bir fark olmayacağı için önerilmiyor.
  • Merhaba arkadaşlar.
    2005 elantra var.bir çarpışma sonucu ön kaputta açılma oldu birde tamponda hafif sorun var sizce ne kadar fiyat çıkar tavsiye edeceğiniz yer varmidir izmirde yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkür.

• brnbrbr B kullanıcısına yanıt
    Kaputta açılma derken neyi kastettiğiniz anlaşılmıyor pek. Fotoğraf paylaşırsanız daha iyi olur.
  • Arkadaşlar merhaba,

Elimde Hyundai elentraya ait olduğunu düşündüğüm klima kontrol ünitesi, cam açma düğmesi, bilimum elektronik devreler ve araç beyni bulunmaktadır.

Çalışıp çalışmadıkları konusunda hiçbir fikrim olmamakla birlikte araç beyinleri darbeye maruz kalmış gibi görünmektedir. Klima kontrol ünitesi kozmetik olarak iyi durumdadır. Detaylı fotoğraf ve detaylı bilgi isteyenler mesajla ulaşabilirler.

Evimde yer kapladıkları için çok çok uygun fiyatlara vermeyi düşünüyorum beyin tamiri işiyle ilgilenenler arkadaşların çok işine yarayacağına eminim.
  • Merhaba foruma yeni giriş yapıyorum, oldukça faydalı bir yer olduğuna da eminim.. Benim sorum şu :
    2004 Otomatik Lpg li Elentram var, trafik ışıklarına geldiğimde, yavaşladığında veya park halinde iken motorda titreme oluyor, ayrıca yine aynı durumlarda devir ibresinde kısa süreli artışlar azalışlar oluyor, çözümü nedir ne yapmalıyım, rölanti motorunu temizlettim, en son 30000 km önce buji kabloları değişmişti, bakımlarını düzenli yapıyorum ama bu sorunun sebebi ve çözümü nedir bulamıyorum.. Yardımcı olursanız sevinirim
  • Yılmaz3806 Y kullanıcısına yanıt
    Aracınız LPG'li olduğu için LPG ayarlarından olabilir. Bir de rölantideyken klima, farlar vs açıksa o zaman da titreme olabiliyor.
  • Selamlar,
    Sıfır Elite Elantra almayı düşünüyorum. Konu hakkında fikri olan varsa söyleyebilir mi?
  • Mahir GÜL M kullanıcısına yanıt
    Hangi motoru almayı düşünüyorsunuz ve ne konuda fikir istiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaDOkei

Arkadaşlar merhaba,

Elimde Hyundai elentraya ait olduğunu düşündüğüm klima kontrol ünitesi, cam açma düğmesi, bilimum elektronik devreler ve araç beyni bulunmaktadır.

Çalışıp çalışmadıkları konusunda hiçbir fikrim olmamakla birlikte araç beyinleri darbeye maruz kalmış gibi görünmektedir. Klima kontrol ünitesi kozmetik olarak iyi durumdadır. Detaylı fotoğraf ve detaylı bilgi isteyenler mesajla ulaşabilirler.

Evimde yer kapladıkları için çok çok uygun fiyatlara vermeyi düşünüyorum beyin tamiri işiyle ilgilenenler arkadaşların çok işine yarayacağına eminim.

hangi (kaç) model elantraya ait bilginiz varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlanyaLee

quote:

Orijinalden alıntı: BaDOkei

Arkadaşlar merhaba,

hangi (kaç) model elantraya ait bilginiz varmı?

Zaman bulduğumda hepsini fotoğralarını çeker koyarım. birkaç farklı parça var. Beyinlerin dış kaplaması zarar görmüş incelenmesi gerekebilir. En kısa zamanda fotoğraflarını koyarım.

• hyundai kilometre saati bulamadım bi yerde arkadaşlar
    sıFırına 2400 tl para istediler .çıkmacılarda da bulamadım kronik olduğu için herkes alıyor galiba . ebayda buldum uygun fiyata ama şase numarası mı uyması mı gerekli bilemedim.bilen arkadaşlar var mı

http://www.ebay.com/itm...c8AAOSwxp9W72Bb&vxp=mtr

burdakini alsam sıkıntı yaratırmı
  • İyi akşamlar beyler.Son iki gündür farkettiğim bir ses var arabada.Şöyle tarif edeyim.Hani elinizde karton kutu olur da canınızın sıkıntısından işaret parmağınızı tık tık tık şeklinde kutuya hafif hafif vurursunuz ya.İşte o kartondan çıkan sese benzeyen bir ses var.Yoldan geldikten sonra istop edince başlıyor.Zaman geçtikçe sıklığı azalıyor..Ama ısınmış egsozun soğumaya başladığı için çıkardığı ses değil biliyorum çünkü o sesi hep duyuyorum.O tamamen metalik bir ses. Bu metalik değil.Egzos sistemiyle ilgili olabilir mi? Tahmininiz var mı? Yoksa paranoya mı yapıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general263 -- 7 Eylül 2016; 20:05:18 >
  • general263 G kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz ses muhtemelen aracın sol arka tarafından geliyordur. Eksoz soğumasında çıkan sesten daha fazla bir ses. Karton kutuya değil de plastik bir şeye vurunca çıkan ses gibidir sanırım.
    Arka tamponun sol iç tarafında siyah bir plastik kutu var. Kanister denilen ne işe yaradığını çok iyi bilmediğim bir parça. Benim aracımda da geliyordu bakıma gittiğimde söyledim ve usta ayar yaptım daha gelmeyecek dedi. O günden sonra bir daha o sesi duymadım.
  • Herkese iyi günler. 2011 model Elantra var bende ve araçta navigasyon ile geri görüş kamerası mevcut. Direksiyon üstündeki tuşlar ayarının yapılmasına rağmen düzgün çalışmıyor. Birde yol bilgisayarının tuşları da ara-sıra çalışıyor. Bunun nedeni ne olabilir ve çözümü nedir? Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah.Baktırayım duymaya devam edersem.
  • Arkadaslar 2 aydir kullaniyorum bu araci bazi sorunlarim var. Arac 2006 model otomatik 105 beygir 1.6 motor 210 binde

1- Arac sogukken n konumunda dahi cok titriyor bu sorunla alakali sanayide sag motor takozunu degistik ama hala devam ediyor. Arac isininca biraz daha azaliyor titreme sorun nerede olabilir.
    2 -Arac kumandasina basinca merkezi kilit kitleniyor ama ne sinyal nede bir ses var illa elle kontrol etmek gerekiyor sorunmu var standartimi boyle
    3- Surucu koltugunda otuturken bacagimi kapiya degdigim zaman kapi acik uyari isigi yaniyor sonuyor. Nasil cozebilirim.
    4 - Arac calisirken otomatik cama basinca rolanti biraz dusuyor ve motorun sesi degisiyor. Ayni zamanda klimayi acincada arac motor sesi cok degisiyor ve titriyor 1 nci sorunda oldugu gibi. Fari acincada zayiflama oluyor diger isiklarda bu problemler neden kaynaklaniyor acaba.
    5 - Arac yakiti cok fazla benzinde 10.3 litre yakiyo 100 km de lpgde ise kmde 0.35 krs felan yakiyo aldigim arkadas 21 krs felan yakiyor diyordu benmi kullanamiyorum otomatigi acaba.
    6 - Aks kafalari bozuk aracin ses geliyor direksiyonu cevirirkende bunun maliyeti ortalama nasil olur. YaptirmaSak ne kadar daha gider
    Yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar

• 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.