Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ (226. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.697
Cevap
69
Favori
696.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2004 model hyundai elantra otomatik arabam satılıktır.108 binde ve beyaz renktedir almak isteyenlere duyrulur 3-4 parça boyalı ve içi dışı tertemizdir pazarlıksız 26 binliradır.Tüp takılıp sökülmüştür ve şuan sorunsuz bir araçtır.
  • Selamlar,

Hyundai Elantra tamamen yenilendi. 2016 model 1.6 136 hp 300 nm torka sahip araç, çift kavramalı 7 ileri DCT şanzıman ile kombine edilmiş. Aracın tüm detaylarını anlatan bir test videosu çekilmiş, sizlerle paylaşıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: y.suat

Kullanma kılavuzunda bujilerin markası ve model numarası mevcuttur görmemiş olabilirsiniz diye düşünüyorum.
    Alacağınız toplamda 4 tane buji yani 30-40 lira kar edeceğim diye markasız, ne kadar kaliteli olduğu belli olmayan ürünler kullanmayın aracınızda. 40 lira ucuza aldığınız parça başınıza çok daha büyük masraflar çıkartırsa pişman olursunuz.
    Aracınızın orjinal bujileri sanırım şu linkini paylaşacağım ürün. Orjinalinin takımı 70 lira. Serviste de çok farklı olacağını sanmıyorum.
    http://www.akparca.com/Elentra-Yeni-Model-Benzinli-Buji-Takimi-ORJINAL,PR-22574.html

Hyundai kullanma kılavuzunda Ctrl F yaparak buji diye arattırdım kullanma kılavuzunda maalesef bujinin özelliği hakkında bilgi bulamadım.http://www.hyundai.com/wcm/idc/groups/sgvehiclecontent/@tr/documents/sitecontent/mdaw/mdg1/~edisp/elantra-kullanici.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komador -- 24 Mart 2016; 20:01:05 >

• Yeni Elentra inceleme videosu
    https://youtu.be/Fvv_OKMEH28

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akcelik A kullanıcısına yanıt
    2004 elantra sahibiyim aracım 81 binde orjinal kaza boya hicbirsey yok ama asla satmayı düşünmüyorum niye yazıyorsun derseniz kesinlikle tavsiye ederim aracımdam cok memnunum cok sükür hem otomatiği cok sağlam hemde vites geçişlerini hic hissettirmiyor belki sorun edebileceğiniz tek kısmı 35-37 kurus yakması ama cok memnunum bu aracı alanlar kesinlikle her yönüyle memnun kalırlar şiddetle tavsiye ederim

• komador kullanıcısına yanıt
    Kılavuzda baktım ve ben de göremedim haklısınız. Önceki kasanın kullanma kılavuzunda bujinin markasına kadar her şey yazıyordu. Yanlış bilgi için kusura bakmayın. Alabileceğiniz en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünü almanızı öneririm.
  • hakankabaoglu kullanıcısına yanıt
    Aracınızın yakıt tüketimi aslında üretildiği yılın teknolojisi ve şanzumanın yapısı nedeniyle çok değil. Ama LPG ise ve bu kadar yakıyorsa biraz fazla tüketiyor. Bir bakım yapılması gerekebilir.
  • y.suat kullanıcısına yanıt
    Hocam aracım bakımlı bi sıkıntı yok ve herkes bu yakıta normal diyor ama cogu arkadasın aracı sehir ici manuel olanlar 25-33 kurus arası yakıyor benimki Şehir ici 35-38 kurus sehirler arası 22 kurus ama tam otomatik olduğu icin hyundailerin cok yaktığını söylüyorlar

Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben en soğuk günlerde bile manıuel Elantra ile 22 kuruşun üzerine çıkmadım yakıt tüketiminde. Şehirdışında ise klima açık 100-120 km hız aralığında 16-17 kuruş arası yakıyorum. En son Samsun-Ankara yolculuğunda ise 14 kuruşa kadar düşmüştüm. Sizin şehirlerarası yakıtınız normal sayılabilir ama şehiriçi biraz fazla bence. Bunda güzergahınız, yaşadığınız şehir, kullanım şekliniz çok önemli olur.
  • y.suat kullanıcısına yanıt
    Hocam bu dediğiniz manuel icinse belki inanırım ama otomatik icinse asla inanmam burda 1.4 mpi seat aracı olan arkadaşımın manuel olan aracı bile 25-26 kurus yakıyor sanlıurfada yasıyorum ve hic soguk degil burası yine manuel 1.3 corollası olan arkadaşımın aracı 60 tl tüple 220-230 km yapıyor bunlara bakarak 1.6 tam otomatik aracım normal diyorum bende :)

Dediğim gibi kullanımdan kullanıma değişecektir yakıt tüketimi. Söylediğiniz araçların yakıtı da bence olması gerekenden fazla ama yakıt tüketiminde en önemli faktörler aracın durumu, sürücünün sürüş karakteristiği, trafiğin durumu, kullanılan lastikler, aracın üzerindeki yük vb. gibi bir çok etkene bağlı. Sizin aracınızı ben kullansam belki tüketim 30-32 kuruşlara düşecek, benim aracımı siz kullansanız 25-28 kuruşlara çıkacak bunun için net bir şey söylemek zaten mümkün olmaz. Aracınızdan memnunsanız 3-5 kuruşu çok da düşünmeye gerek yok keyfini çıkarmaya bakın ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: y.suat

Kılavuzda baktım ve ben de göremedim haklısınız. Önceki kasanın kullanma kılavuzunda bujinin markasına kadar her şey yazıyordu. Yanlış bilgi için kusura bakmayın. Alabileceğiniz en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünü almanızı öneririm.

teşekkürler en uygunu orjinal 4 ad buji 70 tl + kargo
  • arkadaşlar merhabalar. 2012 model prime plus lpg li elentra almayı düşünüyorum .araçla ilgili araştırma yaptım biraz. ancak siz elentra kullanıcılarının güncel yorumlarını merak ediyorum. memnun musunuz araçtan? otomatiği, kronik sıkıntıları vss. Yardımlarınız için teşekkürler.

• Bende 2002 2006 arası gls manuel elentra düşünüyorum ama kimi al kimi alma, kimi yaramaz kimi çok süper diyor. kimi çok yakıyor kimi az yakıyor diyor. En sonunda kendimi yakicam olacak bitecek yaw. Hangi modele baksam onu alma bunu al diyor, o modele bakiyorsun onu alma şunu al diyor. Yemin ederim türk milleti ya arabadan anlamıyor ya t.şak geçiyor. Gına geldi bana gınaaaa!..

• Mercedes bile alsan şunu alsaydın diyen olacak.Takma kafana.Gönlünde hangisi varsa araştır.Etrafında birinde varsa bir iki tur kullan,Sonra karar ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmddervis

Bende 2002 2006 arası gls manuel elentra düşünüyorum ama kimi al kimi alma, kimi yaramaz kimi çok süper diyor. kimi çok yakıyor kimi az yakıyor diyor. En sonunda kendimi yakicam olacak bitecek yaw. Hangi modele baksam onu alma bunu al diyor, o modele bakiyorsun onu alma şunu al diyor. Yemin ederim türk milleti ya arabadan anlamıyor ya t.şak geçiyor. Gına geldi bana gınaaaa!..

Sen alma diyen araba özürlülülerini dinleme 5 senedir 2004 otomatik elantra kullandım geçen denizliye sattım.5 senede bana hiç arıza vermedi ve 5 senedir zevkle kullandım aracı.Araç o kadar mükemmel ki bende boş toyotalara para verenlere hayret ediyorum.İçi çok güzel ve geniş, konsol ve diğer döşemeler harika sağlam ve oturaklı.Araç çalıştığında motor sesini duymazsın ve uzun yok konforu harikadır otobüs gibi kayar gider.Uzun yolda bir çok dizelden az yakar ben 4.9 u çok yakaladığım zamanlar oldu şehiriçi ise her arabanınki gibi fazla çünkü ağır araç.Otomatiği çok sağlamdır bakımını yaptığınız sürece birşey olmaz.Yüreyeni çok sağlamdır yani genel itibariyle çok sağlam ve konforlu bir araçtır.Bu aracı kesinlikle tavsiye ederim benim aracı sattığım kişi bana şimdi dua ediyor.Ailecek çok beğenmişler çünkü harbiden 10 numara araç.Onun sahip olduğu donanım bir çok araçta yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimkk -- 4 Nisan 2016; 21:27:40 >

• selimkk kullanıcısına yanıt
    Abi sorma gitsin, kafada bi hedef belirleyemedim ki ona göre bir yol çizeyim. Birçok araç baktım ama içime en çok sinen elentra oldu. Şuan piyasa bayağı fırladı, temiz düzgün elentraya 25 29 arası çekiyorlar en az, buda viraz fazla. İşin o boyutunu geçtim, tutulması falan umrumda değil, ben Allah kısmet ederse uzun bir süre binmek istiyorum. Tek baktığım nokta lpg şehiriçi 12 litreyi geçmemesi ve sürekli kıldan eften püften arızalar çıkarmaması. Yedek parça bir şekilde bulunuyor, devir internet devri eskisi gibi değil artık. İş ki düzgün insan evladına denk gelip aracı almak. Piyasa vicdansız dolu. Hiç ölmeyip hesap vermeyecek gibi yalan dolanla iş yapıp alacağı paraya bakıyorlar. Yazık günah ya

• quote:

Orijinalden alıntı: dmddervis

Abi sorma gitsin, kafada bi hedef belirleyemedim ki ona göre bir yol çizeyim. Birçok araç baktım ama içime en çok sinen elentra oldu. Şuan piyasa bayağı fırladı, temiz düzgün elentraya 25 29 arası çekiyorlar en az, buda viraz fazla. İşin o boyutunu geçtim, tutulması falan umrumda değil, ben Allah kısmet ederse uzun bir süre binmek istiyorum. Tek baktığım nokta lpg şehiriçi 12 litreyi geçmemesi ve sürekli kıldan eften püften arızalar çıkarmaması. Yedek parça bir şekilde bulunuyor, devir internet devri eskisi gibi değil artık. İş ki düzgün insan evladına denk gelip aracı almak. Piyasa vicdansız dolu. Hiç ölmeyip hesap vermeyecek gibi yalan dolanla iş yapıp alacağı paraya bakıyorlar. Yazık günah ya

Kardeş elantraya 29/30 çeken kişi haramzadedir ve hırsızdır bu araçların oluru 24/25 dir ki ben aracımı 108 binde 25 e verdim.Her içine oturduğumda büyük keyif alırdım.Benim kisi karbeyazıydı yakışıklı bir arabaydı ve çok temizdi.Motor ısındığında acayip atikleşiyordu araba bu yüzden çok hoşuma gidiyordu.İlerleyen zamanda belki yine düşünebilirim almayı.Kimi arabaya bindirdiysem çok beğendiler ve piyasası yok lafına inanma.Birgün içinde sattım arabayı bir sürü kişi aradı.Boş toyotalara kesinlikle para vermeyin bu araçlar full araç ve çok sağlam.Temizini bul ve al kesinlikle pişman olmazsın ama otomatik alırsan daha keyifli binersin.Yedek parçasını heryerde bulabiliyorsun ve temiz araç alırsan sana sorun çıkarmaz ben hiç sıkıntı yaşamadım.Millet 2000 model toyotalara 20/23 lira para veriyor.Bildiğin konserve tenekesi ama elantranın karoseri çok harika ve youtube ye gir "elantra 2004 crash test" yaz çarpışma testlerine bak hayretler içinde kalırsın.Araba çarpışma anında sadece ön cama kadar darbe alıyor.Ne cam patlıyor nede arka karoser zarar görüyor bu kadar sağlam araç.Elantraların 96/98/99/2000 kasalarınada bak onlarda fena değil.Ama 2004 başka iç malzeme kalitesi çok süper,kapıları elinizle itip çektiğinizde anlarsınız çünkü ağır ve kalite var.Şiddetle tavsiye ederim bu bir abartı değil 5 senedir o arabayla dağdan,tepeden indim,köylere gittim,içine kadar deri koyup taşıdım ve kamyon gibi kullandım banamısın demedi.Satarkende üzüldüm çünkü zevkle biniyordum ama dükkan açcam sattım.Sanada tavsiye ederim anlattıklarım 5 senenin tecrübesi abartı değil.

• dmddervis D kullanıcısına yanıt
    Ben de Elantra sahibi olarak tavsiye ederim. Fiyatının 25-29 arası olduğunu ve bunun fazla olduğunu söylemişsiniz ama şunu göz ardı ediyorsunuz sanırım. Bu araç C sınıfı, 4 hava yastığı, dijital klima, abs, arka bağımsız süspansiyon sistemi, dört cam otomatiği, arka cama entegre radyo anteni, geniş iç hacmi gibi bir çok özelliğe sahip bir araba. Ayrıca LPG ile tam uyumu sayesinde düşük yakıt tüketimi, uygun parça fiyatı dolayısıyla da binilmesi ekonomik en ekonomik araçlarda. 2004-2006 yıllarında üretilmiş hangi arabaya bakarsanız bakın Elantra'dan ucuz değil. Hatta 25-30 bin lira arasında alabileceğiniz araçlar Corsa, Fiesta, Getz, Accent, Fabia gibi araçlar olur. Bu ufak sınıfta olan Polo'nun yanına dahi yaklaşamazsınız. Düzgün araba her zaman iyi paradır. XD2 kasa Elantra'yı 15-20 bin lira arasına da bulabilirsiniz ama bilmem kaç tane kaza geçirmiş, her yeri haşat olmuş ya da taksiden çıkma olur. Bütçeniz kısıtlıysa birşey diyemem ama Elantra'ya o paraları hak etmiyor demenizi de doğru bulmam açıkçası.

• selimkk kullanıcısına yanıt
    Valla içim sadece elenyra ya gidiyor. Hem modelli hem düşük vergi hemde huyundai motorunun ekonomik yakıtını biliyorum. Allah kısmet ederse daha kararliyim artık. Toyota civic falan hep hikaye, insanımıza dayatılmış araçlar bence. Bomboş araçlara para vermek aklımdan hiç geçmedi zaten. Arıza vermiyormuş, yaw arkadaş arabada motor direksiyon bir de tekerden başka bişey yok ki arıza versin, haliyle sorunsuz olacak

• 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.