Şimdi Ara

'Sony Vegas' Çözümleri (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.224
Cevap
39
Favori
269.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bana 2 AYRI VIDEO Kanalı arasında nasıl TRANSITION geçiş efekti kullanacağımı söyleyebilirmisiniz acaba? Yani tek kanal üzerinde istediğim gibi geçiş (transition) efektini atıp kullanıyorum. Fakat alt alta yada 4 alttaki bir video kanalı ile üstten 3'üncü kanal arasında geçiş yapacğaım diyelim, işte burda efekt atamıyorum.

Şu anda kullanıdığım sistem birinin sonuna ötekinin başına aynı efekti atıyorum. Ama sanırım başka daha kısa & hızlı kolay bir yol vardır gibime geliyor. Bilen varsa çok sevinirim.

şimdiden çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasırga38

quote:

Orijinalden alıntı: +7Can

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tugberkk

Arkadaşlar İstediğim saniyeler arası slowmotion nasıl yapacağım?
    komple videoyu yavaşlatıyor istediğim gibi olmuyor bir türlü..

Şu yolu izle
    İnsert>Video Envolepes>Event VelocityTıkla Videonun Tam ortasında Yeşil bir cizgi belirir fareyle Yukarı aşağı hareket ettirebilirsin O çicginin üzerine sağ tık yap ve Add point diyerek Videonun nerisini hızlandırıp nerisini yavaşlatacaksan oralara Add point ekle Ayrıca Add point altında diğer seçenekler,de var deneme yanılma yöntemiyle yapmak istediğin sonuca ulaşabilirsin

Bende İnsert>Video Envolepes altında 2 sekme var o da track composite level ve track fade to color şeklinde. velocity çıkmıyor ne yapmam lazım?

Arkadaşım Dediğin yer Resimde İşaretli olan Yoksa Kullandığın proğramın Sürümünden kaynaklanıyor Full Sürüm olan vegas kullan. Kısıtlamalı olan sürüm kullanma

'Sony Vegas' Çözümleri

Zaten sizin eklediğiniz bu menü de bana yabancı. HD platinium 11 var bende. Acaba velocity olayı başka bir yerde olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi +7Can -- 12 Kasım 2011; 22:16:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: UnToucheD_

beyler yukardaki sorunumla ilgilensin biri lütfen

Arkadaşım Önce Bir Tavsiye ile başlayım Bilgisayarda Her zaman şu Proğramı Bulundurmanı Tavsiye Ederim

Your Uninstaller
    * Kurulmuş programları kalıntısız olarak kaldırabilme
    * Kayıt Defterinizi temizleme,
    * Gereksiz dosyaları silme,
    * Internet explorer sağ klik menusu düzenleme,
    * Windowsunuz açıldığı zaman başlayan programları düzenleme,
    * Internet Explorerınıza yapışan kötü amaçlı yazılımları temizleme,
    * Başlat menüsü düzenleme ve daha bir çok özellik
    Silinmesi zor olan dosyaları bile kaldırabilecek kadar kaliteli bir programdır. Kayıt defterine işlenmiş ve Windows'un silinmesine izin vermediği bileşenleri bile rahatlıkla silebilir.

Sıra geldi Cevaba
    C:\Program Files\Sony Klasörünü Kaldır
    C:\Documents and Settings\????????\Local Settings\Temp. Burayı Sil boşalt
    Başlat>Çalıştır>Regedit Buradan "Sony vegas" veya "Vegas" Anahtarlarını kaldır
    Bunları Bir Dene Sorunu Böyle Çözebilirsin.Bunları Yapmadan Önce kurulu Vegas Proğramını Kaldır

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tugberkk

Arkadaşlar İstediğim saniyeler arası slowmotion nasıl yapacağım?
    komple videoyu yavaşlatıyor istediğim gibi olmuyor bir türlü..

Şu yolu izle
    İnsert>Video Envolepes>Event VelocityTıkla Videonun Tam ortasında Yeşil bir cizgi belirir fareyle Yukarı aşağı hareket ettirebilirsin O çicginin üzerine sağ tık yap ve Add point diyerek Videonun nerisini hızlandırıp nerisini yavaşlatacaksan oralara Add point ekle Ayrıca Add point altında diğer seçenekler,de var deneme yanılma yöntemiyle yapmak istediğin sonuca ulaşabilirsin

Bende İnsert>Video Envolepes altında 2 sekme var o da track composite level ve track fade to color şeklinde. velocity çıkmıyor ne yapmam lazım?

Arkadaşım Dediğin yer Resimde İşaretli olan Yoksa Kullandığın proğramın Sürümünden kaynaklanıyor Full Sürüm olan vegas kullan. Kısıtlamalı olan sürüm kullanma

Zaten sizin eklediğiniz bu menü de bana yabancı. HD platinium 11 var bende. Acaba velocity olayı başka bir yerde olabilir mi?

Benim kullandığım 8,10 pro sürümleri Her ikisinde,de var her ikisinde,de aynı yerde "İnsert"
    HD platinium 11 Kullanmadığım için Yorum yapamıyacağım Ama velocity Olayı Genelde Aynı Yerden Olduğunu Biliyorum.

• s.a öncelikle fraps video kaydetme programı ile kaydettigim videoların boyutu buyuk oldugundan dolayı total video converter hd programı ile formatlarını degiştirip xvid video olarak kaydettim görüntü kalitesi bozulmadan güzel bir donusturme yaptım fakat videoları editlemek için sony vegası actıgımda dosyayı kabul etmiyor videoları bir daha baska bir formata cevirince videoda cok bozulmalar oluyor acaba sony vegasın bu dosya formatını acması için bir eklenti gibi birşey varmı nasıl yapabilirm bilgisi olan yardım ederse cok sevinecegim
  • kasırga 38 yardımcı olur musun? sony vegas 10'da asagıdakı efektlerı uygulamaya calısıyorum.yanı tilt shift efektını.ama bu efekt sony vegas'da ne olarak gecıyor bılmıyorum. asagıdakı efektlerı nasıl uygulayabılırım.bnm ıcın cok önemli.

http://www.youtube.com/watch?v=Fk9EBOOAYiU&feature=fvwrel

http://www.youtube.com/watch?v=S4swoERUXpU

• quote:

Orijinalden alıntı: yawruaslan

s.a öncelikle fraps video kaydetme programı ile kaydettigim videoların boyutu buyuk oldugundan dolayı total video converter hd programı ile formatlarını degiştirip xvid video olarak kaydettim görüntü kalitesi bozulmadan güzel bir donusturme yaptım fakat videoları editlemek için sony vegası actıgımda dosyayı kabul etmiyor videoları bir daha baska bir formata cevirince videoda cok bozulmalar oluyor acaba sony vegasın bu dosya formatını acması için bir eklenti gibi birşey varmı nasıl yapabilirm bilgisi olan yardım ederse cok sevinecegim

Arkadaşım fraps programı ile çektiğin video .avi formatında sanırım. Bu formatı başka programlar ile dönüştürmene gerek yok sony vegas 8 de ve üstünde .avi formatını kabul etmektedir. Video editleme bittikten sonra render yapacağınızda .wmv formatını seçerseniz en düşük boyuta ulaşmış olursunuz.

• selam
    30 günlük deneme sürümü vegas 9 vrdı
    süre bitti ve sildim
    sonra 30 gün vegas 10 indirdim ama
    ama çalışmadı
    görev yönt. görünüyor ama açılmıyor
    ayrıca 7,8, 11. versiyonlaarda aynı şekilde... sorun nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

selam
    süre bitti ve sildim
    ama çalışmadı

Yukarıda Bu Sorunla İlğili Açıklama Var Biraz Araştırırsanız Bulursunuz..
  • quote:

quote:

selam
    süre bitti ve sildim
    ama çalışmadı

Yukarıda Bu Sorunla İlğili Açıklama Var Biraz Araştırırsanız Bulursunuz..

olmuyor
  • quote:

selam
    süre bitti ve sildim
    ama çalışmadı

silsen bile senin ıp in sonyvegas indirdiğin serverda kalır..
    yapman gereken şu:
    farklı bir ip den yeniden indir kullan..her seferinde bunu yap..
    yüklemden önce eski programıda kaldır..yoksa download etsen bile çalışmaz..
    ayrıca farklı e-mail de alman şart..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maphotograpy

kasırga 38 yardımcı olur musun? sony vegas 10'da asagıdakı efektlerı uygulamaya calısıyorum.yanı tilt shift efektını.ama bu efekt sony vegas'da ne olarak gecıyor bılmıyorum. asagıdakı efektlerı nasıl uygulayabılırım.bnm ıcın cok önemli.

İyi de bu efekt değil ki! Bu minyatür görünüm objektifin marifetleri...

• quote:

Orijinalden alıntı: budden

quote:

Orijinalden alıntı: maphotograpy

kasırga 38 yardımcı olur musun? sony vegas 10'da asagıdakı efektlerı uygulamaya calısıyorum.yanı tilt shift efektını.ama bu efekt sony vegas'da ne olarak gecıyor bılmıyorum. asagıdakı efektlerı nasıl uygulayabılırım.bnm ıcın cok önemli.

İyi de bu efekt değil ki! Bu minyatür görünüm objektifin marifetleri...

Minyatür Etkisi görünüm,ü yapmak için "tilt shift efektini" Sony,de Nasıl uygulayacağını Sormuş Arkadaşımız Anladığım Kadarıyla. Bu Bir Resime veya Başka Bir videoyada (minyatür obje olmayan) uygulanır.Burda Efekt,ten kasıt mesela,Linear Blur-Cookie Cutter Velocity vs gibi

• videoyu yavaşlattığımızda ses kayma yapıyor bunu nasıl ayarlıcaz

bir de bir çok resimli video yapacağımız zaman resimlerin sesle aynı tempoda geeçiş yapmasını nasıl ayarlayabiliriz?
  • Extra Information
    File: C:\Users\xxxxxx\AppData\Local\Sony\Vegas Pro\11.0\gpu_video_x86.log
    File: C:\Users\xxxxxx\AppData\Local\Sony\Vegas Pro\11.0\dx_video_grovel_x86.log
    File: C:\Users\xxxxxx\AppData\Local\Sony\Vegas Pro\11.0\svfx_video_grovel_x86.log
    File: C:\Users\xxxxxx\AppData\Local\Sony\Vegas Pro\11.0\dx_grovel_x86.log
    File: C:\Users\xxxxxx\AppData\Local\Sony\Vegas Pro\11.0\vst_grovel.log

Problem Description
    Application Name: Vegas Pro
    Application Version: Version 11.0 (Build 424)
    Problem: Unmanaged Exception (0xc0000005)
    Fault Module: C:\Windows\system32\msaud32_divx.acm
    Fault Address: 0x57FC2170
    Fault Offset: 0x00052170

Fault Process Details
    Process Path: C:\Program Files\Sony\Vegas Pro 11.0\FileIOSurrogate.exe
    Process Version: Version 11.0 (Build 424)
    Process Description: File I/O surrogate (not visible)
    Process Image Date: 2011-10-31 (Mon Oct 31) 08:17:12

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

merhaba arkadaşlar ya bırı yardımcı olursa cok memnun olurum yukardakı hatanın sebebı nedrı acaba win7 kurulu

• Merhaba arkadaşlar vegası yeni yeni kullanıyorum yapamadığım bir şey var bir video var örneğin belli bir kısmını hızlandırarak geçmek isityorum kesmeden yapabilme imkanım varmı ? . Keserek yapınca 2 video arasında bazen takılma oluyor geçişte duraklıyor yani kısa süreli bunun ayarını yada kesmeden hızlandırmayı söylerseniz çok sevinirim . Mause ile layede videoalrı birleştirirken illaki bir boşluk kalıyor buda görüntüye yansıyor
  • '' s '' ile kesersen hiç bir takılma olmaz.
  • arkadaşlar yaptığım videoyu kayıt etmek istiyorum ama render as diyorum daha sonra windows media playerı seçiyorum ancak % kıpırdamıyor sorun nedir acaba?
  • Selam, dostlar sony vegas 10'un tüm pluginlerin nereden indirebilirim?

Örneğin bak bunları:

http://www.youtube.com/watch?v=hvQ_s5EEOZQ&feature=player_embedded

Bunları nereden bulabilirim?

'Sony Vegas' Çözümleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaur. -- 7 Ocak 2012; 19:48:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaur.

Selam, dostlar sony vegas 10'un tüm pluginlerin nereden indirebilirim?

Örneğin bak bunları:

http://www.youtube.com/watch?v=hvQ_s5EEOZQ&feature=player_embedded

Bunları nereden bulabilirim?

'Sony Vegas' Çözümleri

ÖM Bak

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.