Şimdi Ara

Sensör satışları ve PS4 Sony'nin yüzünü güldürmeye devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sensör satışları ve PS4 Sony'nin yüzünü güldürmeye devam ediyor 

Japon teknoloji devi Sony 2015'in 3. çeyreğine ait mali raporunu yayınladı. Rapora göre şirketin yüzü sensör satışları ve Playstation 4 ile birlikte bir kez daha gülüyor. Toplam gelirler geçen yıla göre çok düşük bir oranda (%0.5) daha düşük olsa da her departmandaki karlılığın ufak miktarda yükselmesi şirket genelinde 278 Milyon dolar kar elde edilmesini sağladı.

Görüntü sensörü birimini kapsayan cihaz departmanı 3 aylık dönemde 2.2 Milyar dolarlık satış yapmayı başardı. Gelirin 272 Milyon doları kâr olarak Sony'nin kasasına kalırken bu rakam da kârın geçen yıla göre %16 seviyesinde arttığını gösteriyor. Finansal rapor ise Sony'nin geçtiğimiz günlerde açıkladığı sensör hamlesini akıllara getirdi. Bilindiği üzere Japon şirket bir başka hemşerisi Toshiba'nın Sensör bölümünü satın alacağını onaylamıştı. Bu satın almanın gerçekleşmesiyle birlikte birimin de ayrı bir şirkete dönüşmesi bekleniyor.

Oyun departmanında da işler planlandığı gibi gidiyor. Toplam gelirse 3 Milyar dolar katkı yapan departmanın satışları geçtiğimiz yıla göre %16.5 seviyesinde artarken net kâr da 199 Milyon dolar olarak kaydedildi. Sony'nin bir çok departmanı Japonya'dan yönetildiği için Dolar'ın Yen karşısında değer kazanması şirkete performans artışı olarak geri dönüyor, ancak oyun bölümü ABD'den yönetiliyor ve kurun değişmesinden çok fazla etkilenmiyor. Buna rağmen oyun bölümüden gelen gelir şirket için oldukça önemli.

Sony'nin kanayan yarası mobil departman ise zarar etmeye devam ediyor. Xperia bölümündeki kazanç geçtiğimiz yıla göre %15.2 seviyesinde gerileyerek 2.327 Milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Mobil departman bu kazanca rağmen 172 Milyon dolar zarar etmekten kaçamadı.

• Şu mobilde de kara geçse artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Qualcoom; snapdragon 810 ile sony, htc ve lg'nin mobil bölümlerini büyük dara soktu. Samsung yine başa geçti. Gerçi millet z2 ve m8 varken yine gidip s5 alıyordu ama en azından dişli rakiplerdi. Umalım da snapdragon 820 ile samsung'a sağlam rakipler çıksın.

• Sony mobile bölümünün en büyük sıkıntıları tedarik, üretim, dağıtım ve pazarlama konularında. Kendi fabrikasını kurarak tedarik, üretim ve vaktinde raflara girme konusunda problemleri çözme konusunda ciddi manada yol almaya yaklaşsa bile pazarlama faaliyetlerinde ciddi sıkıntılar yaşıyorlar.

Sensör konusunda artık tekel konumundalar satın alma işlemi biterse iyice sağlamlaştıracaklar bu konumu. İnşallah bu durum tüketiciye olumsuz olarak yansımaz. Daha farklı yenilikler getirir.

• Ps4 de olmasa işler kesat

• Sony moruk japon yöneticilerden kurtulmazsa daha çok zarar eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı başarıyı mobilde de gösterir inşallah. yeni modeller sağlam geliyor
  • Sony sensör, mobil ve oyun bölümlerinden mi ibaret?
    Sony bu 3 bölümden oluşuyorsa Vestel bu haliyle 10 tane Sony çıkartır cebinden. Beko, Arçelik falan Sony karşısında dünya devi.
    Sony bu kadar basit ve küçük bir firma mı?

Şöyle kapsamlı bir Sony haberi bekliyorum. Sony nedir? Sony ne iş yapar? Sony nasıl bu kadar zarar etmesine rağmen batmaz? Aynı şey Amd için de geçerli. 10 yıl hiç kar etmeden hep büyük zararlarla hala bu kadar büyük ve ayakta nasıl kalır bir marka?

Lütfen editörlerimiz çeviri yaptığınız pdf 30 küsür sayfa, çeviri yapılan haber 3-4 kısa paragraf.

Hani yoksa gidelim bu marka değeri yüksek ama kendi ufacık minicik Sony'ciği hayrına Sabancı, Koç falan bir yat fiyatına satın alsın da ülkece bir marka üzerinden yürüyelim.

• sony nin televizyonlardan bilgisayarlarında hiç para kazanamıyormu artık

• bugüne kadar en az 7-8 adet sony ürünü kullandım, hep de memnun kaldım. telefonları da bence gayet şık ve kaliteli. neden mobil bölüm zzarar ediyor çok da anlaamadım. bugün telefon alsam sony muhtemelen ilk tercihim olurdu tıpkı dahaa önce oldduğu gibi. sony candır, rekabet iyidir. piyasada daha sağlam durmasını issterim.

• Ps4'ün yenisini çıkarsında görsün kârı bir daha...

• Ben anlamiyorum arkadas , 3milyar$ lik oyun satisindan 200M $ mi kar ediyor sadece.Kar marjlari %6 mi ? Hemde oyunda ? Lensdede ayni sekilde.En az %100 cakiyorlar bana kalirsa ama kari cok gostermemek icin bisilere parayi yatiriyorlar extra masraf gosteriyorlar yada isi buyutuyorlar vsvs ve vergiden yirtiyorlar.Eee birde Sony pahali diyoruz.ADamlar ucu ucuna satiyorlar nerdeyse:)

• quote:

Orijinalden alıntı: fuujitsu

Şu mobilde de kara geçse artık.

elde edeceği kardan sana da pay gelecek heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Sony sensör, mobil ve oyun bölümlerinden mi ibaret?
    Sony bu 3 bölümden oluşuyorsa Vestel bu haliyle 10 tane Sony çıkartır cebinden. Beko, Arçelik falan Sony karşısında dünya devi.
    Sony bu kadar basit ve küçük bir firma mı?

Şöyle kapsamlı bir Sony haberi bekliyorum. Sony nedir? Sony ne iş yapar? Sony nasıl bu kadar zarar etmesine rağmen batmaz? Aynı şey Amd için de geçerli. 10 yıl hiç kar etmeden hep büyük zararlarla hala bu kadar büyük ve ayakta nasıl kalır bir marka?

Lütfen editörlerimiz çeviri yaptığınız pdf 30 küsür sayfa, çeviri yapılan haber 3-4 kısa paragraf.

Hani yoksa gidelim bu marka değeri yüksek ama kendi ufacık minicik Sony'ciği hayrına Sabancı, Koç falan bir yat fiyatına satın alsın da ülkece bir marka üzerinden yürüyelim.

Katılıyorum. Sadece Sony için değil her marka için kapsamlı haberler yapılmalı. Sonuçta hepimiz teknoloji uzmanı değiliz. Firmalar hakkında çoğumuzun bilgisi bile yok.Biz kar ettiğini öğreniyoruz ama neyden nasıl ne şekilde olduğunu tam olarak bilmiyoruz.
  • Sony Dünya için önemli bir marka, sadece Japonya değil. İflas etmesi demek bir çok sektörün iflas etmesi demek olacak.

• PS4 artık 199$ seviyesine düşmeli. Eğer bu hamleyi yaparlarsa satış rekorları kırarlar.

• ps4 almış başını gitmiş 80% pazar payıyla.sensor'de de rakibi yok.mobil için yapılacaklar belli.telefonu pazarlayacaksın.ayrıca amiral gemisi her yeni modelde her yönden eskisinden üstün olacak.çipset gibi ses çipini ve kameranı da her yeni amiral gemisnde yenileyeceksin.
  • Eskiden Sony Walkman, Trinitron, Bravialar, Vaiolar vardı. Şimdi elle tutulur bir şeyi de yok.

• Kaç yıldır işleyen bir bölüm çok rakibi de yok artık normal

• sony ağlanacak haline gülüyor daha güzel bir başlık olurmuş

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.